Skocz do zawartości

Relacja z budowy Scharnhorsta 1:400


Michał15

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem budowę tego modelu około pół roku temu. Do założenia tego tematu skłoniły mnie napotkane trudności w budowie. Jest to model airfixa .Wybrałem jedno z trudniejszych malowań. Mam problem z zamontowaniem relingów zamówiłem specjalnie dodatkowe relingi bo oryginalne w ogóle nie pasują są za grube i mogłyby oszpecić okręt związku z tym mam pytanie do wszystkich wiedzących w czym rzecz modelarzy którzy odwiedzą ten temat jak dobrze zamocować te relingi. Na dzień dzisiejszy model wygląda tak:

0f0793e59131b1a0med.jpg

A oto zejście kamuflażu w burtowego z tym na nadbudówce :

48f2ee0531246431med.jpg

Widok od rufy:

2fa5a6fd1ae73230med.jpg

Spojrzenie na prawą burtę:

4f238746afb247acmed.jpg

Kolejne ujęci tym razem wyraźnie widoczne dwie wieże kal 280mm i jedna wieża kal 150mm:

62455a27ef592071med.jpg

Kolejne zdjęcia i informacje z przebiegu budowy już wkrótce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne wykonanie,tylko szkoda,że już dość ładnie pomalowany jest, Będziesz musiał wymalować relingi osobno i delikatnie przyklejać.

 

Ten sam model pancernika zamierzam zrobić z drewna w skali 1:200 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uznanie bo z tym malowaniem to starałem się tylko jak mogłem.

Właśnie przez ostatni długi weekend zacząłem kończyć wieże dowodzenia oraz centrale kierowania ogniem. Poniżej zamieszczam dalsze me wysiłki.

Hangar do wodno samolotu:

3c9a85611291299bmed.jpg

Niedokończona jeszcze centrala wraz z pomostem:

e1e6e60a6df96a3dmed.jpg

Prawie skończony pomost bojowy (ma niedokończone malowanie okien na pomoście bojowym:

5b6c90c9b4099746med.jpg

I to na razie tyle, następne relacje na pewno za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać jednak różnicę w klasach zestawów

Obecnie zmagam się z Gneisenau'em z Tamiyi w 1/700. Japoński zestaw, choć również wiekowy wydaje się być lepiej zdetalowanym.

Co do relingów, to chyba Mirage produkuje jakieś blaszki właśnie w skali 1/400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przed wczoraj odebrałem relingi. Rozpakowałem je i postanowiłem wyciąć jeden i zobaczyć czy uda mi się je wymodelować do kształtu pokładów z działami kal.105 mm, ale widzę że nie dam rady dlatego postanowiłem ewentualnie zamontować relingi na pokładzie głównym , ale to dopiero na sam koniec bo jeśli zamontuje je teraz na pewno pourywam je podczas montażu innych elementów.Prawdopodobnie wykorzystam do montażu relingów rowka(łączenia pokładu z burtami). Po głębie go lekko i tam wpuszczę końcówki relingów.

A oto co stało się z relingiem przy próbie wymodelowania go da kształtu pokładu dział kal 105 mm:

ae5a54ffe8b2b017med.jpg

Tak wyglądają religii:

658d367e4da57002med.jpg

Gotowe dalmierze systemu kierowania ogniem SL-6:

ceb7b59b1346716fmed.jpg

Gotowy do zamontowani falochron i końcówka maszto-wieży na której będzie zamontowany dalmierz artylerii głównej i średniej:

d55e88771d33f9a2med.jpg

 

I to na razie tyle następna relacja za dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Rozpakowałem je i postanowiłem wyciąć jeden i zobaczyć czy uda mi się je wymodelować do kształtu pokładów z działami kal.105 mm, ale widzę że nie dam rady
spoko - pomału dasz radę - wazna technika i BRAK POSPIECHU. Sprobuj zrobic tak: przyklej trzy nóżki klejem CA do pokładu - wazne by te nóżki były na jakimś prostym odcinku i w miarę w połowie długości relingu. Wówczac bedziesz miał stabilne mocowanie i "dyndające końce" o połowę krótsze niż całość. potem sukceswnie nóżka po nożce - kropla CA - odczekac do wyschnięcia i dalej... Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne cacko już Ci wychodzi Cały czas śledzę Twoją relacje z budowy. Gdzieś kiedyś widziałem lufy pod skalę 1:400 [ jak znajdę to podeślę linka ]

 

Mój będzie nieco większy [ około 84 cm ]

 

pozdrawiam arni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejna część mojej relacji z budowy. Przez weekend udało mi się trochę podłubać. Zamieszczam zdjęcia z moimi postępami.

