Skocz do zawartości

F15E Academy 1:48


Kawul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to mój pierwszy warsztat jak i drugi model Model, który wybrałem to F15 z firmy Academy w skali 1:48, pełna nazwa modelu to F15E Strike Eagle with weapon. Prace nad nim będą postępowały bardzo powoli gdyż aktualnie nie mam zbyt wiele czasu Pudełko albo raczej pudło jest według mnie wielki Całość prezentuje się bardzo okazale, na wypraskach nie ma nadlewek i jest sporo kalkomani...

 

5b94df4bebb1ff35m.jpg

 

A to pudło w porównaniu do mig-a 29 1:48

 

0169c6e98dbebecdm.jpg

 

Kalkomanie

 

fdaf0acec9981b98m.jpg

 

Wyprasek nie pokazałem bo u mnie tylko w folii są bezpieczne

 

 

I teraz moje pytanie do was czy ktoś miał do czynienia z tym modelem lub czy wiecie coś na jego temat. Nie chodzi o zgodność itd tylko o spasowanie i jakość całego modelu.

Zapraszam do komętowania ( zdjęcia gotowego kokpitu pojawą się w ten weekend, dziś przyszły farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go sklejałem, spasowanie niezłe, tu i uwdzie przydało by sie troche szpachli ale że to były moje początki, teraz wykonałbym go inaczej. Malowany pędzlem.

 

viewtopic.php?t=14634&highlight=

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie czy wie ktoś dlaczego podczas gdy maluje pędzlem to zostają takie jakby smugi, co z tym zrobić??

Maluje farbami Humbrol i rozcięczam je wamodem w prporcjach 2 cz. farby 1 cz. wamodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie są zdjęcia? Linki w warsztacie są niedozwolone...

 

U mnie wszystko daiała... może akurat było coś z serwererem?? Spróbuj jeszcze raz

 

 

 

A ja chwale ale zdecydowanie wolę MM. Humbrole i tak lepsze niż revell natomiast kiedy maluje sie wyłącznie pędzlem to wg mnie akryle nie są najwygodniejsze.

Na fotce to wygląda właśnie jakby warstwa była zbyt gruba. Dobrze mieszaj farby i rozcieńczaj.

 

Możliwe, że są dobre ja jestem jeszcze początkujący i nie za bardzo potrafię malować. A jest może jakaś alternatywa dla MM coś w stylu wody, wódki?? Jak to się sprawdza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten punkt w regulaminie forum:

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 800 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych.

Nie dopuszcza się stosowania linków w relacjach warsztatowych i galeriach. Wyjątkiem są linki używane w uzasadnionych przypadkach w dyskusjach prowadzące do wielkoformatowych zdjęć, które w przypadku umieszczenia bezpośrednio na forum w tagach nadmiernie obciążałyby wolniejsze połączenia internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze akryle to Tamiya, Gunze Sangyo, LifeColor. Ogólnie rzecz biorąc dają duże możliwości ale tylko dla pracy z aerografem. Twedy możesz uskuteczniać Pershading itd.

 

Kawul Napisał:

"A jest może jakaś alternatywa dla MM coś w stylu wody, wódki?? Jak to się sprawdza??

 

Nie bardzo wiem o co chodzi?

Akurat akryle można rozcieńczać alkoholem ale nie wiele o tym powiem z racji niewielkiego doświadczenia w akrylach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten punkt w regulaminie forum:

Cytat:

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 800 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych.

Nie dopuszcza się stosowania linków w relacjach warsztatowych i galeriach. Wyjątkiem są linki używane w uzasadnionych przypadkach w dyskusjach prowadzące do wielkoformatowych zdjęć, które w przypadku umieszczenia bezpośrednio na forum w tagach nadmiernie obciążałyby wolniejsze połączenia internetowe.

 

 

A już rozumiem A jak to zmienić, też bym wolał żeby były zdjęcia ale nie wiem gdzie to ustawić... :( Pomocy...

 

 

Nie bardzo wiem o co chodzi?

