Skocz do zawartości

Bazooka Gunner Vietnam


dinsdeyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym wam przedstawić moje najnowsze wypociny.

Jest nim klon figury Verlindena Bazooka Gunner Vietnam. Co do odlewu był znakomity, rzeźba również świetna.

Jedyną zmianą jaką wprowadziłem to decyzja na temat koloru skóry, proponowany był murzyn .

Farby użyte to gunze Olive Green dla Lufwaffe na mundur i Olive Drab na Bazooce (właściwie to SuperBazooka). Dość pisania czas na zdjęcia.

 

th_P1060207_2.jpg th_P1060208_2.jpg th_P1060209_2.jpg

th_P1060210_2.jpg th_P1060212_2.jpg th_P1060213_2.jpg

th_P1060215_2.jpg th_P1060216_2.jpg th_P1060206_2.jpg

 

Teraz wasza kolej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w Oleśnicy na żywo co do wykonania to nie wiem, wydaje mi się, że zbyt wyraźny, za mocny wash Ci wyszedł, zwłaszcza w zagłębieniach na twarzy (u mnie na zdjęciu z lampą jest to widoczne). Co do koloru skóry to też ciężko się wypowiedzieć, dla mnie zbyt pomarańczowy ale karnacje co prawda są różne. Nie postarałeś się zaś zbytnio z napisem US Army i tym drugim, napisu Marlboro na paczce też nie widzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolor munduru, szary, powinien być bardziej zielony.

Buty powinny być zielono-czarne (zielone cholewki wykonane z nylonu, skórzane noski i dół, czarne)

Branch tape powinien być czarny z żółtymi napisami.

Guma na hełmie za którą wtykano różne rzeczy powinna być czarna

Szewrony na ramionach powinny mieć czarną obwódkę i winny być bardziej żółte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem okazję oglądać tę figurkę na żywo. W/g mnie łosz jest ok. Co do koloru skóry, to może ona wpadać w czerwień lub pomarańcz. A kto powiedział, że figurant nie może wywodzić się z indiańskiej rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolor munduru, szary, powinien być bardziej zielony.

Buty powinny być zielono-czarne (zielone cholewki wykonane z nylonu, skórzane noski i dół, czarne)

Branch tape powinien być czarny z żółtymi napisami.

Guma na hełmie za którą wtykano różne rzeczy powinna być czarna

Szewrony na ramionach powinny mieć czarną obwódkę i winny być bardziej żółte.

 

To odpowiem na zarzuty:

Ja dostrzegam tą zieleń na mundurze mam ten luksus przypatrzenia się z bliska.

Buty mają dobry kolor nie muszą być popularnymi Junglami (zielono-czarne) i nie są, tylko są to Corcorany (całe czarne) używane przez spadochroniarzy.

Branch Tape były różne, po zdjęciach widziałem i czarne z żółtym i zielone z czarnym, białe z czarnym oraz zielone z białym co mi utkwiło w głowie.

Na hełmie (Helmet Band) przeważnie był to pasek naturalnego koloru munduru czasem guma, więc błędu nie ma .

Szewrony powinny mieć obwódkę ale jako jest to klon nie posiadam luksusu kalkomanii i były malowane. Gdyby były bardziej żółte za bardzo biłyby po oczach nawet po cieniowaniu dlatego są takie dające odczucie lekkiego zużycia. Czy mundur musi być sterylnie czysty?

 

Fajki nie mają napisu ze względu na to że mamy takie prawo, a i pewien koncern tytoniowy mi nie zapłacił za reklamę , ewentualnie pod paskiem się skrył, a poważnie to napis od długości 3mm byłby czarnym prostokątem. Ten drugi napis to nazwisko (pewnego rodzaju żart).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branch Tape były różne, po zdjęciach widziałem i czarne z żółtym i zielone z czarnym, białe z czarnym oraz zielone z białym co mi utkwiło w głowie.

 

Name tapey tak, ale branche nigdy nie były białe z czarnym, ani zielone z białym (takie to nawet name tapey nie były)

 

 

Buty mają dobry kolor nie muszą być popularnymi Junglami (zielono-czarne) i nie są, tylko są to Corcorany (całe czarne) używane przez spadochroniarzy.

Tyle że figurka nie ma na nogach Corcoranów tylko Jungle. (przynajmniej ja je tam widzę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branch Tape były różne, po zdjęciach widziałem i czarne z żółtym i zielone z czarnym, białe z czarnym oraz zielone z białym co mi utkwiło w głowie.

 

Name tapey tak, ale branche nigdy nie były białe z czarnym, ani zielone z białym (takie to nawet name tapey nie były)

 

 

Buty mają dobry kolor nie muszą być popularnymi Junglami (zielono-czarne) i nie są, tylko są to Corcorany (całe czarne) używane przez spadochroniarzy.

Tyle że figurka nie ma na nogach Corcoranów tylko Jungle. (przynajmniej ja je tam widzę )

To może ja rozwiążę wam te problemy .

th_101AB.jpg

Proszę, oto pierwowzór figurki, rysunek autorstwa Rona Volstada, przedstawiający szeregowca z 1 Brygady 101DPD z Wietnamu, 1965 rok. Ilustracja pochodzi z książki "Wojska Powietrznodesantowe USA 1940-90" autorstwa Gordona Rottmana, z ilustracjami Volstada. Oryginalnie wydana przez Osprey'a, ja mam polskie wydanie Editions Spotkania.

 

Nawiasem dodam, że p. Volstad robił box-arty dla Dragona... i chyba właśnie dla Verlindena...

 

Dla mnie te butki to czarne skórzane, na pewno nie jungle-boots. A gościu jest Murzynem, trochę głupio wygląda jako biały z tą wywiniętą wargą

 

Ukłony,

wielkamucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.