Skocz do zawartości

Concorde - AIRFIX 1:72


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak masz na tyle odwagi to spróbuj w płacie skrzydła zrobić odpowiednie wgłębienie i tam wpasuj stery.

W skrzydłach nie chcę już nic dłubać. Model jest już polakierowany i nie marzy mi się kolejne malowanie, jeżeli już to tylko ze sterami mogę coś kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kolej na oklejanie kalkami kadłuba. Ze względu na wielkość modelu i mały wypadek z kalką (o tym później) czynność tą podzieliłem na kilka etapów:

1- Oklejenie lewej strony modelu, a następnie zabezpieczenie kalek clearem.

2- Oklejenie prawej strony modelu, a następnie zabezpieczenie kalek clearem.

3- Oklejenie spodu modelu, a następnie zabezpieczenie kalek clearem.

4- Retusze i ponowne malowanie clearem, tym razem całego modelu.

5- Polerka na wysoki połysk.

 

W obecnej chwili model jest po wykonaniu czynności z pierwszego punktu:

 

ac2cc7def0407f00.jpg

6d710b7b85f9fa5d.jpg

0091e404c4d9e52b.jpg

 

Wypadek o którym wcześniej wspomniałem to nic innego jak pozadzierana kalka na pionowym stateczniku w wyniku manewrowania modelem przy oklejaniu przedniej części kadłuba. Po wyschnięciu clearu przeszlifuję to miejsce i zamaluję Pactrą A3 Royal Blue.

6391abfd503b1208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć. Ja dziś dostałem mojego Concorda ale Hellera. Mój ma wsówane druty do środka (w podwoziu). Masz plastikowe opony czy gumowe? Ja gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja dziś dostałem mojego Concorda ale Hellera. Mój ma wsówane druty do środka (w podwoziu). Masz plastikowe opony czy gumowe? Ja gumowe.

Modelu już nie mam ... też tak miałem bo oba modele (Twój i mój) mają identyczne części składowe, różnią się tylko kalkomanią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja dziś dostałem mojego Concorda ale Hellera. Mój ma wsówane druty do środka (w podwoziu). Masz plastikowe opony czy gumowe? Ja gumowe.

Modelu już nie mam ... też tak miałem bo oba modele (Twój i mój) mają identyczne części składowe, różnią się tylko kalkomanią.

 

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć. Pisałeś że zabezpieczałeś kalki clearfix-em. Czy nic się tym kalką nie dzieje po spryskaniu ich ty preparatem i czy używałeś do tego aerografu. Byłbym wdzięczny gdybyś odpisał bo sam chciałbym zabezpieczyć swoje modele ale nie wiem czy nic im się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że zabezpieczałeś kalki clearfix-em. Czy nic się tym kalką nie dzieje po spryskaniu ich ty preparatem i czy używałeś do tego aerografu.

Źle zrozumiałeś, kalki zabezpieczałem clearem (w tym przypadku bezbarwny lakier z mieszalni lakierów) a nie clear-fixem (clerar-fix to rodzaj kleju np. do łączenia elementów przeźroczystych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... To źle Cie zrozumiałem. Można taki bezbarwny lakier gdzieś kupić, jeżeli nie to czy jest jakiś podobny preparat który by zabezpieczył model a nie zniszczył kalek? I ostatnie moje pytanie jakiej firmy jest ta szpachla, bo zależy mi na tym żeby była biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszmość Tornado... Lat temu ...dzieści popełniłem dla przyjaciela rodziny Tu 144. Byłem wówczas ogromnie dumny. Nigdy nie byłem miłośnikiem "cywilów", ale Waści Concorde urzeka . Czekam na wielki finał!

Z poważaniem.

Fiedotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety finału nie będzie W innym temacie odpowiedziałem na pytanie:

Tornado a co z Concordem ?:> Skończyłeś go ?

Concorde spadł z dość wysoko umieszczonej półki, roztrzaskał się o podłogę ... wrzuciłem go do pieca.

 

Aaaa... To źle Cie zrozumiałem. Można taki bezbarwny lakier gdzieś kupić, jeżeli nie to czy jest jakiś podobny preparat który by zabezpieczył model a nie zniszczył kalek? I ostatnie moje pytanie jakiej firmy jest ta szpachla, bo zależy mi na tym żeby była biała.

 

Szpachla to Tamiya, a lakier bezbarwny kupisz niemal w każdym sklepie modelarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.