Skocz do zawartości

IJN Unryu (Pit-Road, 1:700)


Sebaar

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda okręt ten nie miał za sobą zbyt imponującej historii bojowej to jednak ma swój urok. Sam zestaw składało się całkiem przyjemnie, chociaż tylko 4 samoloty to troszkę za mało. Dlatego wykorzystałem to co miałem akurat na stanie .

Oprócz standardowych relingów, drabinek i załogi użyłem blaszki Pit-Roada) dla lotniskowców tego typu, zestawu Lion Roara dla późno-wojennych samolotów japońskich, kabel demagnetyzacyjny od Ka Models.

 

Skład grupy pokładowej (troszkę nie historyczny):

9 A6M5 (3 w wersji myśliwsko-bombowej)

6 D4Y Suisei

4 B6N Tenzan

1 B7A Ryūsei

3 C6N Saiun

 

To tyle, przed wami pewien japoński "smok":

 

 

th_DSCF3589.jpgth_DSCF3586.jpgth_DSCF3584.jpg

th_DSCF3583.jpgth_DSCF3579.jpgth_DSCF3576.jpg

th_DSCF3574.jpgth_DSCF3572.jpgth_DSCF3571.jpg

th_DSCF3570.jpgth_DSCF3568.jpgth_DSCF3567.jpg

th_DSCF3561.jpgth_DSCF3558.jpgth_DSCF3557.jpg

th_DSCF3556.jpgth_DSCF3555.jpgth_DSCF3553.jpg

th_DSCF3551.jpgth_DSCF3547.jpgth_DSCF3546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kur ...cze

Jak ja mogłem ten wątek przegapić?

 

Jakbyś te czarno-białe zdjęcia jeszcze trochę "dopieścił" w jakimś programie graficznym, to byłyby całkiem fajne - zwłaszcza te z perspektywy samolotu

 

mucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo małe to, raptem 1/700 to i podeptać można niechcący

 

To może jakaś fajna podstaweczka ? Do tego wpakować go w gablotę i na jakimś włosku podwiesić któregoś komara tuż po starcie. Model jak to mawiają zacny i bardzo cieszy oko. Do tego masz ułatwioną sprawę gdy będziesz go transportował na jakąś wystawę bo ja spędziłem chyba z 2 godziny na zrobienie opakowania na Missouri . No tylko też go nie zgub .

 

Pozdrawiam i spore masz za niego

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za te wszystkie pozytywne komentarze.

 

Sama skala 1/700 nie jest taka straszna jak się początkowo wydaje. Także modele stają się coraz to bardziej dokładniejsze i posiadają lepsze detale, co ułatwia sprawę.

 

Chociaż 1/350 ma pewien ważny plus, nie musisz przeczesywać pokoju za zgubioną częścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama skala 1/700 nie jest taka straszna jak się początkowo wydaje. Także modele stają się coraz to bardziej dokładniejsze i posiadają lepsze detale, co ułatwia sprawę./quote]Fakt, łatwiej upychać na półkach Co do dokładności, wierz mi w 1/350 też trafiają się fajne modele z masą dodatków

...

Chociaż 1/350 ma pewien ważny plus, nie musisz przeczesywać pokoju za zgubioną częścią.
ojjj.... żebyś kiedyś się sam nie zdziwił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace zapewniam Cię, że nie było w mej wypowiedzi żadnej złośliwości . Dla mnie skala 1/700 jest po prostu za mała (co nie znaczy, że nie popełniłem kilku takich maleństw jednak nie dla siebie) i moja propozycja podstawki jest całkowicie poważna. Mieszane uczucia u mnie już budzi 1/350, a najfajniejsza (oczywiście dla mnie) jest 1/200 . Ja darze niesamowitym respektem modelarzy którzy wykonują wręcz perfekcyjne modele w tej skali (1/700) np. to co możemy oglądać w tym wątku . Lubię też gdy zwracają na siebie uwagę znajdując się na jakiejś fajnej podstawce .

 

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje niesamowitego modelu

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace zapewniam Cię, że nie było w mej wypowiedzi żadnej złośliwości .
oj przecież wiem, droczę się

...

Mieszane uczucia u mnie już budzi 1/350, a najfajniejsza (oczywiście dla mnie) jest 1/200
Nie myśl, że Ci Yamato podaruję .

Oczywiście, 1/200 to poezja, ale okrętów bojowych nie ma chyba za wiele, a jeśli są to albo nie zrobione porządnie albo (oraz) drogie (jak wyżej rzeczony Yamato).

...

Kończąc OT, lotniskowiec bomba. Czekamy na dalsze - i nie zapomnij o relacjach

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.