Skocz do zawartości

TA-154 A0; Dragon 1:48


krosto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przedstawiam kolejne wypociny związane z germańskimi nocnikami.

O historii tej nie do końca udanej, drewnianej konstrukcji nie będę się zbytnio rozpisywał, większość informacji jest na necie, skupię się na Dragonie.

Nie podobało mi się:

- ilość ramek, chyba sześć w tym dwie bliźniacze, co skłania modelarza do sporego wysiłku, aby wysegregować interesujące części, które nota bene są dość mocno przytwierdzone do ramek.

- wyważenie modelu.....namęczyłem się niesamowicie. z efektu jestem dość zadowolony, przechylił się lekko na tył co z grubsza zgadza się z wersją A0 TQ+XE - bazujac na zdjęciach archiwalnych z netu.

Ciężarki pchałem gdzie się dało- w gondole, nos, wnęki podwozia głównego, itp

Reszta ok

DSC01316.JPG

DSC01320.JPG

DSC01322.JPG

DSC01324.JPG

Proszę o uwagi dotyczące poprawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie ocenić merytorycznej poprawności tego modelu, gdyż za mało o nim wiem, ale technicznie prezentuje się całkiem nieźle.

 

Powinieneś za to popracować trochę nad zdjęciami.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jak zwykle musze sie doczepic nieistotnych szczegolow, a mianowicie: gorne anteny nad dziobem sa krzywo zamontowane (troche w dol)

 

Bardzo trafna uwaga, gratuluje wprawnego oka. Tak. Jedna z anten jest krzywa-do poprawki.

PS dodam tylko ze golenie głownego powozia zostały skrócone o 2 mm, innaczej model byłby mniej zgodny z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafna uwaga, gratuluje wprawnego oka.

 

ja mam wprawne oko mimo tego ze nosze okulary (bardzo slabe oczy mam), poniewaz ja jestem bardzo krytyczny w stosunku do swoich modeli. przyklad: na modelarni zrobilem brewstera buffalo 1/72 airfixu, instruktorowi sie podobal, mi nie, bo stwierdzilem ze moglem lepiej i popelnilem duuuuuuuuuuuuuuuzo bledow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jak zwykle musze sie doczepic nieistotnych szczegolow, a mianowicie: gorne anteny nad dziobem sa krzywo zamontowane (troche w dol)

 

Bardzo trafna uwaga, gratuluje wprawnego oka. Tak. Jedna z anten jest krzywa-do poprawki.

PS dodam tylko ze golenie głownego powozia zostały skrócone o 2 mm, innaczej model byłby mniej zgodny z oryginałem.

 

To ironia czy faktycznie skracałeś je o 2mm? Tak czy inaczej fajny model i piękny samolot mimo że nie udany jak dla mnie ładniejszy niż mosquito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jak zwykle musze sie doczepic nieistotnych szczegolow, a mianowicie: gorne anteny nad dziobem sa krzywo zamontowane (troche w dol)

 

Bardzo trafna uwaga, gratuluje wprawnego oka. Tak. Jedna z anten jest krzywa-do poprawki.

PS dodam tylko ze golenie głownego powozia zostały skrócone o 2 mm, innaczej model byłby mniej zgodny z oryginałem.

 

To ironia czy faktycznie skracałeś je o 2mm? Tak czy inaczej fajny model i piękny samolot mimo że nie udany jak dla mnie ładniejszy niż mosquito

 

Znalazłem relacje jakiegoś anglosasa, który zasugerował skrócenie goleni w Dragonie o 3 mm. Wahałem sie i skróciłem o 2 mm, no i rzeczywiście było to potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pozwolę sobie dołożyć swoje 3 grosze

-zły kolor smigieł i kołkpaków

-dziwny kolor żaluzji

-błędnie pomalowany statecznik

-swiecące kalkomanie (czerwone pasy)

 

Ale, pomijając moje uwagi przyjemny dla oka model.

Miał być jako anti-Mosquito, ale nie wyszło.

Ta-154 odniosły prawdopodobnie jedno zestrzelenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dołożyć swoje 3 grosze

-zły kolor smigieł i kołkpaków

-dziwny kolor żaluzji

-błędnie pomalowany statecznik

-swiecące kalkomanie (czerwone pasy)

 

Ale, pomijając moje uwagi przyjemny dla oka model.

Miał być jako anti-Mosquito, ale nie wyszło.

Ta-154 odniosły prawdopodobnie jedno zestrzelenie

 

To był mój wzorzec:

ta154.jpg.

 

No cóż, następnym razem będzie lepiej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.