Skocz do zawartości

'69 Corvette Coupe - Revell


dyja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Dawno mnie nie było z jakimś warsztatem, niestety notoryczny brak czasu utrudnia aktywne uczestnictwo w forum. Tym razem jednak postanowiłem wstawić warsztat bo widziałem że nie ma takiego na forum. Model Revell Corvette Coupe z 1969 roku

In - Box przedstawiał kolega Zbiegu tutaj

 

 

Model zacząłem jakiś miesiąc temu, ale jak narazie przygotowałem karoserię, położyłem podkład, pomalowałem podwozie i zacząłem przymiarki silnika.

 

cała karoseria będzie w kolorze czarny metalik, zaś wnętrze w czerwieni. Myślę że takie połączenie będzie dość ciekawe. zamierzam także położyć flocka. co do jakiś większych przeróbek to raczej nie planuję. ale czas pokaże. Maluję sprayami Tamiya (podkład i kolory)

 

poniżej fotki

zapraszam do komentowania i umieszczania porad

pozdrawiam

 

arek

004c1566af74ac6f.jpg

 

98fe6efc5b7ac702.jpg

 

eab63065abe3f686.jpg

 

7d5386aef143df1e.jpg

 

f88d6d2173b0c3c5.jpg

 

pozdrawiam

 

arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam,

kolejny update. Jak zwykle z opóźnieniem:) Po krótce, zrobione już wnętrze, fotele jeszcze się suszą, silnik jeszcze nie w komplecie ale już zamontowany na podwoziu. Tam muszą dojść jeszcze małe poprawki malowania. No i dzisiaj będę malował kastę.

 

A poniżej fotki wnętrza. Pokusiłem się o położenie flocka. Nie wiem czy dokładnie to widać na zdjęciach, ale jest tam:) na podłodze oraz na tylnej ściance która będzie za fotelami gdy je zamontuję

 

967743008e8f2c64.jpg

 

f407d78ea31c011f.jpg

 

2640876f5aab43cb.jpg

 

5b04289de1323489.jpg

 

702e1b85e8bb2d86.jpg

 

520bf03d2ad08217.jpg

 

8afb752997c15b1c.jpg

 

875207b3cd950832.jpg

 

 

pozdrawiam i zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

kolejna aktualizacja, tym razem kasta. Na przedstawionych zdjęciach jest po wstępnym malowaniu - 3 mgiełki. dzisiaj będę kładł mokrą warstwę. Po malowaniu zdecyduję czy będzie potrzebna jeszcze jedna mokra czy już na tym poprzestanę.

 

no i zapraszam do komentowania...czy jest aż tak źle i nikt nie chce wyrazić swojej opinii...?

 

ab2931c37485b4dd.jpg

 

0a4d037815200c4c.jpg

 

a27f0b7bd401a94b.jpg

 

699dc38ac8cd8bf4.jpg

 

178b218a33949803med.jpg

 

9229ae2a3850e166.jpg

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie ma co komntowac bo dobrze ci idzie

Nie wiem czy nioe zalejesz sobie tych napisów na boku maski ( wlot powietrza) - nie myslałeś żeby je odtworzyć jako kalkomania/wycinane z polistyrenu - bo po mokrej warstwie mogą sie zalać, aprzy polerowaniu beda to pierwsze miejsce, w którym sie przetrzesz.

Wnątrze ładne - co to za srebrna farba we wnętrzy ( firma/numer) ?

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy jest aż tak źle i nikt nie chce wyrazić swojej opinii...?

Wręcz przeciwnie, b.dobrze ci idzie

Czy pokrywy w podłodze bagażnika nie powinne być w kolorze wnętrza ? bo coś mi się zdaje, że na nich też są dywaniki a tylko obramówki i uchwyty są z tworzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za srebrna farba we wnętrzy ( firma/numer) ?

Messer ta farba to Tamiya Chrome - Silver, X-11.

a co do Twojego pytania o zalanie napisów na masce, to jestem już po malowaniu i nie zalałem, polerkę będę robił po położeniu clearu, maluję czarnym metalikiem, więc jakbym polerował przed clearem to miałbym jakby to powiedzieć samochód w jaśniejsze i ciemniejsze plamy. Przy malowaniu metalikiem polerowanie robię po położeniu clearu

Czy pokrywy w podłodze bagażnika nie powinne być w kolorze wnętrza ?

tornado prawdopodobnie masz rację, ale myślałem nad tym przed malowaniem i jednak zrobiłem to tak. Ogólnie w całym modelu raczej maluję według własnego uznania a nie według instrukcji. Więc niektóre detale mogą się nieznacznie różnić od oryginału, ale naprawdę tylko niektóre:) w każdym bądź razie dzięki za spostrzegawczość,

 

I dzięki za zainteresowanie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyja źle mnie zrozumiałeś - chodziło mi o polerkę po bezbarwnym. Wiadome mi jest, nie polerował byś farby tylko bezbarwny...

A zwracam na to uwagę bo jest to bardzo prawdopodobne miejsce żeby sie przetrzeć ( przez bezbarwny, czarny , aż do podkładu).

Dzięki za info o farbie - fajny efekt daje

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoim warsztacie jak i kolegi Tornado wzięło mnie na Mustanga (z którym miałem poczekać, ale nie wyszło).

Przy okazji zaznaczam że brak dalszej relacji z Mini jest spowodowane brakiem aparatu, ale - w południe jestem ustawiony więc coś się ruszy z Mini i ... Mustangiem 429!

 

A Corvette - doglądam i kibicuję dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie,

strasznie długo nic nie dokładałem bo oczywiście z braku czasu prace nad modelem w ogóle nie postępowały. Ostatnie dni trochę popracowałem i poniżej przedstawiam kilka fotek

 

zdjęcia kasty z włożonym wnętrzem.

prace nad lakierem:

trzy warstwy mgiełki czarny metalik - spray Tamiya

dwie mokre warstwy czarny metalik - spray Tamiya

clear dwie warstwy - spray Tamiya

 

gdzieś tam pomiędzy kalkomania

folia metalowa na szybach

 

Dodam że lakier po położeniu clearu, jest jeszcze bez jakichkolwiek prac polerskich i woskowych, te nastąpią w najbliższym "wolnym" czasie.

 

Obecnie będę pracował nad okablowaniem komory silnika. Jak tylko to skończę, składam w całość i będzie koniec:)

 

a tymczasem zapraszam do oglądania i komentarzy.

dodam że zdjęcia robione w niezbyt dobrym świetle, ale mniej więcej oddają prawdziwy kolor. Osobiście w realu mi się bardzo podoba:)

 

 

308c0ae75e60a024.jpg

 

49306465c2a06c5e.jpg

 

42fe3eeb1b1effa8.jpg

 

d3002ac0cef75dab.jpg

 

537ef90b893f300d.jpg

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi w temacie.

 

Folie trafiłem w sklepie w Warszawie-ToraTora, a na kascie napisy to kalkomanie, chociaż nosilem sie z zamiarem zrobienia tego napisu na tyle wozu tez z folii bo znam fajny sposób. Ale to Moze w jakimś innym modelu który Moze w końcu ubrudze:)

Zapraszam do dyskusji

 

A

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.