Skocz do zawartości

AH-64D Apache, Hasegawa, 1/48


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam kilka fotek modelu AH-64D Apache, który wykonałem już jakiś czas temu. Galeria oraz relacja z jego budowy ukazała się w numerach 23, 25 i 27 magazynu Super Model. Sam model można będzie zobaczyć na żywo już w najbliższy weekend na V Lubelskich Spotkaniach Modelarskich.

Zapraszam do oglądania.

 

DSCF5467_700.jpg

 

DSCF5466_700.jpg

 

DSCF5473_700.jpg

 

DSCF5475_700.jpg

 

DSCF5476_700.jpg

 

DSCF5477_700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Jakie linie podzialu ma ten model?, wypukle czy wklesle?

Linie wklęsłe, nity wypukłe. Wszystko bardzo delikatne, więc efekt wizualny miły, ale wymaga ostrożności przy obrabianiu.

 

Jakimi farbami go malowałeś ?

Akrylowy Model Master. Mieszanka Olive Drab z czarną i odrobiną jasnoszarej - na oko, żeby uzyskać odcień podobny do oryginału. Nie trzeba się napinać na jakieś konkretne proporcje, ponieważ farba blaknie na słońcu, więc na niektórych maszynach nawet poprawki malarskie bardzo odróżniają się od oryginalnej farby.

Model Master produkuje chyba odpowiednik tej farby - nazywa się US Helo Drab - ale nie udało mi się go kupić w polskich sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ty psales o tym modelu w gazecie? czlowieku, zamponowales mi, tym bardzej, ze cytuje"model nie stanowi maksimum mojego warsztatu". w gazecie nie pisales nic o podstawce ani nie bylo zdjec z podstawka. czemu? artykul by tylko na tym zyskal. chialbym jeszcze tylko dodac, ze te artykuly zainspirowaly mnie do budowy apache'a, lecz airfixu 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

adamkijak napisał:

Jakie linie podzialu ma ten model?, wypukle czy wklesle?

 

Linie wklęsłe, nity wypukłe. Wszystko bardzo delikatne, więc efekt wizualny miły, ale wymaga ostrożności przy obrabianiu.

 

Ok, to dobrze, jak sie okaze ze zlapalem bakcyla na helikoptery to takiego skleje. Ogladalem ostatnio wypraski z Revella w 1:48 skali i linie byly wypukle co mnie niezbyt przekonalo do kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Parę obiecanych fotek detali. Wiem, że zbliżenia bezlitośnie obnażają braki i niedoróbki, ale i tak wyszło lepiej niż poprzedni model Najbardziej bolą piaskowe zacieki - robiłem coś takiego pierwszy raz i wyszły braki warsztatowe oraz miejscami brak konsekwencji.

 

th_DSCF5710_800.jpg th_DSCF5711_800.jpg th_DSCF5713_800.jpg th_DSCF5719_800.jpg

th_DSCF5720_800.jpg th_DSCF5725_800.jpg th_DSCF5731_800.jpg th_DSCF5733_800.jpg

th_DSCF5724_800.jpg th_DSCF5727_800.jpg

 

Mogłbyś jeszcze jakąś relacje dać do gazetki.

Szczegółów nie zdradzę, ale na 99% będą 2 współczesne myśliwce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ci wyszedł modelik.

 

Akrylowy Model Master. Mieszanka Olive Drab z czarną i odrobiną jasnoszarej - na oko, żeby uzyskać odcień podobny do oryginału. Nie trzeba się napinać na jakieś konkretne proporcje, ponieważ farba blaknie na słońcu, więc na niektórych maszynach nawet poprawki malarskie bardzo odróżniają się od oryginalnej farby.

Model Master produkuje chyba odpowiednik tej farby - nazywa się US Helo Drab - ale nie udało mi się go kupić w polskich sklepach.

 

 

Adamkijak czytaj nie tylko oglądaj!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ci wyszedł modelik.

 

Akrylowy Model Master. Mieszanka Olive Drab z czarną i odrobiną jasnoszarej - na oko, żeby uzyskać odcień podobny do oryginału. Nie trzeba się napinać na jakieś konkretne proporcje, ponieważ farba blaknie na słońcu, więc na niektórych maszynach nawet poprawki malarskie bardzo odróżniają się od oryginalnej farby.

Model Master produkuje chyba odpowiednik tej farby - nazywa się US Helo Drab - ale nie udało mi się go kupić w polskich sklepach.

 

 

Adamkijak czytaj nie tylko oglądaj!!!!!

 

Pytanie bylo do autora, jak znasz odpowiedz to ja podaj, a wykrzykniki itp sobie podaruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje fotki na stronie głównej

Modelik bardzo mi przypadł do gustu choć sam w "wiatrakach" nie siedze

 

paczek1981 koledze chodziło o numery farb - bo sama nazwa nie wiele daje... Spokojnie Panowie, nie ma co sie kłucić o bzdety...

 

 

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem się w sobie i trochę poodpowiadam ;)

 

Ja bym kasków nie brudził. Przecież po krzakach się nie walają ;) Ale model super!

Na zdjęciu wyszły gigantyczne, gołym okiem te zapuszczenia poprawiają ich wygląd.

 

Jaka farba go malowales, chodzi mi o kolor.

Wlasnie udalo mi sie wylicytowac jednego z Academy, ale instrukcja nie podaje numerow farb.

Jak pisałem wyżej, była to mieszanka Olive Drab Model Mastera, numer 4728 oraz czarnej, numer 4768.

Ostatnio w tym sklepie znalazłem farbę US Army Helo Drab - numer 4723. Być może będzie lepsza.

 

 

Czytałem całą relacje z budowy w super modelu ale tam tak nie wygląda jak tutaj na zięciach supr chrabąszcz wielkie gratulacje

Od czasu relacji w SM podszkoliłem się odrobinę w robieniu zdjęć

 

Dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.