Skocz do zawartości

40 x Sherman czyli domowa fabryka czołgów (Dragon 1/35)


Piter

Rekomendowane odpowiedzi

Widać, że idziesz na ilość, nie wkładasz w nie przysłowiowego serca. Szkoda, bo gratów i pole do popisu jest.

 

 

Wiesz, jak skleja się 40 takich samych pojazdów różniących sie jedynie szczegółami i malowaniem, to ciężko podejść do nich z takim sercem jak przy sklejaniu np. 2 pierwszych.

 

 

Swoją drogą podziwiam Cie Piter, ja po złożeniu dwóch Fulcrómów czuję że trzeciego bym już nie strawił, Bo to praktycznie to samo tylko w jednym o jedno miejsce w kabinie więcej. A tymbardziej że w szafie czekają inne modele i nie mogę się doczekać każdego z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak jak napisał figosadowski przy takiej ilości w pewnym momencie odchodzi modelarskie zacięcie. Nie chodzi o to, że jest to robione na "odwal się" jednak gdy goni termin niestety nie jesteśmy w stanie wykonać na klasę która zdobywała by 1 miejsca na każdym konkursie. Naprawdę jak zrobienie 3 Shermanów tutaj może zająć miesiąc i zadowolić osobę zlecającą tak dla innego wykonawcy czy dla siebie mogę to robić nawet 3 mieniące ...

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie to nie jest tak do końca to samo. Te Shermany może bryłę posiadają taką samą ale gdy postawisz je gotowe obok siebie to widać znaczne różnice. Podstawowa różnica to ich historia. Fascynuje mnie szukanie dokumentacji do danego egzemplarza - niektóre z nich naprawdę mają dosyć ciekawe przejścia. Do tego człowiek się uczy nowych technik - np. nigdy nie robiłem drewnianych kłód doczepionych do czołgu . Różnią się też wszelkimi bambetlami przywiązanymi do kadłuba, malowaniem, a kończąc na takich szczegółach jak wózki jezdne. Generalnie podstawowym wzorem do wykonania są zdjęcia (wydrukowane) już wykonanych modeli na których trzeba się wzorować. Tym modelom brakuje wiele jednak to głównie wina wymogów nabywcy. Rozmawiałem z tą osobom i na zakończenie projektu będę mógł zrobić porządne zdjęcia (nowy aparacik już do mnie leci ) w normalnych warunkach. Tak więc jest to na razie galeria tymczasowa . Do tego kilka sztuk będzie można zobaczyć na żywo na konkursie w Katowicach 27-28 Listopad. Zdjęcia też robione na szybkości w marnych warunkach i marnym sprzętem (padła mi karta xD więc cykałem w rozdziałce 640x480). Finalnie może modele będą lep[iej wyglądać .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.