Skocz do zawartości

Eurofighter (Revell 1/48) vs J-10A (Trumpeter 1/48)


zbiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że F-16 prawie ukończona postanowiłem rozpocząć kolejny warsztat, tym razem będzie to budowa równoległa dwóch modeli. Tego:

DSC00008.JPG

Który będzie w Saudyjskim malowaniu:

DSC00009.JPG

I z takimi blaszkami:

DSC00010.JPG

Oraz w moim odczuciu jego chińskiej jednosilnikowej podróbki:

DSC00003.JPG

Który będzie całkowicie pudełkowy w pudełkowym malowaniu i z dołączonymi do niego blaszkami:

DSC00006.JPG

DSC00005.JPG

Narazie tyle prace ruszą wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniedługo też rozpoczynam budowę EFA-2000 Revella, ale w 1/72. Będę podglądał ;)

 

Masz już wybrane malowanie do Eurofightera? Próbuję się doszukać informacji o kamo Luftwaffe, ale najczęściej podawany Humbrol 145 jakoś nie bardzo mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję się doszukać informacji o kamo Luftwaffe, ale najczęściej podawany Humbrol 145 jakoś nie bardzo mi pasuje.

 

Też ten model długo u mnie przeleżał z powodu kłopotów z dobraniem kolorów z tego co ustaliłem to główny kolor do angielskich EF to BS381C no.629 w humbrolach najbliższy jest 167, do niemieckich, austryjackich i włoskich najodpowiedniejszy jest FS 35237 który jest bardziej niebieskawy. Co ciekawe jeden z moich znajomych wysłał kiedyś maila do konsorcjum BEA Systems z zapytaniem o oficjalny kolor i dostał w odpowiedzi że jest to BS381C na wszystkich samolotach, ale w związku z różnymi producentami farby w różnych krajach istnieją różnice w odcieniu. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że w ogóle odpisali Myślę, że będę musiał dobełtać do H145 jakiegoś szarego, ale to dopiero za jakiś czas będę się tym martwił.

 

Życzę koledze powodzenia. W razie czego chętnie udostępnię 0.5GB zdjęć zgromadzonych z różnych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Wszystkich obserwujących pragnę przeprosić , a zarazem uspokoić, modele mają się dobrze, co do postępu prac to nic kompletnie nie zrobione, brak czasu niestety daje się we znaki a i Gran Turismo 5 też w pracach nie pomaga, no i jeszcze robiłem model na Southern Expo. Na razie sprawa wygląda tak że Eurofighter leży sobie na szafie, ale już J-10 jest w podręcznym warsztacie pod biurkiem. Także jeszcze tylko odrobina cierpliwości, wystawa w sobotę i niedziele a od poniedziałku ruszam z pracami.

 

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ten model długo u mnie przeleżał z powodu kłopotów z dobraniem kolorów z tego co ustaliłem to główny kolor do angielskich EF to BS381C no.629 w humbrolach najbliższy jest 167, do niemieckich, austryjackich i włoskich najodpowiedniejszy jest FS 35237 który jest bardziej niebieskawy.

 

Gdzie - jeśli wolno spytać - znalazłeś informację, że 629 w standardzie BS381C to humbrol 147?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ten model długo u mnie przeleżał z powodu kłopotów z dobraniem kolorów z tego co ustaliłem to główny kolor do angielskich EF to BS381C no.629 w humbrolach najbliższy jest 167, do niemieckich, austryjackich i włoskich najodpowiedniejszy jest FS 35237 który jest bardziej niebieskawy.

 

Gdzie - jeśli wolno spytać - znalazłeś informację, że 629 w standardzie BS381C to humbrol 147?

 

167 a nie 147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ten model długo u mnie przeleżał z powodu kłopotów z dobraniem kolorów z tego co ustaliłem to główny kolor do angielskich EF to BS381C no.629 w humbrolach najbliższy jest 167, do niemieckich, austryjackich i włoskich najodpowiedniejszy jest FS 35237 który jest bardziej niebieskawy.

 

Gdzie - jeśli wolno spytać - znalazłeś informację, że 629 w standardzie BS381C to humbrol 147?

 

167 a nie 147

 

Bardziej mi chodziło o to w jaki sposób to ustaliłeś?

Czy masz jakieś własne źródła czy ustaliłeś to na podstawie wypowiedzi z britmodeller, arcforum i whatif, gdzie również jest podana historia z listem do producenta BAE?

Nota bene

BS381C 626 to Camouflage grey

BS381C 629 to Dark camouflage grey

a tak na oko to EF jest malowany właśnie BS381C 626 a nie 629

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardziej mi chodziło o to w jaki sposób to ustaliłeś?

Czy masz jakieś własne źródła czy ustaliłeś to na podstawie wypowiedzi z britmodeller, arcforum i whatif, gdzie również jest podana historia z listem do producenta BAE?

 

I sam udzieliłeś odpowiedzi, przeglądanie różnych for modelarskich, zdjęcia i rozmowy z załogą Hannantsa, plus porady kilku modelarzy z IPMS Harrow,

 

aaaa no i najważniejsze walnołem BABOLA to rzeczywiście jest 626 a nie 629 właśnie sprawdziłem

 

aaaa i jeszcze jedno kto ma dostęp do farb Xtracrylix to polecam zakup XA 1017 (jeden zero jeden siedem tak dla pewności ) który to dokładnie odpowiada RAF Camouflage (Barely) Grey Bs 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wolno sie wtracic, to mamy w klubie modelarza ktory pracuje dla BAE i serwisuje EF-y nacodzien, moge spytac go o opinie jezeli by to pomoglo.

 

Jasne, że by pomogło, takie informacje z pierwszej ręki są bardzo cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wolno sie wtracic, to mamy w klubie modelarza ktory pracuje dla BAE i serwisuje EF-y nacodzien, moge spytac go o opinie jezeli by to pomoglo.

 

Jasne, że by pomogło, takie informacje z pierwszej ręki są bardzo cenne.

 

Ok zobacze co sie da od niego wyciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wolno sie wtracic, to mamy w klubie modelarza ktory pracuje dla BAE i serwisuje EF-y nacodzien, moge spytac go o opinie jezeli by to pomoglo.

 

 

Jakbyś się jeszcze mógł dowiedzieć na jaki kolor są malowanie ciemniejsze plamy kamo na saudyjskich Eurofighterach to już bym miał wszystko do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam odpowiedz na pytanie, raczej rewolucji nie bedzie:

Jako kolor glowny to BS381C 626 - camouflage grey - humbrol 167 lub Tamiya XF-19

 

Wneki podwozia to lightgrey - humbrol 147 lub Tamka xf-14

 

Oslona radiolokatora to Humbrol H126 lub Tamiya xf-20

 

Kokpit Humbrol H-27.

 

To tak na szybko z sms-a.

 

Przy nastepnej okazji podrzuci mi jakies materialy i wspomnial o probkach farb.

 

Teraz to ja chyba tez bede musial takiego skleic zeby biedaka nie rozczarowac.

 

p.s. O saudyjskie zapytam jak go zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

J-10

 

No to po wielu bólach, w końcu zacząłem na razie tylko posklejany kokpit ( fotel i tablica tylko do przymiarki włożona ) i walczę ze szpachlowaniem kanału dolotowego:

 

SAM_0158.JPG

SAM_0159.JPG

SAM_0161.JPG

 

Najgorzej zacząć teraz już będzie z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.