Skocz do zawartości

M4A3 SHerman Calliope 1:35


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój ostatni projekt, powoli zbieram części, na początek zestaw Revella, z którego wykorzystam tylko wieże i rakietnice plus zestaw Dragona, z którego przeszczepie całe podwozie.

 

1066674772.jpg

 

1405_rn.jpg

 

Propozycje, zdjęcia i tym podobne mile widziane

 

 

Update niebawem. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

zestaw Revella, z którego wykorzystam tylko wieże i rakietnice plus zestaw Dragona, z którego przeszczepie całe podwozie.

 

1066674772.jpg

 

1405_rn.jpg

 

Obawiam się że to niezbyt trafna myśl koncepcja z przeszczepieniem podwozia z zestawu Dragona.

 

W Revellowskim Shermanie M4A3.75.W nie były montowane takie wózki jezdne jakie ma ten Sherman z Dragona. Dragon ma wczesne wózki jezdne, natomiast M4A3 miały już montowany późny typ wózka jezdnego.

 

Jeżeli już to polecam zawieszenie z Tasca.

 

 

VVSS SUSPENSION (LATE)

http://www.tasca-modellismo.com/seihin/vvss/vvssb.html

 

 

VVSS SUSPENSION (EARLY)

http://www.tasca-modellismo.com/seihin/vvss/vvssa.html

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super takie info mi jest potrzebne, bigmodel możesz podrzucić jakieś większy info i jakieś fotki, jakie wersje występowały i gdzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigmodel możesz podrzucić jakieś większy info i jakieś fotki, jakie wersje występowały i gdzie ??

 

O tym można by książkę napisać

Na szybko.

 

O to wczesny typ wózka jezdnego jaki jest w modelu Dragona.

 

wozki1.jpg

 

I występował głównie we wczesnych wersjach Shermana:

M4 75 mm, M4A1 75 mm oraz M4A2 75 mm.

 

Natomiast w późniejszych modelach Shermana:M4 75 mm, M4A2 75 mm M4A1.76 mm, M4 105 mm,M4A4 75 mm oraz między innymi i w M4A3 były już montowane takie wózki jezdne

 

wozki2-1.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wózki. Kadłub również. Nie widziałem do tej pory żadnego calliope z odlewanym kadłubem. Wszystkie miały spawany.

 

Czasami były też montowane na M4 z kadłubem typu Compozyt.

Ale głownie z tego co widać po zdjęciach to T34 Caliope występuje głównie na wersjach: M4 75 mm oraz na M4A3.75.W

 

EDIT

 

Były też montowane na późnych wersjach M4A1 75 mm

Jedno zdjęcie znalazłem.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiałem trochę z bigmodel'em i zmiana planów to będzie bazowy sherman:

 

mar14984_dn6325.jpg

 

 

Dumo - a gąski od wersji M4a3 będziesz wykożstywał z revella??. Bo jeśli nie to ja odkupie Smile

 

 

Witam a gąski mogę opylić dogadamy się jak przyjdą mi paczuszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kadłub ogólnie skończony czekam tylko na żywiczny silnik i worki z piaskiem...

 

Fotki

 

Z fleszem:

 

P1010917.jpg

 

 

Światło dzienne:

 

P1010918.jpg

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż Was tak wszystkich wzięło z tymi "zapalniczkami", szkopskiej blachy się zniżka robi...

Fajne przeróbki dawaj z nim dalej. Jak się klei DSy? Ja się nie przekonałem jakoś do tych gąsek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć jednego amerykańca w kolekcji trzeba mieć, u mnie spora przewaga Niemców. Co do DS sam się nie spodziewałem ale muszę przyznać że są za****ste. Bardzo dobrze się układają i mają wyraźny szczegół.

 

 

P1010919.jpg

 

P1010920.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo a jak wygiąłeś celownik od browninga? Te blaszki z RB model są naprawdę za grube ,a co za tym idzie twarde. Ja przy swojej 50 -ce mało nie dostałem białej gorączki gdy przyszło dogiąć ten celownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj także miałem nerwy ja ogólnie nienawidzę składać blach, kurcze ja mam dość małe palce a czasami zastanawiam się jak inni to robią. Z tego co pamiętam blaszki do browninga wyginałem pensetami i to jakiś czas temu bo miały służyć do wietnamskiego Gun Truck'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła w wózkach po wymiance, widziałem parę fotek na których są sherman'y z pomieszanymi kołami postanowiłem wykorzystać ten smaczek.

 

Na razie znalazłem jedną:

 

sherman.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakietnica w trakcie budowy, przednia część będzie zakryta płachtą [brezentem] koniec lufy też zawinę szmatką.

 

 

P1010921.jpg

 

P1010922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajne tylko ŚCIĄGNIJ TĄ SZMATĘ Z TEGO będzie lepiej wyglądać Smile

 

Dokładnie

 

i pracuj dalej na rzecz Shermanocholizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.