Skocz do zawartości

Łódź rekreacyjna


jo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów z działu Okręty, statki . Długo się zastanawiałem nad otworzeniem tego warsztatu . Okręty ,statki i łodzie nie są moją specjalnością. Model ,który buduję to Polar 22 w wersji standard Wykonuje go na zamówienie.Ponieważ ma powstać większa ilość , budowę rozpocząłem od wykonania "kopyta" z MDF-które następnie szpachlowałem dwuskładnikową szpachlą tamki.Po wyschnięciu szpachli wypolerowałem całość .Kopyto posłałem do zamawiającego . Po kilku tygodniach otrzymałem przetłoczone kadłuby, już wycięte ale bez nadmiaru.To tyle jeśli chodzi o wstęp.Zdjęcia po niżej ;

42278604.jpg

83962166.jpg

70077371.jpg

29316205.jpg

91943999.jpg

18285598.jpg

87950253.jpg

86027459.jpg

53469650.jpg

65203527.jpg

17699305.jpg

36711511.jpg

Jutro kolejna porcja fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania odnośne modelu są następujące : ma być uproszczony i długość nie ma przekraczać 20 cm. Tak też podszedłem do wykonania kopyta . Powiększyłem zdjęcia z katalogu wyrobu do żądanej długości (widok z góry i zboku) . Za pomocą kalki przeniosłem rysunek na MDF. Obrabiając kopyto nie stosowałem tzw. ujemnych wręg ,lecz zrobiłem to "na oko" porównując zdjęcia z katalogu z profilem kopyta oraz obie złączone połówki oglądając je z góry i od dziobu,rufy.A teraz kolejna porcja fotek;

42513830.jpg

60170314.jpg

88695563.jpg

25326158.jpg

53382953.jpg

19awx.jpg

37704854.jpg

71660950.jpg

15352748.jpg

51982105.jpg

50677863.jpg

50980706.jpg

Tyle zrobiłem do tej pory . Od tego momentu relacje będą na bieżąco .

Żadnych komentarzy ?Nie podoba się ? Trudno ,jeśli chodzi o modele pływające jestem początkującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdą budowę od podstaw patrzę z zainteresowaniem a Twój wątek zauważyłem dopiero dziś. Jak na razie jest fajnie a i temat ciekawy.Sam męczę pływadło od podstaw i napewno będę śledził nadal Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,kolejne fotki z budowy. Na razie niewielki postęp w budowie ,trwają prace przy wyposażeniu pokładu .Ponieważ nie korzystam z planów zanim wytnę dany element z płytki polistyrenu -wykonuję go z brystol. Następnie po przymiarce wprowadzam ewentualne poprawki. W taki sposób powstaje szablon do wykonania docelowej części.

p7143086.jpg

p7143087.jpg

p7143089.jpg

Mała flota

p7153093.jpg

p7153094.jpg

p7153095.jpg

p7183109.jpg

p7183114.jpg

Kolejne foty za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

PODZIWIAM

ale czy nie łatwiej zrobić jedną na maxa poskładaną no może kilka elementów , i foremka z silikony - człowieku ratunku ile kosztuje twój czas ?!!!

Przy jak piszesz 200mm to zamkniesz się na kadłub z silikonem w okolo kilogramie na całość zależy jak podzielisz to max 3kg

Policz bo pracy masz jeszcze opór z detalami nawet najprostszymi.

Jak kupisz odpowiedni silikon to i do 35-50 dobijesz .

i nie trzeba stosową rozdzielaczy .

Ja już bym lał .

kadłub doposaż do końca ale pamiętaj o łatwości malowania , lepiej jak detal jest na wierzchu, bo sie zamaskujesz ,pięć minut malowania a parę godzin maskowania .

Zaraz dopisze tylko zerkne na fotke łodzi

 

Już podpowiadam .

 

kadłub razem ze stępką , z wnętrzem to co białe - bez pokładu ,

 

Pokład to osobny element jako przykrywka( bez okienek )

 

Pas z okienkami wytniesz laserem z przeżroczystego PCV i oklisz filią z plotera - to co białe.

