Jump to content
mirage3

ZVEZDA 7275 PAK T-50

Recommended Posts

Bóg nie bóg, ale kolo o ksywce SilverGhost raczej precyzyjnie pokazał wszystkie wady zwezdowskiego produktu/

kolo o ksywce SilverGhost

A to on jest jakiś super spec od PAKF'y? A to nie wiedziałem to przepraszam.Pewnie siedzi w biurze ОКБ им. Сухого, i dokładnie wie bo sam stworzył prototyp a ta zła i niedobra zwiezda taki koszmarek na rynek wypuściła.Więc czym prędzej śpieszy uświadamiać modelarzy by nie kupowali bubla bo jedyny słuszny jest ten ,który sam wypuścił domowym sumptem z żywicy by uszczęśliwić cały świat. .A tak już na poważnie to ten gość się sugeruje na tym: http://scalemodels.ru/modules/forum/viewtopic.php?p=415437#415437 .A nikt na prawdę nie wie do końca jak będzie wyglądał PAKFA50 bo to faza prototypu i możebyć jak z f-22,że prawie w ostatniej chwili został totalnie przekonstruowany

A nikt na prawdę nie wie do końca jak będzie wyglądał PAKFA50 bo to faza prototypu

A kogo interesuje, jak będzie wyglądał seryjny i czy w ogóle powstanie? Jak się robi model prototypu, to on ma wyglądać jak prototyp. I z prototypem się go porównuje.

A nikt na prawdę nie wie do końca jak będzie wyglądał PAKFA50 bo to faza prototypu

A kogo interesuje, jak będzie wyglądał seryjny i czy w ogóle powstanie? Jak się robi model prototypu, to on ma wyglądać jak prototyp. I z prototypem się go porównuje.

ano niestety słuszne słowa... zvezda zrobiła model który jak podaje ma być miniaturą prototypu PAK FA, a geometrią bardzo od niego odbiega... zostaje traktować to na pół jako SF - model jakiejś innej PAK FA która skończyła na deskach kreślarskich albo dopiero się buduje i może kiedyś wzniesie... trudno powiedzieć że jest to model tego obecnie latającego samolotu, te błędy niestety dyskwalifikują toto jako model redukcyjny...

ostatecznie zostaje poskładać jako ciekawostka na półke i już

z żalem, rozgoryczeniem i rozczarowaniem

pozdrawiam!

Niestety, z prototypami tak bywa. Z jednej strony ciekawy pierwowzór, każda firma modelarska chce być pierwsza, a z drugiej mało wiarygodnej dokumentacji.

Sam przerabiałem (w dosłownym i kolokwialnym znaczeniu tego słowa) F-16XL - ciekawy przykład, jak firma modelarska może się naciąć na prototypie, a potem modelarz ma problem. F-16XL powstał przez przedłużenie o prawie 1,5 m normalnego F-16 z serii przedprodukcyjnej i dorobienie nowego płata. Monogram "przeciął" więc zwykłego Falcona między podwoziem przednim a głównym, wstawił w środek kawałek kadłuba i zadowolony wypuścił na rynek. No i okazało się, że pudło... W oryginale dodatkowa, półtorametrowa sekcja była tylko od góry, natomiast od spodu przedłużkę (znacznie krótszą) wstawiono aż za komorami podwozia głównego. W efekcie rozstaw podwozia pozostał bez zmian, natomiast wlot powietrza cofnął się względem kabiny. Swojego eFa musiałem pokroić na plasterki, żeby wyglądał w miarę podobnie do oryginału.

f16xl2.jpg

577.jpg

Żeby było śmieszniej, to inny model (skali i producenta nie pomnę) F-16XL zawierał nowe skrzydła, ale kadłuba w nim nie przedłużono. Nie wiem, jak oni to spasowali, ale myślę, że w kategorii "najbardziej skaszaniona geometria" model ten jest rekordzistą świata.

A to on jest jakiś super spec od PAKF'y? A to nie wiedziałem to przepraszam.Pewnie siedzi w biurze ОКБ им. Сухого, i dokładnie wie bo sam stworzył prototyp a ta zła i niedobra zwiezda taki koszmarek na rynek wypuściła.

Gdybyś zaglądnął do zalinkowanego tematu, wiedziałbyś, że zamieszczone tam są zdjęcia obiektu rzeczywistego i modelu i róznice są postrzegalne bez większego wysiłku.