Skocz do zawartości

BMW Alpina B7 Turbo Coupe (BMW M635CSi)[pierwszy model]


TityBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem umieścić w garażu mój pierwszy model którego tak naprawdę jeszcze nie mam ale lada dzień powinien znaleźć się w moich rączkach

Modelem jest : BMW M635CSi Alpina B7 Turbo Coupe

Firmy : Fujimi edycji Enthusiast

fuj082321.jpg

Skoro jeszcze go nie mam to chciał bym zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia potrzebne mi do jego złożenia ;)

I teraz jesteście mi potrzebni ,proszę Was o wypisanie mi w myślnikach co będzie mi potrzebne na początek

Posiadam już klej :

thumbp.jpg

I skalpel modelarski

Z góry dziękuje Wam za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-pilniki takie małe precyzyjne (w castoramie w paczkach są od okrągłęgo do płaskiego) ok 20zł

-klej do szyb Clear fix Humbrola(ja stosuje)

-papier ścierny o gradacji od 1000 do 3000

-ucinaczki małe (w sklepie elektrycznym lub Castorama)

-szpachla modelarska(ja stosuje Wamod ale też można użyć novol-samochodowa którą ciężej się szlifuje)

-pinceta długa czy krótka twój wybór

Nie wiem czym będziesz malował model pędzelek, pucha czy aero?! NA aero od 300 zł (kompresor +aero)w góre wydasz.

Podałęm ci mniej więcej co jest potrzebne gdyż każdy modelarz ma swoje techniki oraz narzędzia.

.

 

.

Pozdrawiam Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek witam wśród samochodziarzy

Model który sklejasz to jedna z moich najbardziej nielubianych marek ( jak wszystkie niemce, nie licząc forda ) ale pomóc oczywiście się postaram.

Nie wiem jak wygląda model, miejmy nadzieję że nie trzeba będzie dużo szpachli, ale papier ścierny na pewno się przyda, 600-800 do obróbki części i 2000 i mniejsze do polerki, do obróbki części możesz zakupić takie miękkie pilniki w sklepie kosmetycznym. Farbki, na początek pewnie nie będziesz korzystał z aero więc pozostają spreye, lakier możesz dobrać jaki tylko chcesz, z tym nie ma problemu. Przydał by Ci się tez jakiś bezbarwny, ja używam Vallejo, z tej samej firmy polecał bym Ci tez farbki do malowania mniejszych elementów, ładnie kładą się z pędzla, a gdybyś zakupił jeszcze jakiś podkłada w spreyu, top nie było by właściwie widać różnicy pomiędzy malowaniem z aero no chyba że je masz to wtedy co innego. Aha jeszcze farbki typu clear do malowania świateł, ja korzystam z humbrolek, szczerze mówiąc to nie mam pojęcia czy ktoś je jeszcze robi.

Myślę że to chyba tyle, mam nadzieję że nie nawpisywałem głupot po nocy Tak więc życzę powodzenia i pamiętaj najpierw pytaj później rób.

 

Ps. widzę GG w podpisie, więc jakby co to wal śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przedmówcy powiedzieli wszystko ... prawie wszystko.

Najważniejsza jest DETERMINACJA !!! Jak chcesz zrobić modelik na poziomie to nie rób wszystkiego na raz, pytaj, korzystaj z rad.

Wiadome jest że od razu nie wyłożysz dużo hajsu na wszystko co potrzebne w warsztacie, ale jak się zajarasz ... (b/k)

Co do modelu to jest to chyba jedyna beemka jaką bym wziął pod skalpel i liczę na to że tak się stanie niebawem.

 

Powodzenia i wytrwałości życzę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wszelkie rady/pomoc na początku do malowania na pewno będę używał spreju i pędzla ponieważ nie posiadam aerografu

(mam zamiar kupić z bratem na spółę ale to dalekie czasy ,może przy 2 modelu)

Osobiście nie przepadam za marką BMW ale ten model przypadł mi do gustu najpierw celowałem w jakąś Hondę ,Nissana lub Lexusa ale wypadło na BMW

Piszcie dalej bo jak na razie ogromnie mi pomagacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no

 

Bardzo ładny i ciekawy projekt na początek modelarsko-cywilnej kariery. Gratuluję wyboru i oprócz standardowego powodzenia, życzę wielu sukcesów przy równie interesujących modelach

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model który sklejasz to jedna z moich najbardziej nielubianych marek ( jak wszystkie niemce, nie licząc forda ) ale pomóc oczywiście się postaram.

Trochę głupot jednak napisałeś . Ford jest amerykańską marką .

