Skocz do zawartości

[relacja] A Sherman can give you a nice... edge


Dżoana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do faktury wiezy, to nie ma co nanosic, bo w modelu jest ona chyba jeszcze bardziej widoczna, niz w oryginale. Natomiast jezeli chodzi o to szpachlowanie, to nie bardzo rozumiem, co masz na mysli. Nie widze tam zadnej dziury, ktora mialabym zakryc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do faktury wiezy, to nie ma co nanosic, bo w modelu jest ona chyba jeszcze bardziej widoczna, niz w oryginale. Natomiast jezeli chodzi o to szpachlowanie, to nie bardzo rozumiem, co masz na mysli. Nie widze tam zadnej dziury, ktora mialabym zakryc.

Chodzi mi o szparę, która jest między ścianą wieży a przyklejonym otworem na pistol port. Myśle, że zdjęcie oryginału wyjaśni całą sprawę

http://www.tanxheaven.com/sherfirefbru/5.JPG

A co do faktury: Nie widziałem Tamiyowskiej wieży, więc nie będę się użerał. Wiem tyle, że Dragon daje wyposzczoną fakturę odlewu na swoich shermanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Na moim filmowym wzorze ta krawedz nie jest az tak "zapackana" (mozesz obejrzec to na zdjeciu na 2 str. relacji), ale jeszcze o tym pomysle.

Oczywiście, że nie jest, zdaje mi się, że Firefly ma inną wieżę, ale akurat to zdjęcie było pod ręką. Mimo wszystko dziury tam nie ma. Jeśli boisz się o fakturę odlewu, możesz zmywać szpachlę zmywaczem wamodu zamiast szlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe oslony reflektorow wygladaly troche nienaturalnie. Mialy przeklamane ksztalty i grubosci. Wprawdzie beda prawie niewidoczne, bo przykryte niemieckimi helmami, ale jednak postanowilam sprobowac zrobic wlasne. Aluminiowe tacki znowu okazaly sie bardzo pomocne.

 

To oslony z zestawu:

dscn1037wx4.th.jpg

 

A to efekt mojej dlubaniny:

dscn1040az9.th.jpg

 

dscn1042fy3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Aska a nie chcesz sie pokusic o nawiercenie oslon reflektorow i wstawienie oszklenia

 

Zostawie je tak, jak sa, zwlaszcza, ze oslony sa juz przyklejone na amen.

 

 

Mnie zastanawia jedynie, czy to aby na pewno model autorstwa Dzoany, bo zdjecia to se kazdy moze wstawic...

 

No coz... Wiem, ze zdjecia wygladaja prawie na studyjne, wiec nie dziwie sie temu zwatpieniu . Jednak skoro mowie, ze sa moje, to tak jest. Moglabym pstryknac jakies, na ktorym bede i ja, zeby bylo bardziej wiarygodnie, ale tego nie zrobie . Nie umiem uruchomic samowyzwalacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Tu nie chodzi już tylko o ten post. Ten człowiek po prostu bluzga modele tylko za to że są niemiecki, nie zważając że ktoś w nie włożył cząstke siebie. Nie ocenia wykonania, nie zachowuje sie profesjonalnie. Post pt "mało nam tu było niemieckiej pancerki" uważam za spam, i jedyne logiczne wytłumaczenie czegos takiego, to własnie leczenie swoich kompleksów.

Dżoana sorry za OT, relacje ślkedze gratuluje pomysłu i wykonania, te kosz i inne wymiataja

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziagwa....Odrobinę spokoju.....

Może czasem przesadza...ale Marcin ma, na co dzień do czynienia z wysoko profesjonalnym podejściem do grafiki komputerowej...i być może ma nieco zboczenia zawodowego.....

No może za bardzo objeżdża „faszystów”, ale, równie dobrze mnie można by objechać za maniakalne uwielbienie dla wszystkiego, co Made In CCCP....

