Skocz do zawartości

[Relacja] Bismarck - Revell 1:700


daniel.prasal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow,

 

Jako ze jestem nowy, wypadaloby sie przedstawic po krotce. Zatem mam na imie Daniel. To by bylo na tyle

Kiedys probowalem kleic modele kartonowe, ale zapal przegrywal z brakiem czasu. Lub byl pleciony ze slomy. Kilka modeli plastikowych tez sie pojawilo, chociaz glownym wykonawca byl moj tata. Oczywiscie byly to modele rodzimej firmy ZTS Plastyk (jako jedyne dostepne w tamtych czasach), bez malowania.

 

Bacznie przegladajac to forum (oraz kilka innych) podjalem decyzje o zmierzeniu sie z Bismarckiem w skali 1/700 firmy Revell. Temat oklepany wiec nie problem bylo znalezc co nie co na ten temat. Chociaz jako poczatkujacy postanowilem wykonac ten model bez zadnych "ulepszen" i zmian merytorycznych. Najwazniejsze dla mnie, aby byl on zrobiony czysto i schludnie. Mam nadzieje ze sprostam temu zadaniu. W zwiazku z tym prosze o komentarze i ewentualna pomoc. Oczywiscie najwieksze znaczenie maja te wytykajace bledy, chociaz z drugiej strony pochwaly sa bardzo budujace

 

Nie mam niestety zdjec z samego poczatku budowy, gdyz niedawno zaopatrzylem sie w aparat. Nie rozpisujac sie wiecej, zapraszam do stoczni

 

th_100_0071.jpg th_100_0064.jpg th_100_0063.jpg th_100_0062.jpg th_100_0061.jpg th_100_0060.jpg th_100_0057.jpg th_100_0053.jpg th_100_0052.jpg th_100_0051.jpg th_100_0049.jpg th_100_0047.jpg th_100_0046.jpg th_100_0045.jpg th_100_0043.jpg th_100_0009.jpg

 

Pierwsze zdjecie pokazuje akryle Essentials. Mam pytanko. Czy beda nadawaly sie do washa?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj daniel.prasal!

Prawdziwy wysyp Bismarcków mamy na forum. Mnie (i jeszcze zapewne kilka osób)to bardzo cieszy. Boje się tylko że kolega Wallace (którego serdecznie pozdrawiam) może nie przepalić tego faktu i zrobić coś głupiego

A teraz poważniej... Widzę że Revell w 1/700 zrobił właściwie miniaturkę wyprasek ze skali z którą się zmagam. Większość (tych dużych) części wygląda tak samo

Z przyjemnością będę śledził postępy prac. Jeśli jakoś okaże się pomocny, tym bardziej będzie mi miło.

postanowilem wykonac ten model bez zadnych "ulepszen" i zmian merytorycznych. Najwazniejsze dla mnie, aby byl on zrobiony czysto i schludnie.

A może chociaż relingi??? Nie duża rzecz, a znacznie poprawia wygląd całości. BTW z jakiego okresy malowanie będziesz robił?

Co do Washa, nie pozostaje Ci nic innego jak przetestować na czymś czego nie szkoda zniszczyć :P

Ja już kibicuję.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relingi musza byc. To jest bezdyskusyjne Tylko musze opracowac sobie jiga do nich.

 

Wracajac do washu. Mam pytanie odnosnie preparatu o nazwie Sidolux. Niestety nigdzie nie moge go znalezc. Czy taki lakier bedzie dobrym odpowiednikiem:

 

http://www.modelsforsale.com/catalog/product_info.php?products_id=215097-Vallejo---Liquid-Acrylic-Varnish-Gloss---500ML-Scale-500ml-#28517

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew, potop, Tsu Nami ,pancernej myśli niemieckiego przemysłu stoczniowego trwa!!!

I jeszcze ten Gneisenau 1:400 Hellera kolegi vic11,oraz Pancernik DKM Scharnhorst 1:200 kolegi arni.

 

 

Solidaryzuje się z kolegą Wallace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew, potop, Tsu Nami ,pancernej myśli niemieckiego przemysłu stoczniowego trwa!!!

Co racja to racja. Na 14 pierwszych (na tą chwilę) relacji w dziale 13 to niemiaszki Ja jednak z tego powodu łez nie wylewam

Nie mniej każda inna konstrukcja jak najbardziej mile widziana

daniel.prasal już nie zaśmiecam Twojej relacji.

 

Pozdrawiam

Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer katalogowy tego modelu to 05098. I powiem szczerze, mimo iz nie znam sie zbytnio na jakosci modeli plastikowych, to wydaje mi sie ze wytloczki tego Revella sa bardzo dobrej jakosci. Zadnych nadlewek (doslownie zadnych, ani jednej, nawet malutkiej , polowki kadluba spasowaly sie idealnie. Poza tym sam projekt wytloczek bardzo dobrze przemyslany. Wszystkie poziomy nadbudowek to osobne czesci. Detale bardzo delikatne (jak na mozliwosci technologii wtryskowej). Jutro zrobie kilka fotek z ramkami ktorych jeszcze nie ruszylem. Taki maly In-Box w trakcie relacji. Jedyne co do tej pory mi sie nie podobalo to spod kadluba. Oprocz zamkow sluzacych do wypoycjonowania na podstawce dodali pelno dziwnych linii, ktore juz zeszlifowalem. Stad ta warstwa szpachli na spodzie. Mam nadzieje ze jutro bedie gladka jak pupcia niemowlaka

 

Pozdrawiam goraco i do uslyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.