Skocz do zawartości

Concorde - AIRFIX 1:72


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Połączyłem kadłub w jedną całość, dokleiłem kilka drobiazgów, wszystko co wymagało szpachli zaszpachlowałem, przeszlifowałem i poprawiłem linie podziału blach. Z nosem muszę jeszcze trochę poczekać, napisałem do Airfixa w sprawie połamanej szyby (na razie zero odzewu), a bez niej nie ma co się brać za jego montaż.

 

8c646636c5794699.jpg

 

Teraz dopiero na zdjęciu widzę, że pomimo iż szybę zabezpieczyłem taśmą to i tak trochę ją porysowałem, no nic trzeba będzie wypolerować ją

628cd37f94a2d531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zaglądam tu z ciekawości, gdyż miałem kiedyś radziecką odpowiedź na Concord, czyli Tu 144. Nie widzę w przedziale pasażerskim oszklenia, czy tak to producent przewidział, czy może będzie wklejone później?

Trzymam kciuki i oglądam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Nie widzę w przedziale pasażerskim oszklenia, czy tak to producent przewidział, czy może będzie wklejone później?

Niestety producent nie przewidział oszklenia w dziale pasażerskim, trzeba wykonać je samemu z clearfix'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś zainteresowany dokumentacją to mam w pdf "profile aircraft" o tym cacku

Dzięki za odzew Co prawda dysponuję dość bogatą dokumentacją zdjęciową ale przydały by mi się fotki wnętrza nosa i zewnetrznej ściany czołowej kokpitu, a także silników (mam kilka zdjęć zamontownych silników ale są tak niewyraźne, że ciężko określić ich kolor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zabrałem się za malowanie modelu, kadłub i silniki prysnąłem podkładem, a właściwie szarą Pactrą. Na podkład wybrałem Pactrę gdyż ma dobrą przyczepność a do tego baza i clear będzie z mieszalni lakierów samochodowych, a te oprócz MM gryzą się ze wszystkimi znanymi mi podkładami modelarskimi. Fotki:

 

d7191ee7db6c5e0f.jpg

08ec570b02a8360d.jpg

82fb0895ef178f37.jpg

 

Dopiero po nałożeniu podkładu ukazało się małe rozszczelnienie statecznika. Szparkę już zaszpachlowałem, za godzinkę przeszlifuję i ponownie polecę podkładem, a jutro mam nadzieję, że na całość położę już bazę

 

50896d12608eb56d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz plan malowania, po zdjęciu na podpórkach widzę, że może być problem z pomalowaniem od razu całości?

Tornado takie rzeczy maluje od ręki ;)

A bo to i prawda

Tak samo jak teraz, tzn. trzymając za ogon zacznę malować od dziobu ku tyłowi. Baza schnie dość szybko. Zanim dojdę do końca skrzydeł przód będzie już na tyle suchy, że będzie można złapać za niego bez zostawiania odcisków wtedy zmiana, trzymam za dziób i maluję ogon. Na koniec w otwory na golenie włożę patyczki do szaszłyków, umocuję je w żabkach na podstawkach i odstawię do całkowitego wyschnięcia. Podobnie będę kładł clear z tym, że do malowania ogona model będę musiał już ustawić na stojakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu samolot z silnikami nabrały białego koloru, w sumie położyłem cztery warstwy bazy i jedną clearu (fotki robione przed chwilą z lampą):

 

8091064388b304ad.jpg

b5efb4ad135463b3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Naoglądałem się filmików o Concorde i zauważyłem, że nowe samoloty miały środkową część silnika pomalowaną na kolor czarny - czyli tak jak podaje instrukcja. Dokończyłem malowanie silników i jeden z nich okleiłem już kalkomanią, a następnie zabezpieczyłem clearem:

 

7be7dbf33d8d1a00.jpg

ef3f9f9f846f18cb.jpg

7ba1097046eb1fbe.jpg

46bc11807f25fddb.jpg

f80045a401d13e43.jpg

 

