Jump to content

MarcinL

Members
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MarcinL

 1. Dobra robota. Trały budujesz od podstaw jak widzę. Jest też zestaw skifa. Nie wiem czy nie za daleko wychodzą do przodu ale to może być tylko złudzenie. Pamiętaj jeszcze o przewodach pneumatyki.
 2. Adrian440 jak na moją znajomość rosyjskiego to dokładnie ta sama. Piękna robota.Tak sie przyglądam od kilku stron i może potrenuję na P51D. Kobitka się ucieszy bo farby nie będą śmierdzieć.
 3. Widzę, że temat masz rzeczywiście opanowany. Powiem szczerze, że trudno będzie mnie przekonać bo za dużo czasu spędziłem przy sprzęcie gąsiennicowym. Mam więc pewne skrzywienie pod kątem zawieszenia na wałkach skrętnych. Najlepiej jak kzugaj zrobi dioramkę na bazie którejś foty i wtedy będzie cacy.
 4. hihi ja bym zostawił tyle co pokazałeś na poprzedniej stronie. Wszystkie prezentowane zdjęcia to ujęcia dynamiczne i to nawet w zakręcie. Na focie statycznej są założone osłony. Tak jak pisałem gąska złapana w czasie jazdy będzie wyglądała na sflaczałą.
 5. Timi ta rzeźba w płatowcu to odwzorowanie pracy blach na płatowcu ??? Nie widać tego potem na zdjęciach za bardzo.:(
 6. Ładny Japończyk. Też bym kiedyś podłubał ale wiązało by się to z głębszą rzeźbą tematu bo tu cała kolorystyka ( i nie tylko) jest inna.
 7. Myślę, że w linku do tuba bardziej należy bazować na ujęciu statycznym z samego początku filmu. Zauważ, że zwis gąsienicy jest na prawdę niewielki. Podobny jest w czołgach na bazie T72. Nie pamiętam już dokładnie ale około 5cm w maksymalnym zwisie pomiędzy rolkami. Na ujęciach dynamicznych nie bazuj bo tu już wchodzą inne parametry pracy. Dochodzi Ci ugięcie na wahaczach napięcie gąski prze koło napędowe itd. No i czynnik ludzki - może po prostu nie naciągnęli gąsek zdjęcie proponowane przez Pawła zdecydowanie bliższe orginałowi.
 8. Żeby nie było, że po roku tylko kurze wytarłem i porady kolegow poszły do konta. Z racji, że tamka nie zaszalała z wlotem to trochę go stiunowałem przypomniałem sobie jak trudno jest ciąć igły lekarskie: i jeszcze raz lampa i aparat obnażyły wszystkie braki:
 9. Jest coś fascynującego w rosyjskiej pancerce , też go usiłuję skończyć Ja bym jednak został przy malowaniu prezentowanym na focie ... zawsze to oryginał
 10. To na pewno jest złożone lusterko od Honkera jeśli chodzi o kontakt z obsługą to niestety nie pomogę. Naprawdę piękna robota. Cieszę się, że w końcu ktoś skorzystał z tych fotografii bo to naprawdę ciekawa przeróbka. aha i jak byś robił te niby "nosze" to admini z plastikowe.pl troszkę przedobrzyli bo to tzw kanadyjki czyli łóżka polowe.
 11. http://www.plastikowe.pl/galerie/hmmwv-m998-hummer może coś się przyda jeśli chodzi o malowanie tego pojazdu żandarmerii w zebrę to bardziej mi to wygląda na lans niż faktyczne zastosowanie na polu walki. Nie takie tęgie umysły nad tym pracują. Podobne tematy były poruszane z kamuflażem czarno białym mustanga P51 w czasie II w. I podobna była argumentacja ale badania nie potwierdziły wpływu takiego malowania na czas celowania.
 12. Dzięki tofik za PW na pewno skorzystam
 13. Śliczne dzięki a ja właśnie w necie znalazłem pasy na FB 166 i stąd moje pytanie wyszło. Widzę że na FB 382 nawet miejsce malowania numeru jest inne. Aha czy FB 382 to był ten z dodatkowymi mocowaniami pokrywy silnika czy to FB 387??
