Skocz do zawartości

ORP Mazur (Mirage 1/400)


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przejrzałem dokładnie instrukcję Mirage'a i niestety zauważyłem, że sama sobie zaprzecza. W "uwagach do budowy modelu" napisano: "[...] pomalować pokład na kolor brązowoczerwony...", z kolei przy dwóch poglądowych rysunkach okrętu widnieje uwaga: "pokład - malować na kolor drewna".

 

Nie znam się na tyle dobrze by móc to rozstrzygnąć. Wydawało mi się, że drewno będzie bardziej prawdopodobne, zwłaszcza, że trudno dociec jak konkretnie miałby wyglądać kolor "brązowoczerwony". Ponieważ jestem zadowolony z efektu jaki uzyskałem pokład pozostanie drewniany

 

Dzięki za uwagę! Dobrze dowiadywać się nowych rzeczy

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam zdjęcia w którymś z MSiO poniemieckich "V-ek", ukazywały one rufę któregoś z naszych przyszłych torpedowców "gołą", bez deskowania. Przypuszczam, że tak samo zostawiono w MW RP, zwłaszcza, że spora część kadry wywodziła się właśnie z Kaiserliche Marine.

Marek będzie pewnie wiedział, o które fotki chodzi.

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Dziękuję za te informacje. Jest to mój pierwszy okręt w życiu i wielu niuansów siłą rzeczy nie wiem. Tak jak wcześniej napisałem, zasugerowałem się zapisem w instrukcji "pokład - malować na kolor drewna".

 

Znowu wyszedł mój brak "oklepania" w temacie i słaba instrukcja producenta, która mogła być po prostu jednoznaczna i problem by nie zaistniał.

 

Jak wspominałem nie chcę już tego zmieniać. Mazur jest modelem, którym chcę zebrać jak najwięcej "szkutniczych" doświadczeń aby kolejne okręty sklejać lepiej. Jak widać doświadczeń nie brakuje

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mały krok naprzód. Pomalowałem nadbudówki i kadłub na szary kolor. Użyłem farby Humbrola o numerze 64. Dodałem też kilka drobiazgów na pokłady. Namalowałem też czarną linię na granicy linii wodnej. Tutaj mam pytanie - jakiego koloru użyć na spód?

 

19151845.jpg

48729510.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po długiej przerwie! Niestety przeprowadzka nie sprzyja modelarstwu Na szczęście sytuacja już opanowana i mogę spokojnie wrócić do zaczętych projektów.

 

Mazur nieco się zmienił od ostatniej odsłony. Poprzyklejałem i pomalowałem większość drobnicy z blaszki Mirage'a. Zostało jeszcze kilka drobiazgów.

 

51098357.jpg

56643847.jpg

47177878.jpg

81460197.jpg

11877551.jpg

96577229.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja!

 

Poprawki okien miałem w planach Ale maszty sobie odpuszczę. Patrząc na dostępne zdjęcia oryginału musiałbym w tym modelu zmieniać niemal wszystko, a nie mam na to chęci. Nie tym razem

 

Mam jednak nadzieję, że efekt końcowy nie będzie taki zły!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.