Dziagwa... Jeśli wczytałbyś się w wypowiedzi Marcina to zauważysz ze często ironizuje właśnie w ten sposób...tzn. dobierając słowa krytyki ..... No może czasem nazbyt dosadne...ale w sumie chyba mało szkodliwe......

Dziagwa...Coś ciebie wkurzyło...(Każdego coś czasem wkurza...i irytuje...)To rozumiem...ale niepotrzebnie się nakręcasz.... Znam przykłady większych indywidualności osobowych (w ujemnym znaczeniu bez UJMY DLA MARCINA...), i to one mnie martwią jako nie uleczalne.... Spoko... Marcin na pewno nikogo nie chce urazić...Co najwyżej zmobilizować.....

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gratuluje pomysłu...

 

Zarowno autorem pomyslu, jak i wspolgospodarzem tej relacji jest wlasnie Marcintosh, czego mozna sie dowiedziec, czytajac ja od poczatku. Ze swojej strony prosze o powstrzymanie sie od wylewania tego typu zalow, nie zwiazanych z tematem, zwlaszcza ze nie sa skierowane bezposrednio, tylko w trzeciej osobie. Marcin na pewno bez najmniejszego klopotu umie sie wypowiedziec w swoim imieniu, jezeli sie do Niego zwrocisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Prace utknely na troche z powodu braku dostepu do tokarki, ale postaram sie jakos przeskoczyc ten problem

 

Dziekuje za obrone przed tymi krzywdzacymi pomowieniami ze strony pewnych niedowiarkow Mam nadzieje, ze adminowe potwierdzenie autentycznosci wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele przybylo, ale niech bedzie - pokaze.

Oto krotka historia powstania lin:

 

Drut stalowy o grubosci 1mm nawinelam na patyk do szaszlykow tak ze powstala nastepujaca sprezynka:

 

sprynarh6.th.jpg

 

Nastepnie pocielam ja na ogniwa:

 

kkalh9.th.jpg

 

ktore po odpowiednim docieciu i wymodelowaniu (splaszczeniu), przylutowalam do stalowej linki rowniez o grubosci 1mm. Oto efekt koncowy (oczywiscie jeszcze przed malowaniem):

 

linyyx4.th.jpg

 

liny1lk0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serwetki do ocierania ust podczas obiadu, tudziez innego posilku, powstaly takie oto worki:

 

workijx2.th.jpg

 

Owa serwetke najpierw pomalowalam farba w sprayu (ta sama, ktora bedzie obsikany model), zeby nabrala odrobine sztywnosci i lepszej wytrzymalosci. Nastepnie skleilam te bambetle i wypelnilam je kamykami (zeby byly ciezsze i dobrze sie ukladaly podczas wiszenia) oraz wacikami (zeby bylo bardziej po babsku i zeby byly odpowiednio pekate). Potem pomieszalam kilka farbek i pomalowalam je jeszcze raz, zeby kolor bardziej przypominal plotno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia z nowosci jest uchwyt na naboje do kaemu. Na razie jeszcze luzem:

 

naboje1jl3.th.jpg

 

(w konfrontacji z tym samym gadzetem z zestawu, aczkolwiek pokazanym od drugiej strony)

 

nabojefh5.th.jpg

 

oraz same naboje:

 

naboje2pm0.th.jpg

 

Jak widac, jako podstawowy material znowu posluzyla mi niesmiertelna folia aluminiowa z tacki do grillowania Naboje to koncowki szpilek krawieckich, naklejonych na drucik z przewodu ze starych sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ze kosmos . Kurde japsko mi sie otworzylo ze zdziwienia na jakie to pomysly i wykorzystanie domowych materialow moga wpasc kobiety

 

Asia, gdyby pewien pan jeszcze Ci docinal to wiesz : jakas flota juz tam jest wiec mozemy zrobic armade i sprawic lanie wyspiarzom i to tak po kaszubsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.