Jump to content

Grumman Wildcat F4F 1:72


rercz
 Share

Recommended Posts

Na moje oko ładny, zgrabny modelik Trochę niezbyt wyszły okopcenia na skrzydłach i rzuca się w oczy "czyściutki" silnik, ale to można zawsze poprawić Ogólnie mocna 4 choć osobiście w Wildcat'ach nie siedzę i znawcy pewnie więcej powiedzą.

 

PS: Pilot przypomina nieco John'a Goodman'a

Link to comment
Share on other sites

pan pilot wymiata modelik fajny przyjemny dla oka, choć moim skromnym zdaniem przesadziłeś brudzenie zwłaszcza spodu, wygląda jak popaćkany a nie wyeksploatowany, wash to fajna technika ale jak z większością bajerów należy uważać aby nie przedobrzyć.

aa i coś mi się zdaje że przednia krawędź skrzydła jest coś niedoszlifowana... (widać linie łączącą połówki).

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Fajnie oglądać Wildcata w takim malowaniu, chociaż tak jak napisałeś w swoim poście jest on nieco niekonsekwentny. Sklejony jest nieźle (poza wspomnianą linią natarci skrzydła) i wykończeniem owiewki.

Malowanie pomimo, że momentami zbyt grubo nałożona jest farba, również jest wykonane w miarę ok.

Gorzej niestety jest z kalkomaniami, lecz jeśli kładłeś zestawowe Academy to jest Ci to wybaczone. Brudzenie natomiast wygląda na robione nieco na siłę, bez konkretnej koncepcji. Kolejny raz widzę, że wash jest mylony z weatheringiem (śladami eksploatacji nazywanymi niezbyt fortunnie brudzeniem).Wash powinien być nakładany tak aby nie brudzić powierzchni, tylko podkreślić trójwymiarowość. Weatheing powinien być wykonywany osobno w oparciu o dokumentację fotograficzną. Warto go wcześniej przećwiczyć na boku i dopiero zadowalającą technikę zastosować na modelu właściwym. Okopcenia powinny mieć nieco bardziej przytłumioną, smugowatą formę.

 

Ogólnie Twój model jest wykonany tak na szkolne 3+ Są dobre początki,a przy odpowiednim treningu za jakiś czas będziemy mogli oglądać naprawdę piękne modele wychodzące spod Twojej ręki.

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.