Skocz do zawartości

Renault Magnum 6x4.


Sandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich urzytkowników.

MAN nie wypalił, i dlatego, aby przyciągnąć wszystkich "truckerów" do tego oto projektu zacznę Magnie.

Nie tylko na samochodach osobowych pojawia się tuning.

 

Więc zaczynamy:

 

Założenie:

-Moja wymarzona magnumka,(Magnumka to mój ulubiony truck )

-Moje ulubione kolorki: czarny metalic, niebieski matalic, niebieski gloss, czarny gloss.

-Ciekawe oświetlenie led

-Ciekawa, aczkolwiek skromna zabudowa ramy

-Sporo chromów jak na trucka EURO.

-Wersja salonowa w jasnej skórze.

-Ciekawe dodatki do wnętrza(TV,zasłonki,itd.)

-Proste grafiki w większości od szablonów.(o reszcie potem, jak dojdą farby)

-Zeszlifowanie oznaczeń AE.

-Tuning według własnego pomysłu.

 

Chyba na tyle. A co wyjdzie to będzie. Narazie rama stoi na kołach .

Tylko 2 bliźniaki od strony pasażera są zwykłe,a te od kierowcy przerobione. Sąto fele od KW 1:25 więc były mniejsze. Musiałem dodać obręcze i je sporo przerobić, a na drugą strone nie zdążyłem.

 

 

Narazie wykonałem rame, zeszlifowałem łączenia i szwy(pewnie coś zostało, ale cóż), wstawiłem silnik i chłodnice i jeden wał(jeszcze jeden)

 

Sorki za fotki, ale cykałem w nocy jak kleiłem.

 

Teraz prace idzie szybko(mam wakacje)

Oki fotkiii:

Silnik(nie wykluczam drobnych poprawek lakierniczych):

6b553cf17ff7242fmed.jpg

 

Zabudowa ramy(założona na sucho, a jutro idzie do malowania):

8445376def8b293dmed.jpg

Jeszcze może coś dołoże, ale ma nie być przesadnie.

 

No i pierwsza przymiarka:

Wszystko leży na sucho, a i kabina i boczne schodki są ze złomu. Będą inne.

192193853450394cmed.jpg

A i zbiornik będzie taki z drugiej strony,ale narazie tylko zeszlifowałem i będę go oklejał folią.

 

P.S Przy Magni pobiłem swój modelarski rekord. Budowałem powyżej 12 h bez dłuższych przerw. A o 4 rano pojechał z kuzynem i do tej pory jestem na nogach więc sorki za literówki(jeśli są).

P.S.2 Pisania dużo a fotek mało. Więc jeśli Fotosik nie odmówi posłuszeństwa to wrzuce jeszcze jakieś fotki(troche więcej).

 

Pozdrawiam i myślę, że wam się podoba.Krytyka mile widziana. Jest to samochód w moim stylu, więc zrozumiem jeśli ten "styl" komuś się nie spodoba.

 

 

EDIT:

 

No i są kolejne foty:

Piec z innej perspektywy:

84b74488a4664b7dmed.jpg

 

I tylny zderzak z resztą ramy\;

0e6f37f9c911a2e0med.jpg

W zderzaku każda dziurka będzie podświetlona. I już jest problem. Najpierw robiłem kwadraciki(będę je poprawiał skalpelem) a potem wierciłem te dziurki i dziurka mi krzywo wyszła, ale żeby robota nie poszła na marne tak już zostanie.

 

Z perspektywy

da053a258416a156med.jpg

 

I zderzak.

ccb701fa445a996emed.jpg

 

 

Ach!! ta piękna kwadratowa buda.

8599b0385fe0247emed.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachy nie chce bo jest oklepana. A ja chce mieć coś orginalnego. W scani też mam taką ( za niedługo galeria) tylko na calej ramie. Oczywiście będzie to szlifowane wszystko. I naczepa zaczęła się robić Heavy Duty Trailer Revell. A co do zawieszenia to się zobaczy. Może zrobie dokładke zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pomysł zupełnie do mnie nie trafia ale jeżeli Ci się takie coś podoba to super. Co do wykonania to zdecydowanie te kwadraciki do poprawy bo są krzywe jak nie wiem. I nie jestem pewien czy dasz je już rade wyrównać. A i jedno Twoje zdanie jakoś tak we mnie uderzyło:

te dziurki i dziurka mi krzywo wyszła, ale żeby robota nie poszła na marne tak już zostanie. Crying or Very sad

Takie podejście nie jest zbyt dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy skończyłeś już prace nad silnikiem? Przydałoby się okablowanie - przynajmniej wtryskiwacze bo je będzie widać. Zderzak popraw koniecznie. Czemu tylne nadkola się tak świecą? Chyba powinny być matowe? Zapowiada się piękny model.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy skończyłeś już prace nad silnikiem? Przydałoby się okablowanie - przynajmniej wtryskiwacze bo je będzie widać. Zderzak popraw koniecznie. Czemu tylne nadkola się tak świecą? Chyba powinny być matowe? Zapowiada się piękny model.

