Skocz do zawartości

[Relacja] Kalinin - Trumpeter 1/700


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

super to wygląda , ja nie wiem jak ty to robisz ... takie drobinki .

 

 

Najpierw sie powiększa 10 razy, skleja szlifuje, maluje, później pomniejsza się do pierwotnej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No fajny by byl taki model gdzies w okolicach 72-ki. Osobiscie wystarczylo mi to co zobaczylem dzisiaj rano po wydrukowaniu planow tego okretu w skali 1/200 Musze nadmienic, ze plany otrzymalem dzieki uprzejmosci Grzegorza. 52 strony formatu A4 Troche pozno ale nie ta tyle aby sie nie przydaly. No i sie zaczelo.. Do korekty poszly juz relingi pokladowe w okolicy centrali lotow.Na fotkach widac o co chodzi. Powstaly dwie wysepki, na ktorych to zamocowane beda anteny. Nic na to nie poradze i musze przyznac, ze przewiduje pare poprawek

 

2ed83e304b8e5ac5.jpg

228f5727f70c9a16.jpg

 

PS. Grzegorz chcialem raz jeszcze w tym miejscu podziekowac za zdobycie dokumentacji do tego pieknego okretu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonek, jak to zrobiłeś

odkleiłeś cały reling na burcie i przykleiłeś nowy?

wyciąłeś kawałeczki relingu w miejscu zmian?

przecież to jest tak delikatne że strach to ruszyć a co dopiero kombinować

i w dodatku nie widać śladów po Twojej ingerencji...

 

podziwiam, to się nazywa sztuka

przyklejone i pomalowane.... ja bym sobie odpuścił

 

pozdrowionka, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Normalnie. Hehe......to byla szybka decyzja i krotki proces Podnioslem reling do miejsca, gdzie mialy sie zaczynac wysepki i ciach nozyczkami. Dokleilem na nowo i popracowalem nad reszta juz w nowym wydaniu. Przy podnoszeniu oczywiscie poszla i farba ale na moje szczescie tylko od strony burty. Pomalowalem na nowo i jest . Piszesz, ze nic nie widac ...hmmm.... pod lupa cos tam widac

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś mistrzem, ja to bym wpierw powyginał to na wszystkie możliwe sposoby próbując coś w miarę porządnego zrobić, a potem rzucił w kąt w bezsilnej złości

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mialem juz nie pokazywac takich fotek ale musze bo to mala przerobka. Chodzi o to, ze producent czyli pierwotnie Pit Road dal w wypraskach tylko dwa rodzaje motorowek i kuterkow. O ile pierwszy, ktory juz pokazalem jest podobny do jednej z motorowek o tyle drugi jest koniem roboczym na niszczycielach typu Sovremenny i Udaloy. Normalnie nie ma co szukac na Kalininie ale trudno i zostawilem. Trzeci typ nie dawal mi spokoju i musialem przerobic jedna z motorowek tak aby chociaz troche przypominala robotnika z tego okretu. Kutra komandorskiego nie dodam bo musialbym podprowadzic z Sovromennego i nie mialbym potem czym zastapic

 

ebe08c7ba8dc8f69.jpg

9b1b105130975472.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kat.

Odpowiadam, bo moze nie doczytales przy pierwszej motorowce pokazanej juz wczesniej , ze to paski czarnej kalkomani. Przy pierwszej malowanej po czesci na bialo jak i tej mniejszej kalka pochodzi z podkreslnika numeru zestawu obok nazwy Italeri na kalkach z tej firmy. Przy drugiej pociachalem jakas czarna literke z kalek do zestawu w 72-ce ale prosze nie pytaj juz z jakiego modelu bo reszta wyladowala w skrzynce z resztkami. Ramki to oczywiscie przerwa pomiedzy kalkami.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odcinek Kocborowa. Wspomnialem, ze bede uzupelnial detale i tak tez sie dzieje. Na podstawie planow i po skonsultowaniu ich z fotkami orginalu dolukalem sie, ze w modelu brakuje na tylnym pokladzie po lewej stronie trzech bebnow. Na Soveremennym nawiniete byly na nie liny wiec i tu zadanie ich podobne. Z wykalaczki wytoczylem na Proxonie trzy podobne szpulki. Nogi dorobilem z poprzeczek relingow. Przykleilem je za pomoca lakieru ale bojac sie troche o ich odklejenie poprawilem super glutem. Pomalowane zostaly juz na pokladzie. Wpierw szary na calosc a potem bialy imitujacy liny. Jedna z nich wzrokowo jest troche mniejsza ale nie bede juz poprawial. Fotka na pokladzie troche nie wyszla. Ta na grosiku robiona przez lupe.

