Skocz do zawartości

MIG-21


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z kolegów zna może zestawy :

 

1. MiG-21UM (1:72 Eastern Express)

2.MiG-21R (1:72 Eastern Express)

3.Su-17M4 (1:72 Eastern Express)

 

Jaka jest ich jakość wykonania i odwzorowania ?

Pozdrawiam.

Krystek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tych modeli szukałem, więc zapytałem w naszym sklepie, w największym w naszym Województwie, potem pogadałem w kilku hurtowniach... i wszędzie to samo.... czyli

Gdzieś usłyszałem.... "a co to takiego Estern jak???"

 

Sam spotkałem się z tymi modelami tylko na allegro...

Polecam do robót wszelakich Zvezde lub znacznie droższą alternatywę czyli fujimi, jednak żaden z nich um'a nie wydał, więc pozostaje zaryzykować Estern....

 

pzdr

Marcin [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam do robót wszelakich Zvezde lub znacznie droższą alternatywę czyli fujimi, jednak żaden z nich um'a nie wydał, więc pozostaje zaryzykować Estern....

 

pzdr

Marcin [/i]

UM robi Bilek i pomimo wyższej ceny, model prezentuje lepszą jakość więc warto zainwestować,

Su-17 to podobno Pantera - można ją mieć za 20 PLN a nie za 30 + 17 wysyłka

Z całej trójki zostaje eRka (jeżeli nie planujesz większych przeróbek). Jeżeli czujesz się na siłach to kup bisa Zvezdy i przerób na eRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, nie wiesz gdzie tego UM'a z firmy Bilek można by kupić??? szukałem już kiedyś tego modelu ale raczej rzadko sie pokazuje...

 

z góry dzięki za jakieś info!

 

pzdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM Marcinie.

Szukam tego modelu już bardzo długo.

Kiedyś można było kupić w firmie SP-DECAL z Rybnika ale chyba zakończyli działalność.Tam kupiłem MIGa-19PM z BILKA.

Znalazłem ofertę BILKA na stronie

http://www.bilek-eshop.cz/

już wysłałem do tego sklepu maila z pytaniem jak można kupić ten model

(cena 312 koron).

Jak dostanę info to dam znać.

Kupiłem kiedyś MIGa-21UM AEROTEAM - coś strasznego!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam

PIOTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Krystek!!!

Jak byś co wiedział, daj znać, może udało by się zamówić od razu kilka sztuk??? może pobrali by sobie kasę z Visa e-karta do zakupów internetowych, wtedy sprawa by była prosta...

Oferuję swoją pomoc w tej materii.

 

pzdr

Marcin

 

p/s znalazłem u nich kilka ciekawostek, może bym zamówił więcej niż jeden model, bo Migusia mają wszelakiej maści

 

znalazłem na allegro miga um tego Eastern'a, widziałem też Togę, i diabli wiedzą co to ten Eastern jest, bo togę widziałem... szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eastern, Toga, Aeroteam, Intech - wszystko raczej na jedno kopyto (klony).

Bilek w tym gronie prezentuje się dość ładnie (czyt. więcej detali, faktura powierzchni gładka, linie wgłębne dość delikatne, plasti twardy).

Modeli szukać w Modelimex i w Hobbyshop.cz

Modelimex akceptuje niektóre polskie e-karty (poczytać na stronie co piszą oraz sprawdzić w swoim banku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na modelimex... cena po przeliczeniu na PLN to uuuuuu, do tego jeszcze przesyłka i czas oczekiwania do 3 tygodni... pewnie najpierw kupią w Bilek hurtowni, potem sprzedadzą nam. Szkoda, może poszpera się gdzieś indziej, albo bezpośrednio ze sklepu Bilek sie uda co zakupić???

 

w każdym razie wlk dzięki za podpowiedź, jak bym co znalazł oczywiście się pochwalę natychmiast!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka z Czech to około 180 koron, w Hobbyshopie model jest za 12 euro (jak tam kupujesz częściej dają rabaty). Jeżeli jest za drogo proszę bardzo

UM na Allegro Znacznie taniej nie będzie.

Tym bardziej,że kupując w Czechach w jednym sklepie możesz sobie dorzucić do zamówienia dodatki do modelu, blaszki Extratech, żywice Pavla (kokpit, podwozie) czy wlot powietrza Quickboost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapominają o UMie Condora. Wymiarowo lepszy od Bilka, wgłębne linie podziału. Jest ubogi w detale, ale świetną żywiczną kabinę robi Pavla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie o żywicach pisałeś

Toga na pewno, a Eastern Express prawdopodobnie mają wypukłe linie podziału blach, Condor rzeczywiście jest ich pochodną, ale jest "wklęsły". I kosztuje 23-25 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... zapomniałem, że Condor też zdjełał Um'a, widziałem jakiś czas temu na allegro licytację... poszedł nieźle, bo ja do snipa obstawiłem 45 PLN i snip nawet nie strzelał, bo na sam koniec stawki poszły znacznie wyżej

 

Będę jednak celował tak aby Bilek znalazł się w moim posiadaniu, do tego jeszcze jakieś "dodatki" i pomyslimy co będzie dalej.

Zastanawiam się też nad Um'em w 1/32 z trumpka, już go miałem tylko musiałem sprzedać z racji braku finansów. Ładny model, Verlinden zrobił do niego bardzo ładny zestaw kokpitu itp. także można by się pobawić... tylko w tej skali troszkę duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy, jeśli szukacie modeli z Estern Express to najlepiej na www.ibg.pl to strona i sklep internetowy importera większości modeli ze wschodu (Rosja i dawne kraje CCCP). Co do jakości...ja sklejam pancerkę, modele są rzeczywiście unikatowe, ale trzeba w nie włożyć dużo "serca", pracy i...SZPACHLI, poza tym kalkomanie są bardzo kiepskiej jakości.

Jednakże są to modele, jak już napisałem powyżej unikatowe, nie robione przez większość innych producentów.

Generalnie tak się sprawa ma z modelami 1:35 pncerki, ale przypuszczam, że inne skale i rodzaje modeli będą miały te same "problemy".

Pozdrawiam

Miłego dłubania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad Um'em w 1/32 z trumpka... tylko w tej skali troszkę duży...

 

E tam Tomcat w 32 to jest duży.

 

Tomcata w 1/32 Tamiya też miałem... fakt on jest wielki... mam w 1/48 kocura i chyba tego będę diełał bo i postawić gdzieś się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.