Podczas naklejania kalkomani wspomagałem się instrukcją i zdjęciami oryginału i nie wiem jakim cudem ale kalkę z nazwą silnika nakleiłem po wewnętrznej a powinna być na zewnętrznej stronie silnika (na zdjęciu zaznaczona strzałką). Na szczęście okleiłem tylko jeden silnik więc będę mógł skopiować i dorobić sobie nową, a co za tym idzie poprawić babola

 

78640b0df0cd1a7d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łądnie wyglądają silniki

Takie prosty problem jak u Ciebie są bardzo irytujące, przeciętny widz i tak nie będzie wiedział o co chodzi, a mi to osobiscie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może zdjęcie z kalkami do niego, po ilości na silniku, wydaje się, że musi to być mała książeczka.

Pozdro Jarek

Kalkomanie umieszczone są na jednym arkuszu o wymiarach 54 X 22,5 cm. In-box modelu (w tym zdjęcie kalkomani) można obejrzeć tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prace przy modelu powoli idą do przodu. Druga obudowa silników otrzymała kalkomanie, tym razem upewniłem się, że wszystkie kalki leżą na swoim miejscu

 

784f43e435d97f54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać całego modelu

Trochę potrwa zanim będzie widać jakieś postępy w budowie modelu a to dlatego, że podczas szlifowania kadłuba i skrzydeł przetarłem się do podkładu Pomalowałem te miejsca bazą ale doszło do reakcji z lakierem (zapewne przez utwardzacz zawarty w lakierze). Wobec powyższego oczyściłem całość z farby i wczoraj ponownie psiknąłem podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło spróbuj zareklamować-opisz problem, podeprzyj zdjęciem i wyślij Airfixowi na @. Powinni się poczuć zobowiązani.

Zareklamowałem (wystarczyło, że napisałem co jest uszkodzone), a dzisiaj odebrałem paczuszkę z całą ramką szkiełek

 

173e407e286091da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przy okazji ponownego malowania modelu odciąłem klapy aby zamontować je w pozycji zwisającej. Teraz mam problem bo skrzydła po bokach są wypukłe a po przyłożeniu do nich pochylonych klap powstają środkiem ogromne szpary. Myślałem co by zeszlifować klapy ale wówczas po bokach będą krótsze, natomiast jeżeli na środku dosztukował bym kawałek plastiku to będą dłuższe, tak czy owak ni jak będą trzymać wymiar w stosunku do 1:1 Macie jakiś pomysł jak to zrobić aby wszystko miało ręce i nogi ?

 

551adc69b249f34a.jpg

 

1ae995a77defac05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej konstrukcji, ale patrząc na zdjęcie oryginału mam wrażenie, że te elementy były tak skonstruowane, by nie było żadnej szczeliny pomiędzy nimi w pozycji wychylonej, czy też neutralnej. Według mnie klapy powinny mieć owalne krawędzie, które by wchodziły w zagłębienie w skrzydle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tutaj masz zdjęcie klapy na wewnętrznej części skrzydła:

3501497037_23343d7f4a_b.jpg

Concorde at IWM Duxford

 

PS. A co do zamawiania uszkodzonych części w Airfix-ie, to sprawdzają się całkiem dobrze, kiedyś potrzebowałem zestaw kalek do Spitka Mk1 1/48 napisałem maila i po tygodniu miałem nowiutki zestaw .....................tylko że do Hawka z Red Arrows ale za to też w 1/48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej konstrukcji, ale patrząc na zdjęcie oryginału mam wrażenie, że te elementy były tak skonstruowane, by nie było żadnej szczeliny pomiędzy nimi w pozycji wychylonej, czy też neutralnej. Według mnie klapy powinny mieć owalne krawędzie, które by wchodziły w zagłębienie w skrzydle.

Tak podejrzewałem, a zdjęcie zapodane przez zbiegu potwierdza to Dzięki za fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.