Skocz do zawartości

Hamer Magen David IDF - Academy + Legend Productions


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem nieprzyjemną przygodę. Tylne drzwi wjechały mi do nitro :( Będę je ratował, ale nie wiem co wyjdzie, najwyżej jakąś szmatę powieszę na nich...

 

Wewnętrzna strona drzwi. Trochę stuningowana, posmarowałem odpowiednie fragmenty nitro, a jak plastik zmiękł, odciskałem jakąś jedwabiopodobną szmatkę, żeby nadać fakturę wykładziny, która w oryginale pokrywa drzwi. Dorobiłem także zamki:

DSCF5696.jpg

 

Od zewnątrz lekko poprawiłem odbijacze. Na drzwiach po prawej widać skutki spotkania z nitro i początek szpachlowania. Będę z tym jeszcze walczył:

DSCF5697.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambulans jest już skończony i przygotowany do malowania. Tak to wygląda:

DSCF5705.jpg

DSCF5700.jpg

DSCF5702.jpg

DSCF5701.jpg

DSCF5704.jpg

Przednia osłona będzie prostowana. Do przyklejenia została jedynie półka na nosze - dojdzie po malowaniu. No i same nosze, zestawowe są fatalne, będę próbował coś wyskraczować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mało czasu... Jeszcze nie malowanie, ale ostatnie sklejanki. Nosze, półka na nosze i kanistry IDF na wodę (podziękowania dla Barthassa za prezent):

DSCF5732.jpg

 

Nosze to taśma maskująca, dwie wykałaczki, dwa paski polistyrenu oraz odzyskane z zestawowych noszy uchwyty i nóżki:

DSCF5735.jpg

 

W półce na wierzchu zaszpachlowałem ślady po wypychaczach, spód zeszlifowałem na płasko i dorobiłem podpórki i mocowania:

DSCF5734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i są zdjęcia.

 

Dach i tylna ściana kabiny:

DSCF5783.jpg

DSCF5782.jpg

Nierówności na suficie celowe - że niby wykładzinka.

 

 

Przedział medyczny:

DSCF5784.jpg

DSCF5781.jpg

DSCF5780.jpg

DSCF5776.jpg

DSCF5775.jpg

DSCF5774.jpg

Dojdzie w zasadzie tylko jeden element - kanisterek na wodę. Na zdjęciach zauważyłem, że odłamała się i jest krzywo jedna z rączek noszy. Już poprawione.

 

 

Dach przedziału medycznego:

DSCF5778.jpg

DSCF5777.jpg

Te leżące w poprzek nie pomalowane pasy z Eduarda będą - podczas montażu dachu - przyklejone do półki na górne nosze i pomalowane po przyklejeniu.

 

 

No właśnie - jeszcze go może z rozpędu zamknę, ale na malowanie i kalki poczeka trochę. Wykończył mnie ten ambulans, chyba pójdzie na dłużej do szafy i zabiorę się za coś lżejszego. Poprzednio (przy polskim M1025A2) taka przerwa zrobiła dobrze i mnie, i modelowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to teraz wygląda:

DSCF5820.jpg

DSCF5821.jpg

DSCF5822.jpg

 

Pudło zamknięte (trochę żal było, ale przez otwarte drzwi widać w zasadzie wszystko). Wyszły drobne nierówności - potwierdziło się nie do końca dobre spasowanie modelu. Tu i tam się załata i będzie ok. Ale to po przerwie - musimy od siebie odpocząć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.