Skocz do zawartości

SCANIA R 6x4


Black&White

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem kupić Scanię i dokonać w tym modelu kilka drobnych zmian. Zastanawiam się nad malowaniem wiec czekam tu na jakieś propozycje od was. W modelu mam zamiar zrobić dodatkowa oś napędzana i dokupić odlew tapicerki na drzwi, kierownice ( seria R) i jeśli znajdę może coś fajnego to też :P Jeśli ktoś by miał taki odlew lub gdzieś widział do kupienia to proszę dać znać. Myślę jeszcze o zrobieniu przewodów pneumatyki lecz nigdzie nie mogę znaleść żadnego schematu ani nie znam nikogo kto ma taka Scanię żeby podglądnąć jak to jest tam zrobione. Nie mam co tu więcej pisać ogłaszam budowę za otwartą:

 

Pod młotek pójdzie ta scania:

I3851.jpg

 

 

 

Rama zastała przedłużona w tym miejscu:

dscn0711.jpg

dscn0714.jpg

 

Wykonanie środkowego mostu, który będzie przekazywał napęd na następny most :

dscn0680.jpg

dscn0692z.jpg

dscn0689d.jpg

 

Drugi most:

dscn0696y.jpg

dscn0697.jpg

 

 

Aktualizacja tematu po pewnym czasie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam kolegę na forum! Po tych postępach co zrobiłeś przy tym modelu widać, że model bedzie naprawdę fajnie sklejony. Może skusił byś się na zrobienie nowej scanii ? Oczywiście nie namawiam ale mógłbyś spróbować bo z twoim talentem może coś ciekawego wyjść. Pozdrawiam i życzę bezproblemowego slejania.

 

PS. nie lepiej by było sklejić wszystkiego do kupy i w tedy pomalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek300124

 

 

Może skusił byś się na zrobienie nowej scanii ?

 

Nowej scani?? Mówisz o modelu tej nowej R, która ma wyjść? Jeśli nie będzie przeszkodą cena to kupie na 100%....;P Most i pióra wole osobno pomalować a potem przykleić do pomalowanej ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię tu a kupieniu nowego modelu scanii tylko jej przerobieniu, bo nie wiem czy ma wyjść nowa scania do sklejania. chodzi mi o przerobienie grilla i przedniego zderzaka tak jak tu. Sorry że link ale nie mogę wklejić zdjęcia.

 

http://truckfocus.pl/artdodatki/12607982974b264159886ee.jpg

 

 

A i odrazu podałem opcję malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I owiewki na kabinie są bardziej okrągłe. Widziałem już tą Scanie na drodze i nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Dardziej przykuwa mój wzrok Man TGX albo najnowsze Volvo FH12, nie powiem bo fajna ale nie zachwiciła mnie ... A malowanie całkiem fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie jestem zwolennikem takiej mocy bo to jest zwyczajnie nie ekonomiczne a po co mieć taki piec jeśli będzie normanie woził 18t bo na więcej przepisy nie pozwalają a pozatym rośnie spalanie to taki 720 knny potwór nie wypije srednio 23 litrów tylko ze 30 kilka. Wg. mnie wystarcze te 420 KM a to i tak już jest dużo, ale to też zależy w jakich warunkach pracuje bo jak na budowach, w cieżkim terenie (albo w lesie) to te 380KM może być mał. Ale nie tylko moc się liczy tylko przełożenia skrzyni biegów bo to od nich zależ (w dużej mierze) jak auto będzie się sprawować.

Ale to jest tylko moje zdanie

Pozdrówka a nawet dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale im większą moc tym większy moment, chyba ze to ponad gabaryt i ma takie fajne cudo, o zwiększa siła uciągu. Ale nie wiem dokładnie jak to jest. 18 ton ja słyszałem ze u nas można 24 tony ładować spokojnie... zacofany widocznie jestem. Jak by nie było, na pewno byś chciał jeździć 730km niż 420 jako kierowca. Bo nie mowie o ekonomice, choć nie powinien palić więcej niż 620km litraż ten sam, dodatkowo Euro5 co też ogrania spalanie, w jakimś stopniu zależy do od "picia paliwa"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie wystarcze te 420 KM a to i tak już jest dużo, ale to też zależy w jakich warunkach pracuje bo jak na budowach, w cieżkim terenie (albo w lesie) to te 380KM może być mał. Ale nie tylko moc się liczy tylko przełożenia skrzyni biegów bo to od nich zależ (w dużej mierze) jak auto będzie się sprawować.

Ale to jest tylko moje zdanie

Pozdrówka a nawet dwa

 

Weź te 380 KM i jedź sobie w Alpy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie i przedstawiam efekty:

 

Rama już po pomalowaniu i powoli mocujemy mosty

 

dscn0722h.jpg

dscn0724d.jpg

dscn0727x.jpg

 

Jakoś tak to wyszło :P

dscn0729g.jpg

dscn0731.jpg

dscn0733u.jpg

 

 

 

 

Teraz biorę się za nadkola myślę żeby zrobi tak jak na zdjęciu czyli jedno nadkole cale, a w drugim odciąć górę

scaniascania1446x437525.jpg

dscn0719o.jpg

 

 

 

Na dzisiaj to by było tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postepy pracy:

 

 

 

 

dscn0741h.jpg

 

 

Wykonanie tego elementu:

 

 

dsc0026310.jpg

dscn0743v.jpg

dscn0744y.jpg

Jeszcze tylko pomalować nadkola i ten element będzie gotowy

dscn0746l.jpg

 

I przednia oś:

dscn0737w.jpg

dscn0740j.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wszystko wyglada, ale zgadzam sie tu z kolegami co do piast - zalozysz takie jakie byc powinny i zobaczysz jaka bedzie roznica. To bedzie naprawde fajny model....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek93

 

Wał to nie problem mam już gotowy tylko pomalować, a co do tych piast to zgadzam się z wami koledzy nie pasują. Miałem dać kołpaki takie jak na tym zdjęciu poniżej... Chętnie zmienił te piasty kiedyś widziałem odlew na allegro teraz już nie widzę nic może ktoś pokaże mi gdzie kupie dostane takie piasty to z chęcią zmienimy to ;)

 

 

Scania-R500-6X4,2450726-1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te poduszki są matowe??

 

hehe wiedziałem, że ktoś o to spyta^^ Głupia sprawa bo zabrakło mi w tedy czarnego mat, a w sklepie nie było (z neta nie opłacało mi się kupywać 1 farbki) wiec zostawiłem to już tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.