Jump to content

Mirage Hobby: (1/350) U-176 (IXC TURN II) NIEMIECKI OKRĘT


Recommended Posts

Drodzy Modelarze,

 

Miło nam przedstawić PIERWSZY MODEL naszej produkcji w SKALI 1/350:

 

U176Strzala350.jpg

U-176 (IXC TURN II) NIEMIECKI OKRĘT PODWODNY

skala: 1/350 nr. kat.: 350501

Więcej informacji na dedykowanej stronie:

http://www.mirage-hobby.pl/350501/

 

Zarys historyczny:

"...Wodowany 12.09.1941 roku oddany do służby w grudniu 1941 roku. Służbę rozpoczyna w 4 Flotylli Okrętów Podwodnych, odbywając rejsy szkoleniowe do lipca 1942 roku. W lipcu 1942 roku okręt zostaje przeniesiony do 10 Flotylli Okrętów Podwodnych i wyrusza w rejsy bojowe aż pod brzegi Ameryki. Tam też okręt... [więcej na: http://www.mirage-hobby.pl/350501/]"

 

 

Jak bardzo podoba Wam się nowy produkt?

Jeżeli uważacie, że mógłby to być ciekawy model dla Waszych znajomych

to zachęcamy do wysłania Im poniższego linku:

http://www.mirage-hobby.pl/350501

 

Dziękujemy za uwagę i życzymy miłego dnia!

 

Z modelarskimi pozdrowieniami,

 

logo.png

 

P.S.

Zachęcamy do wpisywania się na listę NEWSLETTER!

Dzięki niej dowiecie się jako pierwsi o nowościach z naszej Firmy:

http://www.mirage-hobby.pl/newsletter.php

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry Państwu,

 

dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą oraz produktami.

 

Miło mi poinformować, że

 

Model U-176 jest już dostępny w sprzedaży!

Zapytaj o niego w Twoim ulubionym sklepie!

 

W odpowiedzi do poniższego postu:

 

Spytam z nieśmiała nadzieją: Będzie coś jeszcze z polskiej floty do 1945 w skali 1:400, czy już całkiem sobie darowaliście?

 

pragnę poinformować, że na ten moment będziemy rozbudowywać ofertę okrętową w naszej firmie z uwzględnieniem skal 1/350 i 1/400. Jednak na ten moment nie mogę zdradzić, o jakie dokładnie okręty będzie nasza oferta poszerzona.

 

Będziemy na bieżąco Państwa na ten temat informować. W pierwszej kolejności wszystkich tych zainteresowanych, którzy są zarejestrowani w naszym Newsletter, do którego serdecznie zachęcam.

 

Z modelarskimi pozdrowieniami,

 

Piotr Zieliński

Mirage Hobby

Link to comment
Share on other sites

pragnę poinformować, że na ten moment będziemy rozbudowywać ofertę okrętową w naszej firmie z uwzględnieniem skal 1/350 i 1/400. Jednak na ten moment nie mogę zdradzić, o jakie dokładnie okręty będzie nasza oferta poszerzona.

 

Z modelarskimi pozdrowieniami,

 

Piotr Zieliński

Mirage Hobby

 

Dobra poczekam (niecierpliwie)

Widzę że firma dba o rentowność (masa wszelakich U-botów) więc podpowiem: z Garlanda można zrobić 8 różnych wersji angielskich, z Pioruna podobnie. Z Kujawiaka, Ślązaka i Krakowiaka to już masówka. Orkan to piękne marzenie O Dragonie i Conradzie wstydliwie zamilczę. O polskich trałowcach - popularnych "ptaszkach" tylko napisze szeptem:-)

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry Państwu,

 

dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i modelem U-176.

 

W odpowiedzi na pytanie:

 

Nieśmiało się zapytam . Widziałem kidyś zapowiedź wydania IJN"PB-102" w skali 1/400 . Czy będzie on opracowany ?

