Skocz do zawartości

[relacja] A Sherman can give you a nice... edge


Dżoana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I to ma byc relacja Pierwsze czynnosci wykonane a fotek zero

 

Musze Wam dozowac emocje

 

 

Najpierw to, co usuwam (lampeczka) i co zostanie zastapione samorobkami (lufa i skrzynka na amunicje).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak natomiast wyglada wieza po moich wczorajszych dzialaniach:

 

dscn81491lo.th.jpg

 

dscn81450lj.th.jpg

 

Klapy wlazow zostana przymocowane pozniej, bo jeszcze dokladnie nie wiadomo, czy zdobede figurki i w jakiej scenie zostanie uwieczniona nasza gwiazda

 

Aha - jeszcze musze dorobic jedno ucho i przymocowac je od czola wiezy, bo oryginalne "sie zgubilo" (pofrunelo gdzies podczas wycinania z ramki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonek ci zaraz napisze, ze zdjecie za ciemne, nieostre, zle przyciete i wolno sie laduje

 

Ach, Okonek mi napisze? Wlasnie widze

 

No dobra - sprobuje sie poprawic Nastepne zdjecia postaram sie zrobic za dnia. Tylko za szybkosc imageshacka nie odpowiadam, bo te ostatnie fotki probowalam wstawic przez ponad godzine. To jeszcze nie wszystkie. Jutro sprobuje uzupelnic, bo juz sie poddaje - nie mam sily walczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

No przeciez zyc czlowiekowi nie dacie

Nasza 34-ka jak straszyla swoja uroda, tak straszy nadal

Nie zrobilam za duzo, podczas, gdy mnie nie bylo (jak na demona predkosci przystalo ), ale cos tam juz widac.

Po wielu tygodniach oczekiwan, przyslano mi wreszcie zamowiona farbe w sprayu. Potem oczywiscie trzeba bylo odczekac kilkanascie dni, zeby nabrala odpowiedniej temperatury (bo przeciez wychlodzila sie podczas transportu ) i nareszcie mozna jej uzywac

 

Kolka przygotowalam juz jakis czas temu, wiec na pierwszy ogien poszlo podwozie. Zastanawialismy sie nad tym, w jakiej kolejnosci kleic i malowac wozki i kola. Ostatecznie stanelo na opcji, zeby:

1. Zamaskowac miejsca przyklejenia wozkow na wannie

2. Siknac wszystkie elementy z osobna (wanna, wozki, kola) farba

3. Posklejac, wyszpachlowac i obrobic co trzeba

4. Prysnac ponownie sprayem

5. Pomalowac opony, obracajac kola.

Chyba tylko w ten sposob uda sie uniknac zaciekow, a jednoczesnie wszystko bedzie dokladnie pomalowane.

 

Narazie jestem po etapie 3,5. Przede mna szpachlowanie, a za mna to:

 

wozkilewe10pq.th.jpg

 

wozkiprawe12ef.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza 34-ka jak straszyla swoja uroda, tak straszy nadal

 

Aska to moze zrobimy latem jakas akcje aby go doprowadzic do wygladu. Moze ktos dolaczy i zrobimy ekipe Pamietam go jeszcze z lat 70-ych w malowaniu Rudego Eeeeech to byly czasy. W TV pancerni a czolg pod nosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wcinam bo tu same znajomki ale Rudy to też czołguś mojego wieku smarkatego /zostało mi do teraz/ i jak by co to wchodzę w malowanie. Acha nie wiem czy sie zgodzicie ale Tygrys w filmie też był ładnie spreparowany. Nie licząc kół nie było sie za bardzo do czego przyczepić. Więc może i on do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha nie wiem czy sie zgodzicie ale Tygrys w filmie też był ładnie spreparowany. Nie licząc kół nie było sie za bardzo do czego przyczepić. Więc może i on do kompletu.