 14. To nie zupełnie tak. Staram się model składać z modułów. Jak już wszystko jest spasowane to wtedy rozkładam maluję i składam na kropelkę albo contactę. Tak jest po prostu wygodniej i unika się błędów. Jeśli chodzi o gąsienice to na forum jest opis klejenia gąsek z elementów. I to też jest związane z niesklejaniem wszystkiego do kupy od razu bo wtedy to już nie ma szans na dobre malowanie. poczekaj są jeszcze takie z dwuletnim stażem:) a jeśli chodzi o podstawkę to nie wiem .... może. Na razie nie kończę brudzenia żeby potem można było coś dopasować. Tylko, że model powstawał rok (z pudełka)
 15. Jak napisałem na początku tak też się stało. Niedawno sumienie mnie ruszyło i trochę poprzekładałem pudełka. Może też uda się coś więcej. Jak by ktoś dysponował zdjęciami "Dziubkowego" PKoG ale z malowaniem z d-day nr boczny FB 166 to chętnie przygarnę bo dysponuję tylko lewym profilem a chciałbym w miarę dobrze odtworzyć układ plam.
 16. prawie rok minął a KW dalej w dłubaniu teraz wygląda już tak. Jest szansa, że skończę go jeszcze w tym roku.
 17. Moim zdaniem wyszło jak powinno. Myślisz ,ze tam artystów mieli do malowania?? Albo z szablonu albo z ręki jak się jaki bardziej utalentowany czołgista trafił. Dla mnie gitara i bardzo naturalne.
 18. Kończył Poznań w 68 roku. A terminologia no cóż jak pisałem też założyłem hełmofon na parę lat. Jeszcze raz gratuluję modelu. W końcu nie musiałem irytować się rdzą na gąskach.
 19. Partyzanci często korzytali ze zdobycznego wyposażenia. Musiałbyś go tylko zmodyfikować lekko, lub np. dodać elementy ubrań cywilnych.
 20. Niezłe latadełko. Czeka u mnie w pudle na swoją kolejkę już od ...6 lat.
 21. Tato w latach 70 - 78 "mniej więcej" był dowódcą plutonu w pułku czołgów w Braniewie, tym na Wojska Polskiego ( nie pamiętam numeracji :( ja byłem na praktykach w 9BKPanc w 93' czyli u sąsiadów) a następnie w 100 Pułku Czołgów Średnich w Elblągu do bodaj 87 jako wuefista. Tam też maiłem okazję po raz pierwszy ( oczywiście za smarka ) "szaleć" 55tką ( albo Meridą nie pamiętam już bo gdzieś koło 11lat miałem) na bujankach w Ośrodku Szkolenia im Rodziny Nalazków. No i tak mi też się później udzieliło.
 22. Chyba tak bardziej sam dla siebie tą relację robię ale dzięki temu widzę moje braki w lichym jak na razie warsztacie. A po za tym przekonałem sie do zakupu tych plastelinowych mazideł do maskowania po tym jak mi tradycyjnie zapyliło pod niby zamaskowane elementy. przy okazji odkryłem kilka ciekawych funkcji w aparacie. I to na dzisiaj wszystko. Więcej Was nie będę męczył bo musi klar wyschnąć.
 23. ale mi nie chodzi o umiejętności tylko o klimat. Tamte są takie bardziej "kreskówkowe" a góry już takie artystyczne.
 24. Myślę , że spokojnie mogą pozostać. W zeszłym roku przed kontrolą wywaliłem ostatnie (lewe) porosyjskie skrzynki do KPWT. Tak więc na T 55 w tym okresie na spokojnie mogły być. A po za tym pozdro Panzer. Kojarzysz może Adama Łuckiego???
 25. No i następny kolorek. Mieszanka wszystkich zielonych jakie były w domu. Zdjęcia mają zasadniczą ' wadę" - obnażają niedoróbki. Niestety malując w kuchni przy sztucznym świetle o takowe nie trudno. a po obiedzie biel jeszcze dojdzie i klar. Jutro w zasadzie będę już mógł zacząć bawić się pędzelkami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.