Skocz do zawartości

T-34/85 AFV Club 1:35


WARECKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pojazd sklejony w 98% , jutro dostawa surfacera 500 będzie malowanko ale ....

 

Po lekturze kultowego serialu i kilkudziesięciu stron poświęconych T-34 mam kilka pytań co do budowy/wersji modelu którego sklejam :

filmowy czołg RUDY ma z przodu kątownik ( łamacz fal/falochron? ), inaczej otwiera się właz dowódcy ( w wersji którą robię peryskop przy otwartym wejściu musiał by być złożony ) brak w wieży jednego miejsca dla ładowniczego ( wersja z lat 50-tych?) , inne km ( SZKAS czy DT ?) i wreszcie czy model to : prawdziwa wersja produkcyjna czy zlepek wszystkich wersji produkcyjnych ?

 

Jak ktoś z Kolegów mógł by Mi pomóc odpowiedzieć na te pytania byłbym uradowany

 

P.S jak pomaluję to umieszczę zdjęcia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei:

- Falochron pojawił się na T-34 już w czasie wojny, choć nie na wszystkich wozach;

- W serialu grają polskie Kaczory, czyli T-34/85 polskiej produkcji, wzorowane na czołgach z fabryki nr.183, które posiadały min pojedynczy właz dowódcy. Skoro twój model ma dwuczęściowy właz dowódcy, to przedstawia czołg z fabryki nr. 174. Zresztą jest o tym wzmianka na pudełku modelu. Zauważ też, że masz inne typy kół, pełne tłoczone, a nie odlewane z żebrami i otworami.

- Co do miejsca ładowniczego, to w każdym T-34, powojennym też zawsze było i będzie, z tym, że było dość sprytnie pomyślane. Otóż miało kształt trójkąta i zawieszone było na trzech paskach. Dwa paski były doczepione do osłon pierścienia oporowego wieży, a trzeci pasek był zaczepiony o armatę. W momencie gdy czołg wchodził do walki, ładowniczy schodził z siedziska i odczepiał pasek przy armacie. Siedzisko wisiało sobie wtedy luźno z boku, a ładowniczy zajmował pozycję stojacą, która nie ograniczała jego ruchów przy wybieraniu i ładowaniu amunicji do armaty.

- Model powinien posiadać oczywiście km'y DT.

- Tak jak wspomniałem wcześniej model przedstawia czołg z fabryki nr. 174.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- W serialu grają polskie Kaczory, czyli T-34/85 polskiej produkcji, wzorowane na czołgach z fabryki nr.183, które posiadały min pojedynczy właz dowódcy. Skoro twój model ma dwuczęściowy właz dowódcy, to przedstawia czołg z fabryki nr. 174.

 

Wiem Piotrze, że 34-rka jest Ci bardzo bliska, ale kultowy serial najwyraźniej nie

W jednej ze scen, gdzie pod Wejherowem, chłopcy przy grobie Olgierda przywracają czołg do życia, Rudego gra wóz z podwójnym włazem dowódcy, więć i taki Rudy może być. A gdyby trzymać się literackiego pierwowzoru to możliwości jest jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Piotrze, że 34-rka jest Ci bardzo bliska, ale kultowy serial najwyraźniej nie

W jednej ze scen, gdzie pod Wejherowem, chłopcy przy grobie Olgierda przywracają czołg do życia, Rudego gra wóz z podwójnym włazem dowódcy, więć i taki Rudy może być. A gdyby trzymać się literackiego pierwowzoru to możliwości jest jeszcze więcej.

 

Racja, Rudy z podwójnym włazem jest też obecny w samej końcówce 11 odcinka, pt. Wojenny siew Moje przeoczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek podziękowania za szybkie i wyczerpujące odpowiedzi które pomagają w chwilach rozterki.

 

Zdjęć na razie nie umieszczam , bo malowanie ,malowanie i jeszcze raz malowanie .

 

A tak przy okazji malowania to znalazłem tabele barw pojazdów ZSRR w latach 1939-1945 . I tak wynika z tego że podstawowym kolorem był zielony (Humbrol 116,Paktra A 29, Testors 1710) a podstawowym kolorem kamuflażu był ciemnozielony (Humbrol 114, Paktra A112, Testors 1571) więc który będzie odpowiedni przyjmując że model jest z 1945r ?

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to każdy zielony, lub oliwkowo zielony będzie dobry. Byle by nie miał jakiegoś krzykliwego odcienia.

A wracając do siedzeń we wieży, to tak to wyglądało. Siedzenie ładowniczego- nr 14 Dwa paski przyczepione do pierścienia wieży, a trzeci, który jest na rysunku luźny, był zaczepiany o armatę:

 

th_Siedziska.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Praca przy modelu powoli dobiega końca.

Streszczając po kolei to wykonałem delikatną fakturę wieży surfacerem 500,

DSC08069.jpg

 

Pierwsze malowanie

DSC08070.jpg

DSC08073.jpg

DSC08078.jpg

 

Lakier do włosów (ale połysk)

 

DSC08081.jpg

DSC08082.jpg

 

Przetarcia

DSC08083.jpg

DSC08085.jpg

DSC08086.jpg

 

Na razie tyle ..........

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.