Skocz do zawartości

[IN-BOX]USS Voyager~1:667-Revell


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Przedstawiam in-box mojego najnowszego nabytku czyli okrętu kosmicznego klasy Intrepid-USS Voyagera.Jest to druga ,poprawiona edycja tego modelu.Jest on pokaźnych rozmiarów-mierzy ponad pół metra długości.Prezentuje się następująco:

 

Pudło:

P7240007.jpg

 

Instrukcja

P7240008.jpg

 

Kalki:

P7240009.jpg

 

Górna część spodka:

P7240010.jpg

 

Porównanie z F-22 1:48:

P7240011.jpg

 

Dolna część spodka:

P7240012.jpg

 

Gondole warp i elementy hangaru promów:

P7240013.jpg

 

Tylna część kadłuba i trochę drobnicy:

P7240014.jpg

 

Kadłub-część inżynieryjna:

P7240015.jpg

 

Podstawka i elementy gondoli warp:

P7240016.jpg

 

Elementy przeźroczyste:

P7240017.jpg

 

 

Teraz trochę szczegółów:

 

Faktura spodka:

P7240019.jpg

 

Mostek:

P7240020.jpg

 

Tylny panel sensorów:

P7240021.jpg

 

Silniki impulsowe na elementach gondol warp:

P7240022.jpg

 

Faktura kadłuba:

P7240023.jpg

 

Przedni panel sensorów:

P7240024.jpg

 

Prom:

P7240025.jpg

 

Elementy hangaru:

P7240026.jpg

P7240027.jpg

 

Tylne wyrzutnie torped:

P7240028.jpg

 

Dodam jeszcze że elementy przeźroczyste obejmują okna na które nakleja się kalkomanie imitujące wewnętrzne korytarze,sylwetki ludzkie też są na nich. Po podświetleniu może się to fajnie prezentować Jest trochę uproszczeń ale jest też sporo "walkaroundów" tego okrętu w sieci więc nie powinno być problemów z naprawieniem ich Podsumowując: fajna duża zabawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie co robić przy modelu - gondole warpowe i kolektory bussarda, silniki impulsowe i deflektor wypada zrobić podświetlane. Tak samo bym zrobił z oknami, fajnie by było wyciąć wszystkie

 

A klasa Interpid przypadkiem nie miała wysuwanego podwozia do lądowania na planetach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klasa Interpid przypadkiem nie miała wysuwanego podwozia do lądowania na planetach?

 

Miała...ale nie ciągnie mnie żeby to dorabiać. Może zmienię podstawkę na wyższą i bardziej przeźroczystą ale to tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny modelik zakupiłeś. Zrób koniecznie oświetlenie, a jako podpowiedź podsyłam linka do relacji z budowy tego modelu:

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=7353&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Może zainspiruje Cię to .

No i czekam na warsztat.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A klasa Interpid przypadkiem nie miała wysuwanego podwozia do lądowania na planetach?

 

Miała.

W odcinku - The 37's Voyager ląduje na podwoziu

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A klasa Interpid przypadkiem nie miała wysuwanego podwozia do lądowania na planetach?

 

Miała.

W odcinku - The 37's Voyager ląduje na podwoziu

 

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Oczywiście to sf ale nie wiem czy w takim a nie innym układzie okrętu to podwozie miało sens. "Łapy" do lądowania wysuwały się części inżynieryjnej. Jak dla mnie to podczas postoju na planecie spodek ważyłby zbyt wiele żeby nie przeważać okrętu na przód. Ale to tylko takie dywagacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też zrezygnował z łapek. Mała delikatna podstawka tak by pozycja odzwierciedlała np. jakiś manewr w trzech osiach. Ogólnie mimo iż USS Voyager chyba najbardziej podoba mi się jako statek to jednak największym sentymentem darzę serie Next Generation i filmy z NCC-1701 (USS Enterprise). Mam w planach (oczywiście w odległej przyszłości) wykonanie Enterprise od podstaw ale to na razie przemyślenia.

 

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na relacje

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała delikatna podstawka tak by pozycja odzwierciedlała np. jakiś manewr w trzech osiach.

 

I tak też planuję

 

Mam w planach (oczywiście w odległej przyszłości) wykonanie Enterprise od podstaw ale to na razie przemyślenia.

 

No to jest na co czekać Dla zachęty porównanie człowieka i różnych enterprise w skali 1:350

350enterprises.jpg

 

z niecierpliwością czekam na relacje

 

Jeszcze kilka takich tekstów i go zacznę a nie chcę już nic rozgrzebywać... Weźcie dajcie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście nie nalegałem na podwozie. Pamiętam odcinek, gdy wylądowali i schematy z zarysem podwozia, ale jednak naturalnym środowiskiem był kosmos.

 

Jeśli chodzi o możliwość przeważenia spodka w czasie postoju na planecie, to wydaje się to oczywiste, chyba że teoretycy dopiszą wyjaśnienie, że okręt posiadał wspomaganie grawitacyjne, utrzymujące okręt w położeniu horyzontalnym. Mniejsza

 

Natomiast klasa Galaxy w 1:350 robi wrażenie... gdyby tak jeszcze dostawić D'Deridex'a ;) dysproporcja między fregatą Constitution (NCC-1701 i 1701A) byłaby znaczna.

 

Revell to jedyna chyba firma robiąca trekowe okręty na taką skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Revell to jedyna chyba firma robiąca trekowe okręty na taką skalę.

 

Revell puścił trzy trekowe okręty, kazon torpedo, maquis raider no i voyagera...AMT wiedzie prym w tym temacie...robili okręty klingońskie,romulańskie ,federacji i sporo innych...Na drugim miejscu jest polar lights. Też mieli sporo ale ich Enterprise A refit w 1:350 to jest cudo (ma nawet ogród botaniczny )...revell jest raczej przy końcu

 

Natomiast klasa Galaxy w 1:350 robi wrażenie... gdyby tak jeszcze dostawić D'Deridex'a ;) dysproporcja między fregatą Constitution (NCC-1701 i 1701A) byłaby znaczna.

 

D'eridex'a w tej samej skali co Entki na powyższym rysunku nie mam ale poniżej wstawiłem link do porównania większości filmowych okrętów kosmicznych w tej samej skali. Fajna rzecz

http://www.sideshowsito.com/wp-content/uploads/2009/01/ultimate_starship_chart.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.