Skocz do zawartości

20mm Flakvierling 38 & Kettenkrad Tamiya 1/48


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

Ogarnięty lotniczym marazmem, postanowiłem spróbować swoich sił w pancerce. Korzystając z 4 ostatnich dni urlopu spróbuje co nieco pogrzebać przy w/w modelach.

I tu nasuwa mi się takie małe pytanie- otóż czy mogło się zdarzyć aby "Flak" był choćby na chwilę podczepiony do gąsienicowo- kołowego "pierdopędu" wuja Adolfa Tak sobie pomyślałem że mogło by to dość fajnie wyglądać na jakiejś malutkiej podstawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepiony do gąsienicowo- kołowego "pierdopędu" wuja Adolfa

 

Tzn?

 

Fajnie, że chcesz spróbować sił w pancerce i to zaczynając od skali 1:48.

 

Mam nadzieję że kupiłeś lufki metalowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepiony do gąsienicowo- kołowego "pierdopędu" wuja Adolfa

 

Tzn?

 

Fajnie, że chcesz spróbować sił w pancerce i to zaczynając od skali 1:48.

 

Mam nadzieję że kupiłeś lufki metalowe :P

 

 

Gasienicowo- kołowy pierdopęd- Kettenkrad.

 

Lufek nie kupiłem, sprawdzałem na Exito i to co znalazłem trochę mnie zastrzeliło 13 zł za jedną sztukę, o ile dobrze zrozumiałem opis pod nimi, a to oznacza że wyszły by mnie drożej niż sam model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za opakowanie? Sprawdziłem na ich stronie, faktycznie mają że 1 szt. ale to zapewne błąd, można się z nimi skontaktować i dowiedzieć.

http://www.martola.com.pl/pl2041/produkty27724/2cm_flak_38_barrel_for_aa_flak_38_2cm_flakvierling

W Martoli kosztują 15 zł za 4.

 

Gasienicowo- kołowy pierdopęd- Kettenkrad.

 

Myślę, że spokojnie mogły, to były bardzo zdolne bestie

ket2.jpg

kettenkrad_2.jpg

kk1s.jpg

 

Nie wiem jak robić miniaturki, więc dam linki do fotek powyżej 800x600

http://lh5.ggpht.com/_jmDRldbkrwQ/RqOxjf-cCPI/AAAAAAAAAWI/CecEDWD1qEA/IMG_0315.JPG

http://www.kettenkrad.de/bilder/C34_Img.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy, ale mi się to podoba, nieskrępowana malowaniem miliona detali ( tych wszystkich dźwigienek, przełączników i innego ustrojstwa ) przyjemność klejenia czegoś co i tak będzie w zasadzie tylko w jednym kolorze. Jakbym znowu miał 12 lat i nie przejmował się czymś tak odległym i niedoścignionym jak kolorowanie

Efekty dzisiejszych 3 godzin i wczorajszej jakiejś 1,5h. Pozostaje jeszcze tylko po-dopieszczać tu i ówdzie i jutro jak czas pozwoli można będzie już malować kolorem podstawowym.

HPIM7585.jpg

HPIM7586.jpg

HPIM7587.jpg

HPIM7588.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kettenkradzie z boku jest mały zadziorek Poza tym na FlaK-u jest trochę nieusuniętych śladów po wypychaczach (4 fotka).

Czy ja dobrze widzę na pierwszym zdjęciu Goliatha? Był dodany w którymś zestawie?

 

Będę podglądał, bo fajnie się zapowiada ;D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za opakowanie? Sprawdziłem na ich stronie, faktycznie mają że 1 szt. ale to zapewne błąd, można się z nimi skontaktować i dowiedzieć.

http://www.martola.com.pl/pl2041/produkty27724/2cm_flak_38_barrel_for_aa_flak_38_2cm_flakvierling

W Martoli kosztują 15 zł za 4.

 

Pomyłka w opisie , cena oczywiście za to co na zdjęciu czyli 4 szt . już zmieniłem opis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kettenkradzie z boku jest mały zadziorek Poza tym na FlaK-u jest trochę nieusuniętych śladów po wypychaczach (4 fotka).

Czy ja dobrze widzę na pierwszym zdjęciu Goliatha? Był dodany w którymś zestawie?

 

Będę podglądał, bo fajnie się zapowiada ;D

 

pzdr.

 

 

Dlatego właśnie pisałem że jeszcze wymaga dopieszczenia

A Goliat był razem z Kettenkradem, nie wiem za bardzo co z nim zrobić ale coś się wymyśli

No i zastanawiam się czy lecieć wszystko German Grey czy Dark Yellow

 

Pomyłka w opisie , cena oczywiście za to co na zdjęciu czyli 4 szt . już zmieniłem opis .

 

No to fajnie, w takim razie mi ulżyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś wstanie to spróbuj Kettena w trójbarwne.

 

Co do Goliata to możesz mi go oddać

A tak poważnie może jakaś druga mała winetka na której niemiaszki prowadzą Goliata po jakieś zagruzowanej ulicy.

Albo tu z Warszawy.

Bundesarchiv_Bild_101I-695-0411-08A%2C_Warschauer_Aufstand%2C_Soldaten_mit_%22Goliath%22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufy już zamówione, czekam na potwierdzenie z Exito i jeśli tylko dotrą, jako że czwartek i piątek mam planowo wolny to pojedziemy do przodu

 

Próbowałem dziś malować, niestety pier... akryle tak zasyfiły aero że po 30 sekundach była to już bardziej męczarnia niż radosna twórczość. Trzeba będzie powtórzyć zabieg jeszcze raz, jak tylko dostanę retarder bo inaczej nie mam mowy. Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło i to z Vallejo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak dla mnie to model i bazowy kolor zrobiony ładnie, jednakże na kettenradzie w niektorych miejscach masz ciemniejsze miejsca, np: obok i nad oparciem, nie wiem czy to częśc modelu, czy "niech tak zostanie" następna warstwa wszystko przykryje ;)

 

 

Czekam na kontynuację, Pozdrawiam i życzę cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy prac, jak dobrze mieć jakie kolwiek wolne Flak wraz z ramą do jego transportu, dostanie jeszcze tylko koła, sidolux i będzie musiał poczekać do listopada na zakup pigmentów i innych "artystycznych" dodatków. W tym miesiącu farby, chemia i waloryzacje do tego co już czeka w poczekalni nadwyrężyły moją kieszeń wystarczająco .

 

HPIM7609.jpg

HPIM7606.jpg

HPIM7605.jpg

HPIM7604.jpg

HPIM7603.jpg

HPIM7599.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Małymi kroczkami do przodu.

HPIM7707.jpg

HPIM7708.jpg

 

Dodatkowo żeby nie było za pusto dwóch małych Germańskich wojowników

HPIM7710.jpg

HPIM7712.jpg

HPIM7713.jpg

 

Figurki próbowałem jako tako wycieniować ale niestety na moim złomie tego nie widać za cholerę. Jeśli uda mi się wyrwać aparat od brata narzeczonej to będą lepsze fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kilka uwag, Flak jest za mocno poobijany. Dziwnie wygląda taka ilość tej srebrnej farby. Dziwnie też jak dla mnie ta rdza widoczna na pierwszych dwóch fotkach, jak możesz to popraw. lepiej by wyglądało, gdybyś po prostu zrobił wash jakimś brązem, np. brąz van dycke. Dawaj dalej i męcz się z pancerką Bo widzę, że masz na odwrót niż ja. Ja pancerniak teraz próbuję sił w lotnictwie

Pozdrawiam i patrzę na postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.