Skocz do zawartości

USS America, zestaw Italeri 1:700


foyle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich marynistów hobbystów,

od ładnych paru lat jestem zadeklarowanym sklejaczem okrętów i statków. Podobają mi się inne kategorie, na wielu wystawach widziałem naprawdę Dzieła i Cuda pancerne, lotnicze i dioramowe, ale morze zawsze miało i ma dla mnie znaczenie szczególne.

Kleję głównie skalę 1:700 i głównie II WŚ "na wodzie" bo wtedy ładnie się prezentuje, i co ważne, można model bezpiecznie trzymać i oglądać ze wszystkich stron. Jak mówią zwolennicy tej skali, po jej wzbogaceniu blaszkami i olinowaniem czasem można coś przez nieuwagę uszkodzić samym patrzeniem. Poza tym zajmuje mało miejsca w domowym muzeum.

Ale do rzeczy - nie zabierałem się nigdy do okrętów współczesnych, a w moich zbiorach leżą od kilku lat pudła z 3-ma lotniskowcami USN: America, Saratoga i Roosevelt. W tym roku odłożyłem na dalszy plan zakusy na Yamashiro i Repulse (ten ma być w dioramie z dwoma destrojerami i Liberciakiem) zdecydowałem się na podjęcie tematu i wystartowałem z "Ameryką". Stocznia została wyposażona w blaszki i kalki GMM do amerykańskiego supercarriera, Nimitza i wzbogacenia samolotów oraz pokaźną dokumentację fotograficzną z internetu. Postanowiłem także lotnictwo pokładowe wzbogacić Hornetami i Tomcatami z zestawów Trumpetera, bo samolotów w zestawie macierzystym jest tylko kilka i są mało piękne.

I tak ruszyło...

Mam nadzieję, że może jeszcze dziś, a na pewno w najblliższych dniach dam zdjęcia z początków budowy (kadłub będzie pełny, nie waterline) i samolotów. Moja Idiotenkamera nie wydoliła (np. samoloty są za małe na ostre zdjęcia) i muszę skorzystać z pomocy "młodzieży domowej" która ma dobry (lepszy) aparat i lepiej się na tym zna.

Bedę czekał na wasze uwagi, a przede wszystkim pomoc w uniknięciu błędów, które mogą być nie do naprawy.

No to na razie, do ponownego wejścia na forum ze zdjęciami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz fotki z budowy CV 66 America - na początek kadłub i przygotowanie samolotów z Italeri (szary plastik) i Trumpetera (przeźroczysty). Samoloty mają doklejone podwozie GMM, a tam gdzie nie starczyło blaszek jest zostawione podwozie Trumpetera. I kadłub i samoloty są po szpachlowaniu, szlifowaniu i pokryciu Surfacerem 1200, przygotowane do poprawek i malowania.

 

 

samoloty są po skompletowaniu, dodaniu blaszek GMM i po warstwie surfacera, czekają na malowanie i kalki

ussamerica30.jpg

ussamerica29.jpg

ussamerica25.jpg

ussamerica23.jpg

ussamerica21.jpg

ussamerica20.jpg

ussamerica18.jpg

ussamerica17.jpg

ussamerica16.jpg

ussamerica9.jpg

 

 

właściwie cały kadłub wymaga szpachlowania

ussamerica7.jpg

ussamerica8.jpg

ussamerica14.jpg

ussamerica6.jpg

ussamerica5.jpg

 

zeszlifowana kotwica, będzie zastąpiona blaszką

ussamerica12.jpg

 

kadłub po wstępnym szlifowaniu

ussamerica10.jpg

ussamerica11.jpg

ussamerica15.jpg

 

dodane drzwi z blaszki

ussamerica1.jpg

ussamerica2.jpg

ussamerica3.jpg

ussamerica4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.