Skocz do zawartości

[relacja] A Sherman can give you a nice... edge


Dżoana

Rekomendowane odpowiedzi

Jest 1943 r. Trwa inwazja na Francje. Kilku sfrustrowanych wojakow sil alianckich (ktorych dowodztwo ma gdzies), przypadkiem poznaje pewna tajemnice. Schwytany do niewoli i spojony alkoholem niemiecki polkownik zdradza, ze nalezy do ekipy, ktora ma przetransportowac 16 mln dolarow w zlocie, do Rzeszy. Skarb znajduje sie w banku - kilkanascie kilometrow za linia frontu. Ta informacja dodaje nagle skrzydel i ochoty do walki, niemrawym dotad zolnierzom. Jednak, zeby odniesc pelen sukces, czyli zdobyc zloto, potrzebne sa specjalne srodki. W tym miejscu do akcji wkracza, a raczej zostaje wciagniety, Oddball i jego artyleria, ktora trzeba troche zmodyfikowac do tego przedsiewziecia.

I o tym wlasnie bedzie ta relacja - o malej przebierance Shermana (w tym przypadku - M4A3 z Tamiyi).

 

Mam zamiar przerobic model tak, zeby jak najbardziej upodobnic go do pojazdu Oddball`a, ale to za chwile przedstawi troche blizej moj Muza ktory natchnal mnie do tej zabawy, bo ta realizacja ma byc wlasnie zabawa. Model ma byc wierny filmowi (dla tych co jeszcze nie rozpoznali: "Kelly`s heroes" lub spolszczone: "Zloto dla zuchwalych"), a nie jakimkolwiek prawdom historycznym. Dlatego wszystkich sympatykow i znawcow Shermanow, prosze o nie zalamywanie rak i nie ocenianie go pod katem rzeczywistosci, bo on rzeczywisty nie bedzie. Ma byc po prostu gwiazda filmowa - jak nizej

 

poster11nc.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ponizej zestaw z pudelka:

dsc037970es.th.jpg

 

dscn73547ht.th.jpg

 

dscn73615yj.th.jpg

 

Mamy do wyboru rozne opcje kol napedowych oraz jezdnych, wlazow i innych drobiazgow. Po kilku elementach, ktore juz zaczelam obrabiac i skladac, nie moge powiedziec nic nowego. Potwierdzam jedynie opinie o produktach Tamiyi - sa dobrej jakosci i wszystko do siebie pasuje. Budowa tego modelu zapewne nie bylaby jakims szczegolnym wyzwaniem dla doswiadczonego plastikowca, ale dla takiego poczatkujacego, jak ja, bedzie to idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczelam od kol jezdnych i napinajacych. Wszystkie maja slad po formie, w ktorej zostaly odlane, wiec musialam je oszlifowac. Tu widac kolejne stadia:

dscn74254gq.th.jpg

 

Nie mam aerografu, wiec zamowilam farbe Tamiyi w sprayu.

 

Czekam na przesylke, wiec musze zajac sie na razie czyms innym, ale o tym w nastepnym odcinku. Oddaje glos duchowi opiekunczemu :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demon predkosci nawet nie moze sie oburzyc, bo to niestety prawda

Jednak mam nadzieje, ze upublicznienie moich zmagan, pomoze w tym temacie

 

...i Ciebie Okonku tez witam serdecznie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gulus...nie martw się...na mieście mówią ze podobno twoje „podmarudzenie” w stosunku do mojego dobrego nastroju, ma się tak, ze wolą abym miał czasami zły humor....hihihihihi

 

Cytat z innego forum...” Żeby tylko uszypliwe uwagi Gulusa się nie przeniosły bo będzie namiastka Kworka . Nie mam nic do niego ale czasem bywał lekko wredniasty :-)))...”

 

No to odpowiedziałem...” Każdy ma swe lepsze i gorsze dni...

Ja na przykład mam tylko lepsze....hihihihihi...”

 

A oni na to tak...” To już wole żebyś miał gorsze jak Gulus czasem :-)))))))))))))))))))))))))))”...

 

Hahahaha....widzisz....jestem jak wzorzec w „Sevr”, pod Paryżem....wykładnia......hihihihi uszy do góry......

 

Przepraszam ze nie na temat......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak popatrzę sobie na Wasze modele ( pancerka ), to zawsze mnie nachodzi ochota coś takiego skleić Jednak mam spory zapas modeli trucków, więc musze najpierw te zrobić, ale moze kiedyś kto wie

Życzę powodzonka w budowie Shermana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, ja mam to samo jak patrzę na ciężarówki, pociągi ... ale jakoś udaje mi się pohamować. Za dużo pięknych modeli jest, a za mało czasu na nie.

 

Dżoana, przepraszam za te wtręty, jakby co to tylko szepnij słówko, a pójdą w niebyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo mi Was wszystkich goscic w mojej relacji i oczywiscie laskawie zezwalam na ploteczki , zeby sie Wam nie dluzylo oczekiwanie na kolejny etap prac. Mysle, ze Muza (jako mentalny wspoltworca) tez nie bedzie mial nic przeciwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje posty sie nie zapisaly? Cos sie stalo? Jakies techniczne problemy? Moze wirus? Moglby ktos wyjasnic?

 

Wystąpiły ciężkie problemy natury technicznej - program TV i Mały Modelarz o mało nie doprowadziły do eksplozji serwera na którym znajduje się forum.

 

Marcin, jakby co, to przepraszam, ja je usnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyczerpujace potraktowanie tematu. Rzeczywiscie, dokladnie tego potrzebowalam

 

Porownujac kadry filmu, z zawartoscia pudelka, widac dokladnie, ze dokonano sporych zmian i uproszczen w wyposazeniu - byc moze po to, zeby nie przeszkadzaly w sprawnym poruszaniu sie aktorow. Z wiezy np. zniknal reflektor. Jest tez jednak kilka dodanych sprzetow, ktore bedzie trzeba dorobic.

W zestawie, jak juz wspominalam, mamy kilka opcji roznych elementow. Mozemy sobie wybrac rozne kola, podstawy karabinu, wlazy - w zaleznosci od wersji czolgu, ktora chcemy zbudowac. Ten uzyty w filmie to tzw. pozny typ.

Poprzyklejalam dzis prawie wszystkie elementy do wiezy. Teraz skladam karabin i wyglada na to, ze pierwszym wyzwaniem co do modyfikacji bedzie chyba, zaznaczony przez Marcina, pojemnik na amunicje, a raczej jego brak. W zestawie jest to po prostu plastikowa kostka. Sprobuje ja "wyazurowac". Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uchwyt pod skrzynke mozna tez zrobic z cienkiego styrenu. Trzebaby poszukac jednak dokaldniejszych zdjec tegoz ustrojstwa.

 

Moze ktos posiada?

 

Problem bedzie z tasma. Pokombinuje.

 

Zauwaz tez jakie sa oslony peryskopow nie wiezy. Nie pamietam jakie sa w zestawie ale pewnie albo za grube albo w ogole ich nie ma. Warto je zrobic z drucika miedzianego (do transformatorow). Trzeba tylko obliczyc skale. W naturze prety sa najczesciej grubosci ok 20-25mm. Nie wiem ile to wychodzi w 1/35 bo nie uwazalem na matematyce ale moze ty masz kalkulator w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.