Skocz do zawartości

Eurofighter (Revell 1/48) vs J-10A (Trumpeter 1/48)


zbiegu

Rekomendowane odpowiedzi

J-10

 

Powoli do przodu, kokpit prawie skończony:

SAM_0184.JPG

SAM_0185.JPG

SAM_0186.JPG

 

Mam nadzieje że wybaczycie zdjęcia na szybko na mojej super macie

Pora się zabrać za tego drugiego:

 

Typhoon

 

Na razie wygląda tak (plus kilka blaszek):

SAM_0187.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J-10

 

I kolejny etap budowy za mną kokpit trafił do kadłuba, razem z kanałem dolotowym, a także ożeniłem skrzydła z kadłubem. Dwa ogólnie znane miejsca sprawiające kłopot to łączenie wlotu powietrza z kadłubem oraz górnej powierzchni skrzydła także z kadłubem. Poradzenie sobie z pierwszym z problemów jest dość proste należy włożyć na sucho wlot powietrza do kadłuba a później stopniowo doginając kadłub kleić obie części punktowo, z drugim problemem jest trochę więcej roboty, na zdjęciu widać wszystko złożone na sucho:

SAM_0231.JPG

 

Widać uskok pomiędzy skrzydłem a kadłubem ( po drugiej stronie był on nawet większy niż tutaj ok 1 mm), rozwiązaniem okazało się wklejenie pomiędzy dolną a górną cześć skrzydła trzech rozpórek które podniosły górną cześć tak aby pasowała ona do krzywizny kadłuba. Tutaj już efekt końcowy:

SAM_0237.JPG

SAM_0242.JPG

 

A tutaj widać wlot powietrza:

SAM_0243.JPG

 

A tutaj całość plus po doświadczeniach z F-16 siedzącą na tyłku tym razem do dzioba powędrował 15 g ciężarek:

SAM_0235.JPG

 

Jutro odrobina szpachli tu i tam i biorę się za dysze wylotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typhoon

 

Budowy ciąg dalszy:

SAM_0244.JPG

SAM_0246.JPG

Tym razem zmieniłem podejście do łączenia skrzydeł z kadłubem i jak widać najpierw połączyłem kadłub z górnymi połówkami skrzydła, pozwoliło to uniknąć uskoku pomiędzy nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Typhoon SS

 

Po przewie powracam z budową dużo się nie zmieniło, Typhoon poskładany do kupy, wlot powietrza doprowadzony do ładu:

SAM_0288.JPG

SAM_0289.JPG

 

I jeden dodatek postanowiłem powiększyć mój prywatny mini projekt o ten model:

SAM_0294.JPG

Plus blaszki z elementami foteli:

SAM_0293.JPG

Narazie wygląda to tak TYPHOON TS:

SAM_0291.JPG

SAM_0292.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.