 

Podłoga deseczki naklejka z druku solwentowego ,

poduszki niebieskie i brązowa skrzynka to osobne elementy

 

Powodzenia

TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu w pierwszym poście nie widać aby ster wystawał z wody, a w modelu dochodzi aż do (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) płetwy, czyli jest za wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu w pierwszym poście nie widać aby ster wystawał z wody, a w modelu dochodzi aż do (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) płetwy, czyli jest za wysoki

Tornado ster jest odpowiedni ,to co widać na zdjęciu to "podesty" montowane opcjonalnie na życzenie;

22original16.jpg

skan060810.jpg

skan z folderu pokazuje położenie steru i "płetwy"

SAAB na "zabawę"z żywicą potrzebna jest wiedza i doświadczenie ,którego mi brakuje -w przeciwnym przypadku "zabawa" stanie się bardzo kosztowna!

Czarny 1986tychy zawsze coś można sknocić -ja popełniłem błąd z paskami usztywniającymi krawędzie burt wklejając je różnej szerokości ,trudno będzie je zamaskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę . Jaki masz termin .

w twim przypadku powinieneś zrobić jeden wzór kadłuba na MDFie taki już idealny z cała galanterią płeskę i te paseczki -bez steru.

Te wystająse paski na kadłubie ustateczniające i usztywniające powinny być na prototypie. Potem negatwowa forma z gipsu protetycznego twardego dla pewności można dać siatkę stalową do środka ale uwaga taką aby przy wierceniu kanałów długą 1 mm nie trafiać na twardy metal.

Mająć negatywową formę a nie kopyto jako formę pozytewową masz ma nmaxa vacu i unikasz lęku przed ''Zabawą'' a jak już się przeszło na zawodowstwo to musisz podejmować ryzyko .

A może trochę za wcześnie .

Do pracy proszę pana , samo się nie zrobi a klient czeka i może okazać się że dopłacisz

Pozdrawiam

 

Ostatnio kupiłem parę zabawek po to aby usługowo zająć się robieniem form i odlewów tym osobom co chcą mieć 101% gwarancji powodzenia

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAAB-dzięki za zainteresowane projektem . Nie będę robił formy , ponieważ włożyłem już zbyt wiele pracy w modele,ale wspomniane 101% na pewno się przyda - odezwę się kiedy rozpocznę budowę UMI.

Kolejne foty z budowy łodzi;

p8053162.jpg

p8053165.jpg

p8053166.jpg

p8083174.jpg

p8083180.jpg

p8083181.jpg

p8083182.jpg

p8083183.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kilka zdjęć z warsztatu;

30158098.jpg

Górny pokład -wykonany szablon z brystolu,przeniesiony na kalkę techniczną

22680980.jpg

wycinanie łuków -zewnętrzne nożyczkami ,wewnętrzne nożem do tapet i krzywików

53455954.jpg

78657175.jpg

97654478.jpg

28073829.jpg

pokład dolny zabezpieczony przed dalszą obróbką ,kolejne foty pod koniec tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mnie zawsze zastanawiało jak zrobić coś od podstaw żeby tak dobrze wyglądało. Gratulacje za wykonanie. Budowa od podstaw to nie moja liga, puki co budowa z pudła idzie mi tak sobie

Poza tym ilość tych modeli, jak by to były jednostki wojenne pomyślał bym że nam się jakaś wojna szykuje

Jak dla mnie rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam to już ostatnia aktualizacja tematu. Kolejne foty z budowy;

74402728.jpg

16344905.jpg

w1ay.jpg

78210457.jpg

15039303.jpg

65541401.jpg

49048111.jpg

27321052.jpg

Jak widać na fotach ,po zdjęciu maskowania okazało się ,że maskol zabarwił na żółto biały pokład-miejscami przesiąkła również niebieska farba. Na szczęście dla mnie udało się to poprawić

Epheli- do cacka to jeszcze brakuje.

KorniK-prędzej czy później zetkniesz się z potrzebą dorobienia elementów do modelu fabrycznego -no i tak to się zaczyna dochodzić do budowy modeli od podstaw.

Zapraszam do galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.