Jump to content

zloty

Members
 • Content Count

  1,447
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by zloty

 1. Chyba najlepszy w 72 i bez tych wielgachnych nitów jest a-7 z fujimi. Stary ale jary. HB z tego co pamiętam ma jeszcze cos nie halo z wlotem powietrza albo nosem , jakoś dziwnie to wygląda.
 2. Nie zdziwiłbym się , może właśnie napisałeś najprawdziwszą prawdę. Abstra:bip:ąc od socjalizmu to wydaje się że ten IŁ miał solidne pierd...cie , znaczy potencjał.
 3. Jak "postarzę" gwiazdy to będzie wyglądał jak maszyna frontowa. Popatrz na foto oryginału w wątku warsztatowym. Coś w tym jest.
 4. Mogłem zrobić , ale jest to prototyp. Zwróć Marcin uwagę że nie ma żadnych obić , jest mało wycieków. Owszem powierzchnia płatowca wygląda na "używaną" bo inaczej byłoby strasznie jednorodnie mało intersująco płasko... Mam jeszcze inne pokrętne wytłumaczenie...że dopiero co namalowali oznaczenia państwowe;) Tak czy inaczej na foto oryginału ciężko się dopatrzyć "zużytych "gwiazd.
 5. Bierz model z szafy i dawaj warsztat Ciekaw jestem jak podejdziesz do przeróbek.
 6. Na pewno da się coś wykrzesać , a jeśli dodać najnowsze blachy SO to można złożyć znakomitą miniaturę Tutaj piekny Mirage znaleziony na twitterze.
 7. Model IŁ -10 przerobiony na prototyp myśliwca IŁ-1. Proces adaptacji do wersji myśliwskiej przedstawiłem w warsztacie. Chciałbym podziękować wszystkim którzy swoimi spostrzeżeniami i uwagami przyczynili się do powstania miniatury. Efekt końcowy.
 8. FoxOne wydali Mirage III. https://www.1999.co.jp/eng/search?typ1_c=102&cat=plamo&target=Scale&searchkey=1%2f144 W sumie wygląda na Miraża , może to lepsz opcja niż Mark1?
 9. Świetny. Bardzo podobają mi się ujęcia "od dołu".
 10. Jeśli tylko dobrze pomalujesz i kalki "siądą" to mydłowatość zostanie spokojnie przykryta. Super te okolicznościowe malowanie.
 11. Będzie szaro-srebrny.
 12. Czas na malunki już dojrzał. ł.
 13. Jakość nowych produktów Modelsvit widać jeszcze bardziej na przykładzie Mirage 2000. Wygląda to naprawdę zachęcająco. https://www.72news.eu/2020/09/modelsvit-mirage-2000-testsprues.html
 14. Po obróbce. Gdzieniegdzie muszę jeszcze dopieścić.
 15. Tyle udało mi się wycisnąć , a raczej wcisnąć owiewkę w kadłub.
 16. Pracuję dalej dwukierunkowo. Grzbiet i osłona kabiny. Co do koloru , to raczej jasnoszary wpadający w srebrny.Coś jak na naszych Iskrach. Podziękowania dla Sorisa za pomocną grafikę.
 17. No i mamy komplet dostępnych dwóch zdjęć IŁa-1. Może ktoś pokusi się określić kolor prototypu?
 18. Na chwilę obecną.
 19. Pięknie zrobimy. Czy lakier matowy nakładałeś według jakiegoś schematu ? Przybliż trochę ten efekt "pod słońce".
 20. @em Powalczę z obrysem kadłuba. Wydaje się że prototyp myśliwca miał okrągły przekrój.Jak dołożyli stanowisko strzelca, to obcięli grzbiet . Teraz trzeba się pomęczyć żeby to dobrze wyglądało.
 21. Składalność 7/10. Uważać trzeba na połączniu kadłuba ze skrzydłami.Ja kleiłem to na raty. Fajne linie podziału , taki typowy przedstawiciel współczesnych szortranów. Kabina niżej już nie zejdzie, robi się za wąską w stosunku do kadłuba. Myślę że problem jest za kabiną.W modelu i pewnie w Ile -10 , odcinek pomiędzy kabiną a ogonem jest spłaszczony oraz wyraźnie niższy niż maska silnika.Ze zdjęć Iła-1 wynika że kadłub jest równy na całej długości. Chyba dorobię ten grzbiet z hipsu i wyprowadzę na bardziej okrągły.To zmieni proporcję i kabina nie będzie tak stercze
 22. I jeszcze wyprowadziłem kadłub pod nową owiewkę. Widać to na foto1.
 23. @rymulus Owiewka kabiny , dorobiłem kopyto i wytłoczyłem tylną część , skorygowałem kształt bocznych szyb. Usunąłem zawiasy przy lukach bombowych od spodu i zlikwidowałem klapy do załadunku bomb u góry płata. Zaszpachlowałam komory amunicyjne Na razie tyle. Zostaje jeszcze kwestia tylnego kółka, jutro wrzucę foto Iła-1.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.