Skocz do zawartości

Fujimi 1/72 F-22 Raptor in-box


Robertas

Rekomendowane odpowiedzi

Tam masakra. W Hobbyeasy ostatnio kosztowal 114,45 PLN'ow, a wczesniej 127,45 PLN'ow. Doliczajac koszty przesylki - paczka lotnicza - max idzie tydzien - na oko koszt 45 PLN'ow - choc pewnie i mniej (nigdy nie kupowalem pojedynczego modelu, a waga ma tu znaczenie - za ostatnia przesylke o wadze 730.00g zaplacilem 50.04 PLN). To jeszcze zostanie 70PLN na cukierki, batony czy inne dodatki. Zwlaszcza ze Unia cli dopiero od wartosci 150 Euro.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącając sie do dyskusji, ktoś porównywał ten model z zestawem Revella (04386)? Bo jakoś mnie nie kręci wydanie na model 220 zł, kiedy w M-Zone mogę kupić wspomniany model Revella z blachami Big-Eda za 235 zł. Chyba, że model Fujimi jest rzeczywiście tak kosmiczny w stosunku do modelu Revella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko na podstawie widocznych zdjęć porównanie do Revella którego mam na składzie

.

Plusy Fujimi

- faktura kadłuba - moim zdaniem revell pada tu na łopatki i nawet dodatek Edka exterior niewiele tu pomoże ;-)

- oddzielne powierzchnie sterowe , jeśli dla kogoś to plus.

- na kalkach "remove before flight – miły i niespotykany dodatek

- lepiej zdetalowane wnęki podwozia głównego

- światła na skrzydłach wykonane jako wklejane elementy przeźroczyste

- trochę lepszy kokpit

- kompletne silniki i wózki

- ugięcie opon

 

Z szybkich minusów ;-)

- prawie brak wnęki koła przedniego

- ponoć błędna komora główna (ale to niesprawdzone tylko wyczytane z forum ARC)

- są fajne silniki, ale jeśli chcesz je wyeksponować , to musisz pogodzić się z ziejącą dziura w modelu !!!

- CENA !!!!!!!!!!!!

 

Nie jestem w stanie sprawdzić jak zgodność wymiarowa, który model w tym przypadku jest bardziej prawidłowy. Z niuansów rzuciła mi się jeszcze w oczy różnica w kształcie owiewki z widoku z góry , ta w modelu fujimi ma bardziej obły kontur i jest szersza w środkowej części (ale nie wiem która jest bardziej prawidłowa)

Z czasem jeszcze kilka różnic się wychwyci, ale ja zakupu modelu za tą cenę nie planuje i poczekam czym mnie zaskoczy model Hasegawy i Academy w 1/72 ;-)

 

Jeśli to możliwe to poproszę jeszcze o fotki wewnętrznej strony góry kadłuba i wewnętrznej części drzwi komór uzbrojenia

 

 

mirage3

Tak sobie to wygląda jeśli rozchodzi się o detale...

Nie zgodzę sie z tym stwierdzeniem, przynajmniej na fotkach wygląda lepiej niz revell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.