Skocz do zawartości

'66 SHELBY GT 350 R


rack1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Śledzę to forum od jakiegoś czasu pilnie patrząc co tu niektórzy wyprawiają z modelami. Kiedyś (w wieku ok 11 lat) składałem samoloty i śmigłowce ale efekty nie były takie co można zobaczyć na tym forum. Napaliłem się i bach, kupiłem model firmy Revell. Aktualnie zbieram materiały. Właściwie to środki aby je zakupić bo otrzymałem dość drogą pocztówkę z wakacji .

Liczę na pomoc i wskazywanie błędów .

 

29mk3f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się bacznie przyglądał Twojmu Shelby

 

Pierwsza moja rada. Zdjęcia staraj się robić na jednolitym tle, przy lepszym oświetleniu i bez flesza.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Shelby tak patrzył na mnie swoimi reflektorami że zabrałem się za niego.

 

 

Nie podobały mi się tylne koła (Jakieś takie wąskie).

60999812.jpg

54176085.jpg

33999284.jpg

 

 

Wygrzebałem z szafy stary model firmy Majorette, ukradłem mu koła oraz poszerzyłem felgi do rozmiaru nowych opon.

36140730.jpg

18047880.jpg

62469370.jpg

49436247.jpg

 

 

Bieżnik nie pasował za bardzo więc opony oberwały papierem.

37775849.jpg

23852228.jpg

52852454.jpg

54020605.jpg

 

 

Tak to wygląda na modelu:

64742756.jpg

53090140.jpg

47746630.jpg

88142765.jpg

 

 

Bardziej by pasowały do dragstera . Może jak zetrę z nich więcej gumy to lepiej będą pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z kołami całkiem fajny.

Opony przeszlifuj drobniejszym papierem, bo takie trochę postrzępione są.

A tak a propos tego "modelu" w 1:1 ,co za maszynę szykujesz po awatarze i podpisie sądzę że sierrę.

 

Sierra mk2 sedan ;)

 

e858459f35003221m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz oponki wyglądają już całkiem dobrze czy one będą tak już wystawać? Czy w tym szpachlowaniu nie zakleiłeś przypadkiem drzwi? w zasadzie to co tam szpachlowałeś? widziałem ten model i nie wymagał jakichś specjalnych uzupełnień, po wyrównaniu szwów można go było podkładowac no chyba że Tobie trafił się jakiś słabszy egzemplarz, co czasami się zdarza. Mimo wszystko dałeś jednak za dużo szpachli, jak pokryjesz już ubytek, warto przejechać czymś plaski np. druga stroną noża żeby pobyć się jej nadmiaru z powierzchni. Można tez mniej estetycznie poślinionym palcem

 

Ps. sprawdzałeś PW? Dodam tylko że złote pasy miało 1000 samochodów wyprodukowanych specjalnie dla sieci wypożyczalni Hertz, która często wypożyczała je do wyścigów. Później znalazły się one pewnie w prywatnych rękach i ktoś mógł je zmodyfikować tak jak twoje. Czy to nie ciekawsza historia niż zwykłe schelby?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się wydaje że szpachli jest za dużo.

Możliwe że to wina kompresora na moim necie, i trochę późnej godziny. Mimo wszystko będzie Cię to trochę kosztowała żeby to ładnie wyrównać, gdyby trzeba było położyć jedna warstwę, warto to zrobić cyjanoakrylem, daje gładką, twardą powierzchnie i nie zapada się jak to ma w zwyczaju szpachlówka

 

Co do naklejek to nie wiem jeszcze bo może całkowicie z nich zrezygnuje Smile

W takim wypadku bardzo prosiłbym o kontakt

 

Ps. co z tymi kołami będzie, będą wystawać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model na warsztacie (warsztat mój lecz klei go współpracownik ) i powiem, że warto zainwestować w blachy (na sam początek wycieraczki). Po konsultacji stwierdziliśmy, że trzeba je zeszlifować bo będą okropnie wyglądać. To samo z klamkami. Przy komorze silnika też dobrze by było popracować bo różni się od oryginału. To tak na początek . Uwielbiam "koniki" mimo to jednak tylko podglądam kolegę i zapewne sam skleję model tego cacka dopiero za wiele, wiele lat .

 

Pozdrawiam i powodzenia

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemekgksw3 - Koła zrobione, o tym zaraz.

Piter - Kompletnie się pozbyć wycieraczek i klamek czy tworzyć coś w ich miejsce ? Klamki naprawdę okropnie wyglądają ale nie wiem czy podałam takiemu wyzwaniu .

 

Teraz przejdźmy do postępu prac:

 

W wolnym czasie po trochu malowałem poszczególne elementy. Gdy znalazło się więcej czasu zabrałem się do składania.

Felgi i opony zostały zwężone aby zmieścić te walce w obrysie karoserii.

img806i.jpg

img808.jpg

img810e.jpg

img800.jpg

 

Koła się schowały ale nadkola były za małe i opierały się o opony, więc trzeba było się ich pozbyć. (spokojnie zrobię nowe customowe )

img811y.jpg

 

Tak prezentuje się silnik (zapomniałem o otworach w misce)

img814.jpg

img815.jpg

img816g.jpg

 

I kolejne... y... niedorobienie ? Pomalowałem bo myślałem że jakoś się dopasuje ale zwątpiłem :P.

img801s.jpg

img804c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter - Kompletnie się pozbyć wycieraczek i klamek czy tworzyć coś w ich miejsce ?

 

Myślę, że warto by dokupić fototrawione. Zeszlifować to wszystko i dokleić z blachy. Starczy Ci tego na kilka modeli - w przeciętnym zestawie jest czasami nawet po kilkanaście sztuk. Jak dolecą do mnie zamówienia to mogę Ci cyknąć fotki. Klamki to tragedia bo przypominają doklejony kawał plastiku. Co do poradzenia sobie z przyklejeniem tego to myślę, że nie będziesz miał problemu .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No tu się zgodzę z postem wyżej że klamki nie pasują. Chyba że właściciel zamontował rączki od stodoły bo nie miał innych Pobaw się w rzeźbienie z kawałka ramki jak nie masz polistyrenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegów - Cała masa fotek jest na necie więc raczej masz na czym się wzorować. Podziałaj co nieco

 

Pozdrawiam i powodzenia

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Miałem sporo spraw na głowie i zapomniałem o modelu.

W tym czasie poskładałem inny samochód. Efekt w podpisie.

Wracając do tematu to wygrzebałem model z pudełka. Pomalowałem go na szybko czarnym matem co ujawniło niedoskonałości. Po chwili namysłu pomyślałem że wprowadzę więcej zmian niż koła czy klamki od stodoły.

Dodałem przedni splitter oraz poszerzenia nadkoli. Wygląda okropnie ponieważ szpachla nie była zbyt plastyczna. No nic, trzeba będzie zeszlifować ile się da i to poprawić. Swoją drogą jaką szpachlę czy też inny specyfik polecacie do takich zabiegów ?

 

img399fc.jpg

img404z.jpg

img405y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo ciekawy projekt się szykuje. Przy nadkolach to będzie cię dużo pracy czekać, ale konik będzie się o wiele lepiej prezentował. Wzorujesz się na jakimś konkretnym samochodzie? Powodzenia w pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubyjg - No teraz będzie dużo pracy bo nabroiłem tą badziewiastą szpachlą. Kompletnie nie dało jej się rozprowadzić. Nie wzorowałem się na niczym konkretnym, zlep pomysłów.

 

skwarciu21 - Właśnie szukałem czegoś na allegro i niczego nie mogłem znaleźć. Mam kilka sporych ale to od RC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.