Skocz do zawartości

Aston Martin DBS - 1:24 Tamiya


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne kolega Trojan miał na myśli to, że na czarny połysk oprócz chromu Alclada nie kładł żadnej innej farbki

Dokładnie

 

Chodziło mi o to czy to był akryl, emalia, celulozowa czyli gunze C?

Emalia Model Master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lecimy dalej. Końcówki wydechu na miejscu.

 

dsc0011rx.jpg

 

Maska wymaga poprawek. Ślady po wypychaczach są nie do przyjęcia.

 

dsc0003na.jpg

 

Pierwsza polerka. Papier 2000 + pasta woskowa lekkościerna Tempo + Tamiya Compound Fine.

 

dsc0007xx.jpg

 

dsc0005kp.jpg

 

Niestety okazuje się, że za mało czasu na wyschnięcie dałem bezbarwnemu. Mocniejsze przyciśnięcie i zostały linie papilarne w jednym miejscu. Poczekam jeszcze kilka dni z finalną polerką.

 

A! Uprzedzając pytania o to coś wewnątrz karoserii po prawej stronie. Podczas pogłębiania linii musiałem gdzieś przesadzić. Kilka kąpieli w Dotcie pewnie osłabiło tworzywo i drzwi mi pękły podczas szlifowania. Jako, że nie miałem w planach robić ich otwieranych wzmocniłem połączenie cienką tkaniną nasączoną w cyjanoakrylu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazuje się, że za mało czasu na wyschnięcie dałem bezbarwnemu. Mocniejsze przyciśnięcie i zostały linie papilarne w jednym miejscu. Poczekam jeszcze kilka dni z finalną polerką.

Clear bez utwardzacza wymaga dłuższego czasu na schnięcie, dobrze jest odczekać tydzień a nawet dwa aby całkowicie się utwardził.

 

Początkowo miałem obiekcje do koloru kasty, ale teraz po polerce podoba mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Zero pięknie się kładzie ale nie wiem czy nie przejdę na dwuskładnikowy.

Co do koloru. On za każdym razem wygląda inaczej. Czy to światło dzienne, słońce, lampa błyskowa... jest nieprzewidywalny. A zdecydowałem się na niego bo miałem tą przyjemność siedzieć w DB 9 w takim kolorze i takim wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurna poszedłeś z tym autem. Wcześniej nie pisałem nic o lakierze, ale teraz mogę śmiało napisać.

Na poprzednich zdjęciach przed polerką nie podobał mi się strasznie i wyglądał jak kolega wyżej napisał "obsypany brokatem" , a teraz zaje****fajnie ci wyszedł efekt.

 

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa błyskowa masakruje lakier. Przy sztucznym lub dziennym świetle ale rozproszonym powinien wyglądać znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowę tego Astona prześladuje jednak pech. W mojej karierze modelarskiej ginęły mi różne rzeczy. Przeważnie miały 1mm x 2 mm. Spoko - dorobi się. Tym razem pech sięgnął większych gabarytów.

Niewyjaśnionym dotąd sposobem zgubiłem klosze tylnych lamp. Mieszkanie zostało wywrócone do góry nogami a koty dostały tabletki na przeczyszczenie , żona bilet do kina a dzieciaki zakaz wychodzenia z pokoju.

 

A poważnie to jestem załamany. Obecnie szukam kogoś kto ma znajomych w Japonii celem zakupienia zapasowej ramki. Jak nie wypali nie pozostaje mi nic innego jak kupić kolejnego Astona na części.

 

Tak czy siak skończę go i będzie przepiękny choćby się waliło i paliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablon z taśmy maskującej ( tak jak się robi maski na szyby) a potem cienka folia do bindowania kształtowana w ciepłej wodzie lub suszarką. Od wew strony rylcem lub delikatnie skalpelem zrobisz przetłoczenia wew i podział kloszy, potem dystanse do wklejenia ( bo taki klosz bedzie cienszy a tym samym wpadnie "do środka" wnęki na klosz) i masz zrobione - trochę zabawy ale warto

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję coś pokombinować. Jednak wpadł mi do głowy pomysł jak wykorzystać drugi model. Tak czy siak nie obędzie się bez dorobienia nowych kloszy. Obecnie szukam materiału na odlew. Zrobię kopię.

Reszta zestawu posłuży na nowy projekt.

Jako, że uwielbiam Astony postawię sobie nowe zadanie - DBS Volante!

Gdzieś w necie mignął mi taki projekt ale chyba nie został skończony. A, że lubię takie wyzwania radocha będzie podwójna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablon z taśmy maskującej ( tak jak się robi maski na szyby) a potem cienka folia do bindowania kształtowana w ciepłej wodzie lub suszarką. Od wew strony rylcem lub delikatnie skalpelem zrobisz przetłoczenia wew i podział kloszy, potem dystanse do wklejenia ( bo taki klosz bedzie cienszy a tym samym wpadnie "do środka" wnęki na klosz) i masz zrobione - trochę zabawy ale warto

To taka czysta teoria. W rzeczywistości wcale to nie będzie takie proste i efekt końcowy też nie będzie zbyt piękny. Przy takim lakierunku można by cały efekt popsuć w ten sposób.

Na hlj.com można zamówić pojedyncze ramki z danego zestawu. Ja osobiście tego nie trenowałem ale koledzy z powodzeniem. Co do kosztów to nie umiem powiedzieć ale chyba nie tak strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik nie piszę o tym z powietrza, ale z doświadczenia. Skoro ktoś pała sie modelarstwem, to jakieś zdolności modelarskie posiada, a więc wykonanie takich lamp nie będzie stanowiło większego problemu - z założeniem, że nie zrobi tego na odwal, byle by było - ale się do tego przyłoży.

Najważniejsze to dorwać odpowiedniej grubości folię - evergreen ma przezroczyste zaczynające się od 0,3mm.

Myślę że 0,5mm czy 0,75mm była by tu w sam raz.

Ale oczywiście, tak jak piszesz można też kupić sobie ramkę na której znajdują się klosze.

Co kto woli, co kto lubi

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również obawiam się, że to nie będzie takie proste. Dorabiałem już owiewki do samolotów i temat jest mi znany. Te klosze jednak mają zbyt złożoną budowę by dobrze je odtworzyć i jak Kazik stwierdził nie popsuć ogólnego efektu. Zdjęcie z in boxa.

 

dsc03164j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trojan jak to się mówi - dla chcącego nic trudnego:)

Ja w takim wypadku dorabiam takie części, ale wiadomo, że każdy robi taj jak chce - upierać się przy swoim nie będę , bo to twój model i ty robisz tak żeby było ci wygodnie i miło

 

Kibicuje dalej i czekam na kolejne postępy

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuje dalej i czekam na kolejne postępy

 

Dzięki

Póki co poszło zapytanie do hlj o dostępność tej ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update sytuacyjny.

Niestety zamówienie części z Japonii jest w tej chwili praktycznie niemożliwe. Obsługa, w typowo japońskim stylu, bardzo mnie przepraszała ale mają kłopoty z dostawami i logistyką w związku z trzęsieniami co oczywiście rozumiem. Zamówienie zostanie zrealizowane w bliżej nieokreślonej przyszłości. Zostawię je tam ponieważ zdecydowałem się kupić kolejnego Astona.

Niebawem kolejne postępy z prac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.