 

pragnę poinformować, że ten model jest nadal w naszej sferze zainteresowań pod względem produkcji. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Wszelkie informacje będą podawane na bieżąco.

 

W odpowiedzi do postu:

 

Fajnie, że Mirage atakuje też najpopularniejszą obecnie "dużą skalę" 1/350 Smile Na 99 % kupię ten model, mam nadzieję, że jakościowo i merytorycznie przegonilliście konkurencję. Proponuję zareklamować się też na modelwarships.

 

Dziękujemy za miłe słowa zaufania i poparcia. W kwestii reklamy to jesteśmy w trakcie rozmów z powyższym serwisem.

 

W odpowiedzi do postu:

 

...Widzę że firma dba o rentowność (masa wszelakich U-botów) więc podpowiem: z Garlanda można zrobić 8 różnych wersji angielskich, z Pioruna podobnie. Z Kujawiaka, Ślązaka i Krakowiaka to już masówka. Orkan to piękne marzenie O Dragonie i Conradzie wstydliwie zamilczę. O polskich trałowcach - popularnych "ptaszkach" tylko napisze szeptem:-)

 

Dziękujemy za wskazówki. Będziemy je rozpatrywać w dalszym planowaniu produkcji w sferze okrętów. W dzisiejszych czasach koszty produkcji, formy, przygotowania modelu w technologii 3D i inne koszty są na tyle wysokie, że każda firma modelarska poszukuje możliwości rozbudowy oferty o więcej niż jedną wersję.

 

Z modelarskimi pozdrowieniami,

 

Piotr Zieliński

 

Mirage Hobby

Link to comment
Share on other sites

To wspaniale, że wasza firma zaczeła słuchać tego co myślą modelarze i amatorzy na tym forum. Dzięki temu poszły w świat wspaniała Burza Wicher i wszelkie przeróbki Błyskawicy i Groma. O drobnicy już nie wspominam. Różnie was oceniają, ale myślę ze w tej cenie za taka skalę to nie ma co marudzić. Mi amatorowi się podoba. Zresztą blaszki wiele zmieniają w tej materii. Skala 1:400 nie jest może "królewskim" rozmiarem, ale pozwala za rozsądne pieniądze cieszyć się wspaniałą kolekcją którą widać (w przeciwieństwie do pomniejszych). Na 1:350 trzeba być krezusem i posiadać spore pomieszczenie.

Z innej beczki: Czy znajdzie się jakaś odważna firma która wypuści jedyny w swoim rodzaju ORP Gryf przedwojenny? To by była perełka na skale światową

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że różnica między 1/400 i 1/350 nie jest wcale wielkościowo tak duża. Niższe ceny tej pierwszej wynikają z tego, że są to przeważnie modele starsze. Nowsze to raczej mniejsze, a co za tym idzie tańsze okręty. Gdyby np. Mirage wykonywało w 1/400 większe jednostki typu pancerniki czy lotniskowce musiałyby one odpowiednio kosztować.

Link to comment
Share on other sites

Różnica w wielkości nie jest istotnie duża ale wystarczy porównać ceny pancerników i krążowników w obu skalach. te 150-200 zł to jednak spora różnica

 

Ale to właśnie to o czym pisałem - wiek i poziom technologiczny tych modeli (głównie dość stary Heller). Spójrz na nowego Yamato w 1/500 z Fujimi - wcale nie jest tani, a skala mniejsza. Gdyby Japończycy zrobili podobnego w 1/400 byłby jeszcze droższy, ale raczej nie zrobią, prędzej w 1/350.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Niestety, jak patrzę na stronę firmowa Mirage, to widzę postęp jedynie w kwestii samolotów polskiego września (co im się wielce chwali). Z szumnych zapowiedzi w dziale okrętowym jest na razie odcinanie kuponów od poprzednich wersji "czterofajkowców" i ubotów (Ile można ?) Szkoda

 

Ps. Jak by ktoś jeszcze z Mirage tu zaglądał to spytam wprost: Czy firma planuje jeszcze coś z polskich okrętów w skali 1:400?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.