Skocz do zawartości

P-51 Mustang, 1:72 Italeri


Archelaos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po kilku projektach SF zdecydowałem się wreszcie na coś prawdziwego . Wyciągnąłem więc z szafy Mustanga Italeri, który już jakiś czas tam zalegał. Chcę poćwiczyć nieco warsztat, a poza tym bardzo lubię ten samolot, wypadałoby wreszcie zrobić jakiegoś porządnie (mam już dwa inne na półce ).

 

Spróbuję zrobić go jako P-51 w eksperymentalnym biało-czarnym malowaniu na dolnej powierzchni (autorstwa kapitana P. Hextera). Nie wiem czy dam radę więc najpierw zrobię testy na złomie. Jak nie wyjdzie, to pozostanie jakieś bardziej tradycyjne malowanie.

Zdjęcie znalezione w sieci:

http://i612.photobucket.com/albums/tt202/wmpaez/P-51002.jpg

 

Pudełko:

dsc07108g.th.jpg

 

Zestaw niestety nie ma prawie wcale wyposażenia kabiny. Oczywiście można kupić różne dodatki, ale jak już wspomniałem chcę trochę poćwiczyć samoróbki.

Prawa połówka kadłuba. Dorobione elementy kratownicy, panele radiowe i tylna ściana chłodnicy, która będzie widoczna przez uchyloną klapę wylotową. Przednia ściana tylko zamarkowana, bo i tak nie będzie jej prawie wcale widać. Wszystko zrobiłem z polistyrenu, do tego kable z drucika.

dsc07109j.jpg

 

Obie połówki. W lewej na razie tylko kratownica. Do tego zrobiona od podstaw płyta pancerna zza fotela i delikatnie wygięta podłoga kabiny, jeszcze przed dodaniem detali. Tablica zostaje zestawowa, ale poprawiłem nieco jej kształt, zwłaszcza w dolnej części.

dsc07111f.th.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No nareszcie się doczekałem Mustanga z Allisonem na forum. Małego co prawda, ale zawsze

 

Bardzo dobrze, że wybrałeś to malowanie. Czeka Cię sporo pracy z tym zestawem, ale myślę, że warto. Czy masz wystarczająco dobrą dokumentację, aby doposażyć kokpit ?

 

W razie czego pisz na PW, pomogę na tyle na ile będę mógł.

 

Powodzenia!

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.