Skocz do zawartości

wózek (dolly) pod naczepę


star200

Rekomendowane odpowiedzi

helloł tak jak już mówiłem wcześniej robię wózek do roadtraina i tu będzie relacja i pełny opis jego budowy jak ktoś będzie chciał zrobić coś takiego to może to będzie mu przydatne:)

 

zaczynamy od najzwyklejszego wózka od naczepy US ja mam z zestawu "baywatch" trzeba go skleić wg instrukcji tyle że w nad mocowanie resoru z przodu należy spiłować to co wystaje (do przyklejenia uchwytu)

 

th__mini-100_2242.jpg th__mini-100_2241.jpg

 

jak już mamy wózek to bierzemy się za mocowanie dyszla ja użyłem do tego płytki styrenowej (chyba tak się to nazywa).

Trzeba odciąć odpowiednie kawałki wg uznania ja zrobiłem tak żeby to było mocne ktoś może zrobić to inaczej

 

th__mini-100_2244.jpg th__mini-100_2243.jpg

 

teraz dyszel

Do wykonania dyszla posłużyła mi szyna z US naczepy (tak po której jeździ wózek przy podłodze). Wziąłem skleiłem obie szyny tak żeby zrobił się profil kwadratowy i obciąłem to co odstawało. Po tych czynnościach tenże profil przeciąłem na pół i obie połówki "zaostrzyłem" żeby zgrywały się w odpowiedni kąt

 

th__mini-100_2246.jpg th__mini-100_2245.jpg

 

jak już mamy dyszel przygotowany to trzeba zrobić zawiasy ja swoje wykonałem z 2 warstw płytki styrenowej

 

th__mini-100_2247.jpg

 

jak mamy zrobione zawiasy to trzeba je założyć do mocowań i przewiercić wszystko na wylot żeby można było później swożnie tam włożyć jak się je już przewierci to włożyć coś żeby niewypadały i można przyklejać dyszel tak żeby był centrycznie co do osi całego wózka

 

tak narazie wygląda to co zrobiłem do tej pory

 

th__mini-100_2248.jpg

 

obciąłem go troche od góry bo była duża różnica wysokości między przodem a tyłem naczepy

 

th__mini-100_2251.jpg th__mini-100_2250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolly wygląda cacusznie, chociaż nie jestem do końca przekonany co do mocowania dyszla do ramy wózka. Mam nadzieję, że sam wózek wyposażysz należycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż nie jestem do końca przekonany co do mocowania dyszla do ramy wózka.

Mocowanie dyszla jest jak najbardziej prawidłowe. Nie wyobrażam sobie aby dyszel mógł być zamocowany do osi lub resorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że takie coś powstało...

 

Na pewno się przyda wielu z Nas

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolly wygląda cacusznie, chociaż nie jestem do końca przekonany co do mocowania dyszla do ramy wózka. Mam nadzieję, że sam wózek wyposażysz należycie

 

A do czego mam przymocować dyszel?? Mocowanie troszke poprawię bo ma dość duży luz.

 

Dzięki Tornado za fotki właśnie z nich kożystałem a ta ostatnia to euro wózek ale też się przyda:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tornado za fotki właśnie z nich kożystałem a ta ostatnia to euro wózek ale też się przyda:D

Zamieściłem tą fotkę, bo wyraźnie widać na niej mocowanie dyszla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zwróć uwagę że ten ma na sztywno dyszel z niby ramą a mój będzie miał to ruchome

Nie zmienia to faktu, że fotka pokazuje iż dyszel jest mocowany do ramy wózka.

Ps.

Prawidłowa nazwa wózka to "Konwerter Dolly"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja spotkałem się do tej pory tylko z wózkami, które dyszel miały zamocowane do poprzeczki umieszczonej na końcu ramy - widocznie takie stosuje się przy krótszych zestawach w US...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja spotkałem się do tej pory tylko z wózkami, które dyszel miały zamocowane do poprzeczki umieszczonej na końcu ramy - widocznie takie stosuje się przy krótszych zestawach w US...

 

w US bardzo żadko stosuje się wózki choć nieprzecze że się stosuje :P jak sobie tak pomyśle i popatrzę to ja niepsotkałem się z takimi co są właśnie mają montowany dyszel do belki bez zawiasów chyba że euro który Torando wcześniej zaprezentował :/ może oboje mało jeszcze widzieliśmy

 

dalej mam problemy z tym cholernym uchwytem :| ma ktoś jakąś rade na niego żeby wyglądał tak jak ten na zdjęciu??

img_8_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o tym:

 

1f113d122467594b.jpg

 

To np. można wziąć zaczep z kotwiczki wędkarskiej. W przeciwieństwie do większości haczyków, które są zakończone "uchem".

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucho holu można zrobić z kawałka wypraski, wycinasz z niej krążek, nawiercasz otwór i szlifujesz iglakiem nadając odpowiedni kształt. Do oczka przyklejasz kawałek prostej wypraski i szpachlujesz. Dalej już chyba wiesz co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak zaraz zato bedziesz sie bral to wrzuc szybko te fotki to dzis zobacze jak to tobie wyszlo tylko piwa nie pij bo cie zmuli :P powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechce nic mówić ale gdzieś zgubiłem wózek :| chciałem się za niego zabrać a jego niema :| kuźwa dramat a jeszcze na dodatek forum przekłamuje z godziną bo aż się zlękłem jak zobaczłem godzine :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego chyba jeszcze nie było, aby ktoś zgubił cały model (traktując wózek jako odrębny element). Życzę więc powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj jeszcze troche nad uchem, wygląda jakby z jednej stroy było spłaszczone. Końcówkę sruby przy uchu możesz lekko zeszlifować na płasko do grubości ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.