 

Fajny pomysl :-)

Taki tygryso-rudy stoi w muzeum w Duxford. Kto wie, moze to nawet ten sam... Poza ukladem jezdnym, rozni sie od oryginalu rozmiarami. I to dosc drastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcintosh napisał

rozni sie od oryginalu rozmiarami. I to dosc drastycznie

cudów nie ma na pewno się różnił ale wiesz liczy się taki filmowy bajer nie:-) A swoją drogą ciekawe czemu wszystkie Pantery i Tygrysy filmowcy robią na bazie 34 - rek No Pantere to jeszcze się nie dziwię ale Tygrysy?

 

gizmo spoko 16tka jest zawieszona do następnego urlopu a zresztą to nie w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcintosh powiedział:

A na czym mieli robic? Na Duzym Fiacie?

 

Nie na Syrenie Sport . Nie chce psuć posta Dżoany ale czy możesz rozmawiać normalnie czy tylko podrzucać kamyczki?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Marcin ale nie moglem sie powstrzymac.

Jakich czolgow bylo pod dostatkiem w latach 60-tych i 70-tych??? Przeciez nie mogli wziac z muzeum Tygrysa, bo zadnego na chodzie nie bylo a nawet gdyby byl, to by im nie pozwolili.

 

Prawda?

 

Nowoczesnego czolgu wojsko nigdy nie chce udostepniac do jakis tam filmow. To jest droga zabawka i najczesciej wsciekle tajna.

 

Wiec...

 

Do wyboru mieli stary zlom: T-34, Shermany. Sherman nie za bardzo przypomina tygrysa, nawet jak przyspawasz do niego 15 ton blachy. Proporcje nie te. T-34 ma chociaz w miare poprawne proporcje, nawet jesli jest o polowe mniejszy od prawdziwego Tygrysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gospodyni nie ma, wiec myszy harcuja? Juz sobie kolezanki poplotkowaly?

Moge przejsc do nudnych konkretow? Wybaczcie, ale musze.

 

Pierwsze przerobki.

Filmowy Sherman ma dlugie oslony kol, ktorych brakowalo w modelu, wiec je dorobilam. Jako material posluzyla aluminiowa tacka do grillowania miesa. Wyszlo jak na zdjeciach. Oslony sa juz raz pomalowane, ale trzeba bedzie siknac je pewnie jeszcze ze dwa razy (z calym pancerzem), zeby na zgieciach chwycilo.

 

przod7ty.th.jpg oslonyprzod11hp.th.jpg

tyl5km.th.jpg oslonytyl1dc.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przednich blotnikach widac brak podkladu. Jezeli uzywasz dwoch roznych materialow jak plastik i aluminium, to jednak powinnas dac kilka warstw szarego podkladu na wszystko, zeby wyrownac fakture. A tak, stal jest duzo gladsza i mniej rozprasza swiatlo.

Co do tylnych, to sa one chyba z gumy w filmowym czolgu. Guma ma duza gladsza fakture niz pancerz, wiec moze byc jak jest. Wytloczylas nity, ktore maja niby-mocowac te chlapacze?

Nie jestem tez przekonany co do profilu przedniego blotnika. Porownam to z filmem ale na oko wydaje mi sie ze powinien byc bardziej 'okragly'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jakies modelarskie uwagi

Co do podkladu, to rzeczywiscie go pominelam. Pancerz i wieza ciagle nie sa pomalowane, a blotniki moge umyc, wiec zastanawiam sie, czy tego nie nadrobic. Nie wiem tylko, czy przednia czesc wanny, ktora jest widoczna miedzy kolami, nie bedzie odstawala wygladem, a wolalabym jej nie ruszac. Jak myslisz?

Blotniki sa okragle, tylko same koncowki troche odstaja na prosto. Postaram sie to "wyklepac".

Tylne zostawie tak, jak sa. Nity wytloczylam, chociaz nie widac ich na zdjeciu. Na zblizeniu bedzie lepiej. Wstawie troche pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam zrzutow przodu ale wydaje mi sie, ze warto je bedzie zrobic od poczatku. Mysle, ze powinnas znalesc kawal rury o odpowiedniej srednicy i na nim 'wytoczyc' blotnik. Byc moze nalezy go zrobic z dwoch czesci. Przod i bok. W ten sposob nie bedzie widac tych lamanych krawedzi.

 

Nie rozumiem pytania o odstawaniu wygladem przedniej czesci wanny. O co ci dokladnie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.