Skocz do zawartości

T-34/76 1/72 UM


Bartek14

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Towarzysze

 

Parę warsztatów już rozpocząłem i nie skończyłem , może ten będzie miał lepszą przyszłość.

Na warsztat biorę T-34/72 mod.41 firmy UM + lufa RB-model. W pudle znajdziemy 5 ramek z ciemnozielonego lekko miękkiego plastiku, małą blaszkę fototrawioną, instrukcje i kalki.

Po pierwszych oględzinach dopatrzyłem się paru jamek skurczowych i małych nadlewek. Planuje dorobić uchwyty z drutu i może błotniki z puszki.

Dobra , foty:

 

Pudełeczko --->

DSC01713.jpg

 

Malowanie planuje takie --->

DSC01719.jpg

 

I pierwszy problem lufa RB-model jest trochę krótsza od zestawowej - której uzyć ? --->

DSC01732.jpg

 

Parę zbliżeń --->

DSC01720.jpg

 

DSC01721.jpg

 

DSC01723.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ta z zestawu lufa - metalowa wyraźnie za krótka , pojazd z tym malowaniem miał raczej zestaw kół pełnych bez otworów ulgowych , ogólnie UM-ka skleja się dobrze . Błotniki z puszki czy nie będą za grube w tej skali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą odnośnie modeli UM. Pomimo szerokiej ich krytyki (a może krytykują ci, którzy ich nie sklejali?) według mnie są dość dobre, a na pewno oryginalne. Sam popełniłem ich już trzy, a dwa mam w zanadrzu. Do samego ich złożenia w zasadzie nie potrzebowałem nawet grama szpachli, niestety - olbrzymie jej ilości idą na wypełnienie wszechobecnych jam skurczowych. Ale, da się to przeżyć, a modele wychodzą obiektywnie naprawdę niezłe (m. in. wspomniany przez przedmówcę BT) - możesz poszukać moich na tym forum .

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UM w kwestii spasowania wierzy się nie popisał , krzywe to ale trochę szpachli i.... daje rade. Po szpachlowaniu nałożyłem surfacer pędzlem i niestety jeszcze trochę szlifowania ;/

 

DSC01761.jpg

 

DSC01762.jpg

 

I tu mam problem czy mogę użyć tej części po lewej stronie ?

 

DSC01763.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora relacji....

CHŁOPIE to T-34 nie przesadzaj ze szpachlą... Nie rób równiuteńkiego czołgu... W tym czołgu nic nie było na styk i bez luk... Nie zapominajmy że jest to wóz produkcji wojennej. I użyty w boju. STYRAJ go porządnie i nie martw się na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi DAREK3:

 

Te wersje kół występowały w tych wozach... Koła te charakteryzowały wóz z fabryki nr 183. Może byc też składak. Fabryka 112 wypuszczała wozy z pełnymi kołami. I też nie wyklucza tego żeby zrobic składaka. Z kolei koła z wewnętrzną amortyzacją występowały głównie w wozach z STZ. Zobaczymy co autor relacji poczyni przy modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ta lufa z zestawu jest tragiczna ale niestety chyba będzie lepsza od metalowej ja w swoich wozach montowałem z zestawu po oszlifowaniu , koła - w instrukcji podane są koła z otworami ulgowymi i z bandażami na zdjęciu które podał kolega Bartek14 są koła stalowe z wewnętrzną amortyzacją a to trochę inny typ , składak też może być ale jest tyle zdjęć tego czołgu że zawsze można coś wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARTEK 14

Na zdjęciu masz wóz z fabryki ze STALINGRADU i nie tylko po kołach ale i po wieży jak i po kadłubie widać że to pojazd pochodzący z STZ.... Klej model prosto z pudła w tym malowaniu które wybrałeś i będzie GITES.....

TYRAJ go T_Y_R_A_J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te błotniki faktycznie fajnie wyglądają , lewy błotnik masz dobrze popraw prawy , no i jeden błąd którego na żadnym zdjęciu nie znajdziesz - uchwyty dla desantu na płycie przedniej są niestety źle powinny być równo . Znajdziesz na każdym zdjęciu jak powinny być no i na pudełku masz narysowane - nie czepiam się złośliwie tylko staram się podpowiedzieć co poprawić aby model był dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek3 nie uważam twoich wypowiedzi za czepialstwo, uważam to za dobre rady ale nie będę już nic poprawiał bo znając mnie to wszystko spieprze.

 

skwercio fakture zrobiłem z kleju.

 

kamil zoszak nie, nie będę go jakoś strasznie tyrał (zrobie ci nazłość

)

 

Kacperek315 błotniczki już powyginane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały żart - modelu T-34 nie da się spie....... bo w oryginale ten czołg był już spie.......y trudno zepsuć coś co już było zepsute Na razie model wygląda fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.