 

57dd103719f1b6d0.jpg

4db0097167683ff4.jpg

d250053e539f3c93.jpg

e0435616fe37f26e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem bo robilbym dodatkowa reklame Kuterki i lodz oraz dzwig z lewej burty trafily na swoje miejsce Jak widacc czeka mnie sprzatanie pokladow bo juz troche kurzu na nich sie uzbieralo no i odmalowanie burt ale na to nie ma rady jak sie taki model ciagle obraca w paluchach

 

54932a164acb2b69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

No i mamy pewien blad w modelu. Jest oczywiscie do poprawienia ale nie juz na tym etapie budowy. Mysle, ze jesli ktos kiedys zdecyduje sie na ten model to poprawi to za wczasu. Chodzi o to, ze na pokladzie za kominem odwzorowano jakis dziwny okragly luk. Zastanawialem sie juz na poczatku co to takiego ale jakos sobie odpuscilem. Na nowo otrzymanych planach jest nie jeden ale dwa takie luki. Producent modelu odwzorowal tylko jeden bo drugi jest prawie niewidoczny, gdyz na rzucie z gory przaslania go komin. Grzegorz podpowiedzial mi, ze pod tym pokladem znajduje sie reaktor i w polaczeniu z dziwnymi hermetycznymi pojemnikami na tym pokladzie wnioskuje, ze ma to cos wspolnego wlasnie z nim. Ciekawe tylko co Lukow nie poprawialem ale dodalem te pojemniki pomimo, ze w instrukcji na ich temat cisza. Troche dziwne bo czesci sa

 

8d74556a6e6428b3.jpg

b87630dbb359667e.jpg

f046b0d5ebc49ef8.jpg

c9881e3bae45a67d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc po raz drugi. Zamocowalem relingi na czesci rufowej i tym samym zakonczylem ich ukladanie na modelu. Siatki zabezpieczajace ladowisko troche za waskie i nic juz na to nie poradze. Teraz czas na anteny i inne drobnoustrojstwa. Rosyjskie okrety maja specyficzne anteny w ksztalcie tuneli i jeszcze nie wiem jak je wykonac i czy to aby mozliwe w tej skali ale bede nad tym myslal

 

f1615076789d2782.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędruś jestem przekonany ze doskonale sobie poradzisz z antenami, a na koniec znowóż weźmiesz tego duuuużego papierosa i porobisz fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jedrula za mile slowa. Jak powiedzialem tak i czynie. Caly wieczor przesiedzialem aby zamontowac te pare linek. Sa to liny sygnalowe pomiedzy pomostem bojowym a kratownicowym ramieniem umieszczonym na przedniej czesci komina. Normalnie to powinno ich byc 6 na prawej i 8 na lewej burcie ale jak to tam upchac Dalem wiec po 5 na burte. Musialem tez troche kombinowac nad oswietleniem modelu w czasie robienia fotki bo normalnie to ich prawie nie widac

 

41e01e29fabc16b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego poczatku budowy myslalem caly czas jak wykonac specyficzne anteny pomiedzy masztami. Sam w czasie prac nad Bestrashnym nazwalem je tunelowymi. Udalo mi sie je tam wykonac w skali 1/200 i wiem ile pracy mnie kosztowaly. Ich wielkosc na Kalininie caly czas mnie odstraszala. Zawsze mowilem sobie masz czas no ale ten wlasnie sie skonczyl bo doszedlem do tego etapu. Na pierwszej fotce widac jak wyygladaja na orginale i jak wyszly mi na Bestrashnym. Postanowilem zrobic je tym samym sposobem. Potrzebny byl cieki drucik i tu dorwalem taki w plaszczu kabla antenowego. Po czterech godzinach pracy udalo mi sie zrobic jeden odcinek z piecioma kolkami. Przymiarka i .... niestety za wielgasne. To co mi wyszlo nadawaloby sie do skali gdzies pomiedzy 1/550 do 1/600. Mozna by przymknac oko ale drucik do tego uzyty okazal sie za wielgasny nie wspominajac o miejscach klejenia, ktore paskudnie wygladaly a tego sie nie dalo uniknac. Mysle sobie du... tam tego i tu przypomnialo mi sie, ze nawijajac na igle drucik aby otrzymac koleczka przez przypadek zrobilem spiralke, ktora odrzucilem na bok. Szybka przymiarka do modelu i juz wiedzialem co zrobie. Tak wiec tunele imituja teraz spiralki odpowiednio zamocowane i polaczone w/g planow. Na fotce moze to ciekawie nie wyglada ale z odpowiedniej odleglosci i na zywo ludzkie tzn. moje oko zostaje oszukane. Normalnie przy wielkosci Kalinina w tej skali powinny byc prawie niewidoczne ale czasami warto cos oklamac aby wygladalo na czyste i poprawne pomimo niezgodnosci. Troche widac miejsca klejenia ale na to przymykam juz oko. Fotka wyostrzona abyscie mogli sie ich dolukac. Jak kiedys pokaze fotki calego modelu to bedzie to inaczej wygladalo. Tak mysle

 

46d3b4953c940af5.jpg

41470c2a4c924d8f.jpg

687669a0280366a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Dzisiaj dzien wolny wiec troche popracowalem przy modelu. W okolicach pomostu bojowego przybyly wszystkie anteny i innne ustrojstwa. Obie anteny ( chyba namiernikow) zostaly poprawione. Orginalnie z czesci fototrawionych byly plaskate wiec teraz sa 3D Pozostale, ktore juz dorabialem sam zamocowalem w/g planow

 

e50c03789f57173f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza fotka przeszla milczaco wiec dwie kolejne z prob stoczniwych przy pelnej predkosci. Brakujace detale pojawia sie po powrocie do stoczni. Dok sie zwolnil wiec powoli juz czas polozyc stepke pod kolejny okret

 

016c0acf6d01279e.jpg

3fe0beb7610f3d72.jpg

 

PS. Zamieszczone fotki to nie sa moje czary-mary a co i jak juz niedlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.