Skocz do zawartości

SM Surcouf - 1/400 Heller - prawie jak wykopaliska


jacekkarolczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dość dawno już nic nie pokazywałem. Z różnych względów - część moich modeli można było oglądać na łamach MO. Tym razem jednak postanowiłem pokazać najpierw tutaj swój model.

 

Jest to prawdziwy rodzyn - archaiczny Surcouf firmy Heller - gdzieś z połowy lat 80` - odświeżony przez wydawcę poprzez dodanie żywicznego kiosku i blaszki. Jego główną zaletą jest cena - około 25 zeta. Kiosk nie powala detalem, podobnie blaszki. Jednak korzystająć z dobrodziejstw złomu blaszkowego, igieł iniekcyjnych, nitek ciągnionych z ramek i jakichś luf pozostałych po poprzednich budowach powstało to poniżej.

 

Z zestawu Hellera pozostał kadłub, kiosk, płaty i pływak główny samolotu oraz reling z blaszki. Reszta jest właściwie zbudowana od podstaw.

 

Podziękowania dla Artoor_k za zwrócenie uwagi na starą wersję dźwigu.

( roboty mi narobił... )

 

Dosyć gadania - teraz obrazki:

 

12.jpg

1.jpg

9.jpg

2.jpg

3.jpg

8.jpg

11.jpg

6.jpg

5.jpg

7.jpg

10.jpg

4.jpg

 

Fotki nie najlepsze - bo przy sztucznym oświetleniu - niestety na zewnątrz szaleje nawałnica...

 

Pozdrowienia - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie! Sporo udało się z tego starocia wycisnąć!

 

Besson mnie powalił z wywierconymi kabinami i "orurowaniem" pod płatem.

Skąd wytrzasnąłeś lufy działek na kiosku? Pokrętła przy nich są bardzo efektowne. Tak samo otwarte klapki na lufach 203-ki.

 

Malowanie wyważone, ubrudzony w sam raz. Bardzo podoba mi się, że zaznaczyłeś półmatowość samolotu w porównaniu do głębokiego matu kadłuba.

 

Łyżeczka (mała) dziegciu - szkoda że nie zeszlifowałeś tych wybrzuszeń dookoła każdego z otworów przelewowych. Oryginał miał płaskie burty.

 

Najładniejsze wykonanie tego modelu, jakie widziałem do tej pory.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.