Pozdrawiam, Marcin.

 

Kurcze. Okablowanie....Troszkę późno, ale przemyślę sprawę. A co do nadkoli to wiesz. To truck po tuningu. A też o tym myślałem, ale przypomniała mi się Scania z firmy Kadam, która też ma takie nadkola. Zderzak poprawię, a tym czasem ide pracować nad oświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Okablowanie....Troszkę późno

Ale nie ZA późno. Po prostu trochę Cie gimnastyki czeka z wyginaniem i pasowaniem drucików. Ale zrób, doda to realizmu.

A co do nadkoli to wiesz.

W moim Dafie też tak się świeciły jak je polakierowałem, ale za bardzo mnie wkurzały i musiałem przemalować.

Pozdrawiam, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Zaraz postaram się dodać fotki wnętrza. A co do włókna to nie wiem czy nie przesada.Zobacze czy będzie pasować do zabudowy ramy. Dziś doszły farby na kabine, ale nie mam jeszcze dyszy do aerografu(podobno już idzie w liscie). Więc pomalowałem wnętrze pędzelkiem. Wnętrze jest już przerobione na solonke i jest w skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem .

Wcześniej pisałem co zrobiłem. Więc przechodze do fot .

 

Rama w plenerku:

14a181d8f279258emed.jpg

be786ffefde5d9acmed.jpg

Ktoś mi się pytał o zawieszenie.

7c38db86a932f7damed.jpg

I wnętrze. Na fotce jest jeszcze dużo poprawiania. Część już poprawiona, a część będzie zaraz poprawiona. Te szpary na łączeniach też już poprawiłem. Na łóżku są takie 2 wnęki. Informuję, że bedą tam takie szafeczki z siatki jak to w salonce.No i oczywiście poprawki malarskie.

No i tutaj cykłem fotke. Niktóre rzeczy mokre jeszcze bo pomalowaniu. Sory za fotke, ale malowałem teraz jak już było dość ciemno.

c46e016c9687bf2cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6x4 a gdzie połączenie 2 osi z ostatnią ?

Wojtku masz przestarzałe info. Po zrobieniu fotek niosłem model i......... wypadł i pierwszy wał. Więc obecnie jest 6x0. Spokojnie, jutro skocze do czarodzejskiego pudła i będzie 6x4.

 

EDIT: Mam prośbę. Malowanie to tajemnica i tak zostanie(chyba), ale mam taką sprawa. Kupując naczepe do magnumki zakupiłem także 2 arkusze kalkomani czystej. Postanowiłem, że wydrukuje sobie jakieś obrazeczki. Myślałem o motywie z filmu Fast&Furious bez podziału na części. Znalazłem w necie fajne obrazeczki. Oczywiście będzie coś dodatkowo(o tym potem). Ale może macie jakieś fajniejsze pomysły. Nie musi to być żaden motyw z filmu. Chcę tylko, żeby magnia niosła coś fajnego tym co będzie na niej. Ale teraz tak myślę czy nie lepsze było by coś z truckami. Teoretycznie zamówiłem szablony w motywie czegoś morskiego statki piraci itd. ale chyba je zostawie do następnego projektu i wykorzystam tylko napisy. No to czekam na propozycje a i ja szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko, żeby magnia niosła coś fajnego tym co będzie na niej. Ale teraz tak myślę czy nie lepsze było by coś z truckami.

To może motywy z filmu "Konwój" Wiem że miało nie być z filmów, ale coś takiego mogło by być naprawdę ciekawe. A co do tego włókna to przecież nie musiał by to być prawdziwy carbon, ale jakaś imitacja, coś takiego wszędzie można sobie przykleić, ale jak już uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko, żeby magnia niosła coś fajnego tym co będzie na niej. Ale teraz tak myślę czy nie lepsze było by coś z truckami.

To może motywy z filmu "Konwój" Wiem że miało nie być z filmów, ale coś takiego mogło by być naprawdę ciekawe. A co do tego włókna to przecież nie musiał by to być prawdziwy carbon, ale jakaś imitacja, coś takiego wszędzie można sobie przykleić, ale jak już uważasz.

