Skocz do zawartości

Typhoon 1:72 Heller


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś moja dziewczyna przyniosła mi model. Był odgrzebany z zakamarków domu i należał kiedyś do jej brata który modelarstwem się nie zajmuje. Model ten dostał ponoć jakieś 10 lat temu i tak sobie leżał w pudełku ( o dziwo kalki są w idealnym stanie ). Jak się jej spytałem czy wie co to za model odparła :

- Aaa jakiś badziew z rynku

th_HPIM3734.jpg

Ale do rzeczy. Model postaram się zrobić prosto z pudła, zawiera ono aż 30 części . Proszę Was o wszelkie rady i pomoc w budowie bo za wiele samolotów w życiu nie robiłem. Może jakieś ciekawe zdjęcia ktoś posiada.

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prace powoli idą do przodu. Zaszpachlowałem "latadło" i wyznaczyłem linie... Niestety reduktor ciśnieniowy odmówił posłuszeństwa i zrobiłem to ręcznie ( co z resztą widać ), zobaczymy jak to wyjdzie. Całość zostanie pomalowana pędzlem. Zastanawiam się nad malowaniem ( może jakieś podpowiedzi). Model ma nr boczne ma D R a z drugiej strony jest R D ( nie wiem czy to dobrze oznaczyli, czy czasem z obu stron nie powinno być tak samo? )., a nr przy ogonie to MN518. Jestem Ciekaw czy Typhoon z takim oznaczeniem w ogóle istniał.

 

th_hueymodel001-1.jpg th_hueymodel002-1.jpg

 

Teraz zabieram się za Pana Pilota.

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Malowanie pędzlem ... tak sobie mi wyszło

Planuję dorobić do niego małą podstawkę, ale zobaczymy czy na planach się nie skończy. Zielony kolor maskowania dobrałem mieszając 3 farby.

 

th_HPIM3730.jpg th_HPIM3731.jpg th_HPIM3732.jpg th_HPIM3735.jpg

th_HPIM3736.jpg th_HPIM3743.jpg th_HPIM3744.jpg th_HPIM3745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem bo się przestraszyłem i pasuje na styk. Powiedzcie mi, najpierw nałożyć kalki i polakierować a następnie zrobić przybrudzenia na tym, czy nałożyć kalki, zrobić przybrudzenie i dopiero lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidolux, lub lakier połysk, kalki, sido, lub lakier połysk, zapuszczenie linii, brudzing itd. i lakier matowy.

Jeżeli użyjesz sido, to możesz robić wasch olejny, jak użyjesz lakieru połysk np. Humbrola, to do wascha musisz wziąć akryle.

W tajnikach modelarstwa masz całe mnóstwo info w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za bardzo go umorusałeś

Czy żółte pasy sięgały, aż tak daleko na końcówki skrzydeł ?

Bomby nie powinny być takie brudne.

Ogólnie spód samolotu robi najmniej przyjemne wrażenie.

 

Niemniej sporo rzeczy jeszcze możesz poprawić

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spód jest niefajny i liczyłem na to że ktoś mi coś wytknie i powie co mam poprawić, postaram się go trochę poprawić i zmniejszyć długość żółtych pasów, bo faktycznie są za długie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci wytknę ;p No masz racje Michalw że spód jest nie ładny. Ta wielka szpara od łączenia połówek kadłuba no i ten babol na środku. Dużo zacieków, no i jak dla mnie za bardzo ubrudzony. Ale każdy ma swój gust. Myślę że ten preshading był całkowicie niepotrzebny bo i tak malując pędzlem zamalowałeś czarne krechy. malując pędzlem, moim zdaniem lepiej jest zaznaczać linie podziału blach po pomalowaniu i zalakierowaniu. Pre i postshading jest raczej zarezerwowany dla aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Starałem się malować bardzo delikatnie i cieniutko ale i tak linie nie zostały ukazane tak jakbym choć troszkę chciał. Jak zdobędę "lepsiejszy"

aparat to zrobię inne zdjęcia. Zaszpachlowana dziura na dole miała służyć na mocowanie drucika bo robię już podstawkę/dioramkę do Typhoona, ale o tym będzie w innym dziale, lecz stwierdziłem że zastąpię tamten jeszcze cieńszym drucikiem żeby nie kuł za bardzo w oczy. Wytrę bród ze spodu ale nie wiem czy dam rade skrócić żółte pasy. Jak zaznaczyłem wcześniej kolor zielony mieszałem z 3 różnych farb i wątpię żebym teraz uzyskał taki sam, więc chyba już tak zostawię i po prostu będę miał nauczkę na przyszłość. Doczepię mu jeszcze ostatnią antenę pod kadłubem, postaram się poprawić to co napisaliście i na prawdę kończę bo jeszcze mam do skończenia niemiecki pociąg pancerny w skali 1:35 -->scratch, którym się na razie nie chwalę bo jeszcze dłuuuuuga droga mnie z nim czeka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz go zrobić na dioramie to wydaje mi się że zamiast druta lepiej wstawić pręcik z przeźroczystej wypraski po osłonie kabiny. Nie będzie tak raził w oczy jak coś kolorowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.