Akurat akryle można rozcieńczać alkoholem ale nie wiele o tym powiem z racji niewielkiego doświadczenia w akrylach.

 

Ogólnie to chce spróbować malować akrylami, ale rozcieńczalników do nich dedykowanych jest mało w butelce i są drogie... Może znacie jakieś farby akrylowe, Które rozcięcza się wódką albo coś w tym stylu??

Na początku chciałem kupić tamiya ale wyczytałem że sprawdzają sie tylko z ich rozcińczalnikiem... Słyszałem również, że Vallejo MC można rozięczyć wodą i wódką i będą dobre. Co o tym sądzicie??

 

PS. Jutro wstawię malowanie jakie wybrałem do modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Dawno mnie tu nie było, ale nie próżnowałem W tym czasie udało mi się przygotować 1 część kokpitu do malowania, drugą skończę jutro...

 

a6a909c7d3f39dd9m.jpg

 

Oraz ta niegotowa:

 

6d842997228b7e20m.jpg

 

Udało mi się również stopić Wamodem 2 całe pomalowane fotele (Zostawiłem je w nim ponieważ farba nie wiem z jakich powodów zaczęła z nich odchodzić, okazało się, że niespełna 1,5h to dla nich za dużo) :( No ale cóż zamówiłem już fotele ACES 2 i tu rodzi się 1 pytanko, których będzie jeszcze kilka. Czy ten zestaw to dwa czy jeden fotel chce się tylko upewnić...

 

http://www.techno-hobby.com/product-pol-24179-EDA4144-Fotele-do-samolotow-A-10-F-15-i-innych-ACES-II-ejection-seat-1-48.html

 

Nabyłem również ten specyfik na mój 1 podkład Miał ktoś z nim może do czynienia?? :

 

eaa3bfa5fc1bc658m.jpg

 

I ostateczne pytanie ma ktoś może zdjęcie przedniej komory podwozia tego samolotu?? Lub macie jakieś pomysły jak to urozmaicić? Pytam bo dla mnie to skąpo wygląda i nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia oryginału :(

 

1321f39da8587394m.jpg

 

No i to by było na tyle, wiem że się troche wlokę ale chciałbym zrobić ten model porządnie

 

Pozdrawiam wszystkich zaglądaczy

 

PS.Niedługo budowa ruszy do przodu w związku z nadchodzącymi dla województwa pomorskiego feriami

 

PS2 Tak ode mnie opowiem pewną historyjkę:

Gdy model po wpadce z fotelami leżał dobry tydzień na szafce ( nie miałem ochoty sklejać już wogólę)... Zajrzałem wtedy na warsztat pana o ile dobrze pamiętam o nazwie PiotrPilot o mig-u 21 bis...

A gdy skończylem go przeglądać (23:00)zaczełem składać model, a skonczyłem o 1 w nocy i te wszystkie zdjęcia to tego efekty Więc gdy nie chce wam się rozpoczynać prac modelarskich to tam zajrzyjcie,

widać ile pracy jest włożone w ten samolot

(Przynajmniej na mnie to działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś zdjęcia się wolno ładują to proszę pisać to zmienie serwis na imageshack lub inny...

 

Czy to przez fotosika nikt nie komętuję?? Bo coś nudno w tym warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś zdjęcia się wolno ładują to proszę pisać to zmienie serwis na imageshack lub inny...

 

Czy to przez fotosika nikt nie komętuję?? Bo coś nudno w tym warsztacie

Po części na pewno przez to ;-)

Wynieś się na Picasę, czy coś - będzie lepiej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photobucket i wstawiaj zdięcia w formacie 800x600 nie trzeba ich wtedy otwierac, w dzisiejszej dobie raczej kazde łącze internetowe to uciagnie.

Tu masz golenie:

 

http://www.aircraftresourcecenter.com/AWA1/301-400/walk352_F-15E/walk352.htm

 

Szukanie naprawde nie boli

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przez fotosika nikt nie komętuję?? Bo coś nudno w tym warsztacie

Na razie to pokazałeś kilka elementów wyciętych z ramki, to co tu komentować? . Będą większe postępy to przestanie być nudno.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.