Rufowy pomost wraz z podstawami działek plot. 20mm. oraz podstawa rufowego dalmierza artylerii głównej i średniej:

41b28d07431dd17bmed.jpg

Gotowe działka kal 105mm:

e4dc36b5fdc5c5dcmed.jpg

Łoża pod łódkowe które umieszczę obok komina:

0804719558d05895med.jpg

Jedna z dwóch łódek pomalowana w kolory kamuflażu:

a29318b00d832767med.jpg

I to by było na tyle następna relacja z budowy za około tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Widzę że masz sporą wiedzę w temacie tego okręciku. Aż miło się czyta. Zebra też wychodzi bardzo zacnie. Oby tak dalej

Pytanie tylko mam, czy wolisz model tak czysty jak jest w stanie obecnym, czy może troszkę go przybrudzisz? Pokład wypada dość "plastikowo",ale generalnie nie czepiam się. W końcu to Twój model :D

 

Pozdrawiam i dalej śledzę postępy.

 

Ps. Kiedy jakiś upload????

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za uznanie ale no niestety nie mam już za bardzo co wrzucić do relacji bo niestety przez miesiąc co najmniej nie miałem możliwości dostępu do internetu. Mówiąc krótko skończyłem go a zdjęć nie porobiłem po za tym na tym etapie co skończyłem relacji miałem wykonane większość ważniejszych części. Teraz staram się kupić nowy model. Dokładnie chodzi o Prinz Eugen 1:350. A pokład wyszedł jak wyszedł też nie jestem jakoś bardzo zadowolony. W sumie to mój pierwszy tak duży model ale i tak jestem z niego zadowolony. Może uda mi się odgrzebać parę fot jak robiłem olinowanie które no wyszło nieźle ale użyłem trochę za grubej nici.

Pozdrawiam Michał

 

P.S Następną relację będę prowadził rzetelnie i dokładnie. To była moja pierwsza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już chyba ostatnia relacja z budowy i tylko taka ogólna. Niestety nie starczyło mi umiejętności do wklejenia relingów. Jestem trochę zły bo wymyśliłem na nie sposób ale trochę za późno. Otóż nie mogłem już dokładnie odrysować kształtu pokładów. Chciałem je w ten sam kształt wyciąć i wykonać do nich negatywy. Potem wkładałbym je między te narzędzia własnej roboty ściskał i wychodził by mi piękny równy wymodelowany reling. Zrobiłem próbę tylko w miejscu gdzie udało mi się jakoś zdjąć kształt pokładu. Umieszczę ten udany efekt na zdjęciu. Po za tym mam już kilka modeli w tej skali a i tak całkiem nieźle wyglądają. Tym bardziej że będą razem stały to ten by trochę za mocno się wyróżniał. Następnym razem tego błędu nie popełnię! oto kilka fotek jak okręt wyglądał mniej więcej 3-4 tygodnie temu i jak wygląda teraz. W tej chwili nie mam jeszcze zrobionej swastyki którą zrobi mi mój sponsor tata który albo zrobi mi specjalną naklejkę ze swastyką lub kalkomanie. Mam takie szczęście że mój ojciec ma zakład poligraficzny i umie takie żeczy wykonać.

A oto zdjęcia modelu z przed tygodni:

65eee56ad87540e6gen.jpg

I kolejne tym razem z lotu ptaka:

3bc07d160e098f5dgen.jpg

I jeszcze jedno z burty:

45e035a069c061d0gen.jpg

No i w całej okazałości:

c499c78f72814eecgen.jpg

A teraz obecny wygląd:

ebb9caeadc0d467egen.jpg

I kolejne:

04ea2b2d83579de0gen.jpg

Tym razem od dziobu:

a609a4beb7329a70med.jpg

I sam dziób bez swastyki:

d81ba9284d2c734egen.jpg

A no i jeszcze zdjęcie okładki książki która pozwoliła mi uniknąć wiele błędów a przy tym mam przynajmniej tak jak napisał macisso dużo informacji na temat tego okrętu. Właściwie to jeden z moich ulubionych.

3d6127386ae0ffbbgen.jpg

No i to by było na tyle jak zrobię swastykę to umieszczę model w galerii.

 

Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.