 

Jak by ktoś miał taką imitacje to z chęcią. A napisałem ,że nie musi być z filmów, ale nie wiem czy te motywy wypalą, ponieważ nie wiem kto mógłby mi zmniejszyć obrazki bez pikselowania(jak by mógł ktoś pomóc lub podpowiedzieć jak.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij z sieci, jak niebędziesz się umiał w nim połapać to wal na PW.

To może opisz to dokładniej tutaj, sam chętnie bym się dowiedział jak przygotować obraz pod wydruk na kalce, myślę że dużo osób było by tym zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki chłopaki. Zaraz będę ściągał i będę robił. Dobra a teraz kolejna sprawa, bo kolega z forum obiecał, że mi wyśle dysze do aerografu, ale chyba tego nie zrobił. Nie ma ktoś dyszy do aera ew-550. Jest mi dość pilnie potrzebna, bo inaczej stoją prace nad magnumką. Są farby, ale nie ma czym malować. Więc jak by ktoś chciał sprzedać ro walić na gg albo PW. Nie zależy czy nowa, czy używana, ważne, żeby nie była zatkana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drukowanie kalek samemu nie ma się co napalać. Dostać w polsce płyn do zabezpieczenia kalki by się na niej tusz w wodzie nie rozpuścił(Microscale liquid decal film- o tym płynie mowa) to sprawa delikatnie mówiąc skomplikowana. Nawet w moim tenacie zadałem takie pytanie, gdzie by ten specyfik dostać? Odpowiedzi brak:/ na 25 nsklepów internetowych, żaden tego nie ma i podobno bieda to ściągnąć. Ja osobiście załatwiam temat "swoimi wtykami" na wyspach, może się uda. Co do programu: Otwierasz w nim zdięcie , dajesz: "Obraz" następnie: "skaluj obraz" i zmniejszasz ile chcesz, można przestawić na cale ,centymetry, piksele , komu co wygodne. Program obrazek pomniejsza następnie go zapisujesz (wyskakują tam %) - zostawić jak jest , ewentualnie odrobine mniej.

Cała filozofia ,szybko i nieskąplikowanie:)

A żeby nie było co do płynu do zabezpieczania kalek ja mówie o drukowaniu drukarą atramentową na specjalnym papierze, nie wiem jak sie sprawa ma z drukarkami laserowymi.

Pozdrawaim

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostać w polsce płyn do zabezpieczenia kalki by się na niej tusz w wodzie nie rozpuścił(Microscale liquid decal film- o tym płynie mowa) to sprawa najmniej skomplikowana.

A nie może być zwykły lakier bezbarwny?

Rozmawiałem z Piotrem. On na swojej scani PWT (chyba na tej) robił kalki. I zabezpieczał je lakierem bezbarwnym. Jedynym mankamentem jest to, że są grube. A i wieeeeeelkie dzięki za opis. . Już śćiągam programik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co to wyjdzie. Ja już troche pokombinowałem, więc może wieczorem wrzucę fotke wydruku. Mam chyba dość ciekawy pomysł. A jak się okazało dysza nie została wysłana, ale w poniedziałek lub wtorek zostanie wysłana priorytetem. A ostatnio w nocy trochę mi się nudziło, i sobie pomyślałem, że może spóbuje zreaktywować starą kabinę. I udało się. Co prawda robiłem to 2 godziny, ale jest. I chyba nową zostawie, a założę starą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Kaleczki nie wypalą, nawet nie zdążyłem ich wyciąć odrazu po wydruku miały bardzo dziwnie, wyglądało to tak jak by na tłustą powierzchnie położyć farbe. Poprostu zostały takie dziurki i nie ma tam tuszu. Jak by ktoś wiedział co z tym zrobić to niech da znać co i jak. A tym czasem biore się za oświetlenie. Może troszkę przybliże koncepcje.

-2 diody 3mm białe w lampach

-2 diody 5 mm niebieskie w halogenach( kształ diody przypomina kształt halogenów w magni)

-4 diody żółte w grilu prostokątne.( przypominające zółte prostokątne halogeny)

-10 diód prostokątnych czerwonych na kabinie z tyłu(tzw. choinka)

-duuuużo niebieskich diód 3mm pod podwoziem (neonki) migających pod rytm muzyki(jak się uda)

-jakieś tylne światła(nie wiem jakie zależy jaki będzie zderzak)

-jak się uda (ale małe szanse) to będą koguty migające)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.