Witaj w gronie samochodziaży TityBoy! Jest nas mało więc każdy nowy członek nas cieszy . Co do modelu, to sam chętnie bym skleił to BMW. Większość już koledzy powiedzieli, a ja dorzuce:

a) taśmę maskującą (ja używam Tamiya i ujestem zadowolony),

b) rozcieńczalnik do farbek (bywa, że farbka przyschnie, gdy stoi za długo otwarta; także do mycia pędzli).

A model robisz prosto z pudła czy jakieś dodatki, może tuning planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy model jak wspominałem więc nie porywam się na jakieś Tuningi ale nie ukrywam ,że w przyszłości chciał bym czegoś takiego spróbować

Dzięki za tak liczne odpowiedzi i przywitanie mnie na forum myślę ,że będzie nam się dobrze razem pracowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy model jak wspominałem więc nie porywam się na jakieś Tuningi ale nie ukrywam ,że w przyszłości chciał bym czegoś takiego spróbować

 

Szkoda by było taką ładną Beemkę przerabiać i ciąć. Sklej ją czysto, daj ładny lakier i już będzie bardzo fajna Na tuningi przyjdzie jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 - nie martw się będzie w takiej wersji jak w pudełku

Kolor jaki chciał bym uzyskać to ciemna czerwień a reszta to już jak w pudełku(malowanie wnętrza i części według moich wizji )

Teraz tylko nie mogę się doczekać kiedy poczta dostarczy mi Model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w między czasie zadbać o sterylność warsztatu. Solidnie odkurzyć i przewietrzyć jego okolice by w trakcie malowania i wykończeniówki nie zanieczyściło Ci powierzchni modelu. Może to śmiesznie brzmi, ale najpierw sprzątanie, a potem sklejanie

 

To ułatwia życie i pracę nad cywilami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

trochę mało trafiony model wybrałeś jak na debiut.

Fujimi enthusiast kusi mnogością części (jak na pierwszy model może nawet za dużo) ale mówi się też o tej serii że nie grzeszy dokładnością. Sprawia trochę trudności przy składaniu i można się zniechęcić.

 

Co do papierów ściernych to zwróć uwagę żeby kupić wodne. Polerować najlepiej poleruje się płótnami micromesha ale te dostępne chyba tylko za granicą. Rewelacyjna jest też pasta TopCompound2000 firmy Modeler's ale ta jest trudna do zdobycia.

Do klejenia dobrze się nadaje jakikolwiek klej CA np. Kropelka. Przydaje się też do szpachlowania wszelkich rys, dziurek itp.

Co do szpachlówek to nie kupuj żadnych wamodów. Do większych rzeczy najwydajniejsza i najlepsza w obróbce jest samochodowa szpachlówka dwuskładnikowa np. Novol Finish. Do cienkiego liźnięcia najlepiej kupić coś z Tamiya lub Gunze.

Przywołane wcześniej farbki clear do malowania np. kloszy świateł robi i tamiya i gunze i gaia i pactra pewnie też choć nie używam.

 

Jeszcze jedna podstawowa rzecz której musisz nabyć w sporej ilości ... to cierpliwość. Idzie jej w tej zabawie całkiem sporo.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie model Wszystko wygląda imponująco

Jednak dzisiaj nie będę za dużo kombinował ,mam czas

no może wieczorem ale nic poważnego na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Ostatnio miałem bardzo mało czasu żeby coś zacząć skrobać ale jakoś udało mi się znaleźć kilka chwil

Zaopatrzyłem się w podstawowy sprzęt :

-Pęsety

-Pilniki

-Taśmę maskującą

-Pędzelki

-Farbki (Humbrol)

425242.jpg

Zacząłem sklejać silnik i skrzynie biegów ,głownie skupiłem się na fotelach.

1245n.jpg

1246a.jpg

Na razie tyle może niedługo zabiorę się za coś więcej.

Tymczasem piszcie ,pytajcie ,podpowiadajcie

- Fotele malować pędzlem czy sprejem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bokach poziomej części foteli są takie głebokie zapadnięcia. Jak wiesz, w oryginale tak nie było. Jest to wada odlewu, plastik się zapadł. Takie rzeczy warto zaszpachlować, żeby dziury nie szpeciły wyglądu wnętrza modelu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele najlepiej szprejem.

A ja myślę że jeżeli będziesz miał dobry pędzelek i odpowiednio rozcieńczoną farbkę to bardzo ładnie można to pomalować pędzlem

No i też prosił bym o więcej zdjęć z budowy.

Pilniki widzę że zakupiłeś iglaki, masz też takie miękkie, kosmetyczne? jeżeli nie również warto by nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.