Skocz do zawartości

Peterbilt 378 - z demobilu 1:24 Italeri


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie znów.

Drogą kupna od kolegi dostałem zaczętego Petka. On bez żalu z nim się rozstał, a ja dzięki czteropakowi go przygarnąłem. W modelu była sklejona rama, okalkowana, choć nie pomalowana, wklejony pomalowany silnik i zawieszenie, kabina i sleeper sklejone, kokpit pomalowany bez podkładu.

Do tej pory wszystkie części chromowane, część ramy z silnikiem i kokpit wykąpałem w krecie, dorobiłem jakąś tam instalację, w kabinie zakleiłem i zaszpachlowałem dziury od filtrów, bo za duże się okazują. Całość na razie wygląda tak:

f37049c52325b7f0med.jpg

ce1c0494a7fc74camed.jpg

78d659ffba32a7bbmed.jpg

8a2378387578f04amed.jpg

245d142590dced11med.jpg

bff5340427719a93med.jpg

Zamierzam go zrobić bez większych ingerencji w twórczość producenta, tradycyjnie "z pudła".

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodziki -

Ogółem rama gicior- przeszlifuj jeszcze poprzeczki od góry(i dołu?) - bo widać szwy ;)

Powodzonka .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale tam nie ma części która by nie wymagała szpachlowania.

Jest dokładnie tak jak mówisz, ale w takim stanie go dostałem. Silnik był wklejony, szkoda, bo okablowanie bym mu zrobił. Pomalować go będę musiał pędzlem, reszta aero.

przeszlifuj jeszcze poprzeczki od góry(i dołu?) - bo widać szwy ;)

Szwy i jakieś numerki rzymskie - szlifowanie będzie!

I dzięki za mile słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jako że Colombo już prawie na ukończeniu, postanowiłem zająć się Petkiem. Niewiele zrobiłem, ale zawsze trochę do przodu.

Rama, sleeper, siodło i wnętrze z fotelami w podkładzie (humbrol 64):

ee461438e19d0368med.jpg

4eb9d2cd621eda96med.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić dokładniejsze fotki okablowania?

Czemu nie, może komuś się przydadzą. Dodam, że to inwencja własna, gdybym chociaż miał te fajne trójniczki z KFS - u...

c9aab4108b3539cemed.jpg

703aae8bc0200d27med.jpg

524e2677ff9a6946med.jpg

fd0eac4e6a15d4b9med.jpg

782c317b76656f37med.jpg

d05d01773297db25med.jpg

b9cbc7d931df2306med.jpg

 

Rama dostała pierwszą warstwę bazy - H85:

bc348019176fe686med.jpg

Części, które w przyszłości potraktuję Alcladem Chrome, pomalowałem błyszczącym H21:

415b2522347fc371med.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już na początku napisałem, w stanie częściowo sklejonym ten model dostałem. To co było łatwo dostępne i nie sklejone, poprawiłem. Żałuję tego wklejonego silnika, bo zrobiłbym go tak jak należy, a teraz tylko go pomalować mogę.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić dokładniejsze fotki okablowania?
Czemu nie, może komuś się przydadzą. Dodam, że to inwencja własna, gdybym chociaż miał te fajne trójniczki z KFS - u...

 

Dzięki. Mi się bardzo przyda bo jutro będę robił okablowanie, a te trójniki to sam zrobiłem, ale to jutro pokaże w swoim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.