Jump to content

Nieuport Ni-17(21) Eduard PP 1:48


GreeN
 Share

Recommended Posts

Witam

Jako, że powoli kończę Wildcata oraz ponieważ jutro jadę na zakupy do modelarskiego postanowiłem wstępnie wystartować z Neuportem Ni-17 eduard (8051) PP. Jutro może zamieszczę mały inbox, ale na tą chwilę interesuje mnie kwestia malowania (bo jutro kupię do niego farby). Jako, że mało podoba mi się wersja cała aluminiowa więc zdecydowałem się na malowane: wersja D - Ni-23 Lt. Laurence Kert, Western Front. I tu właśnie mam pewien problem. Eduard podaje, iż kadłub i wierzchnia strona górnego płata ma być w kolorze : Gunze h309 PC 10. Wchodzi z tego że to ma być Fs34079 u gunzego - green a u pactry to jungle green. Tylko, że to ma się nijak do koloru, który w instrukcji pokazuje eduard. Czyli co? Ten kolor pokazany w instrukcji jest zły czy to ma być inny numer.

 

Pozdrawiam

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Jaki był ten kolor to nie wiem, natomiast nie przejmuj się nazwami. Nie wiem kto wymyślał nazwy tych farbek Pactry Modelmastera w Polsce, ale gunze pactra i model master używają różnych nazw dla tego samego koloru:

C309 Green FS34079

A29 Jungle Green FS34079

4726 Dark Green FS34079

żeby było weselej, to wg nomenklatury FS nazywa się on Army Forest Green, ANA 631.

Sam FS34079 jest bardzo zbliżony do Dark Green którym były malowane spity, tak jak ten: viewtopic.php?t=17893. FS34079 występuje też na naszych SU-22.

 

Jeżeli to co na zdjęciu to PC-10 to 34079 powinien pasować, ale najlepiej żeby się wypowiedział ktoś kto spędził nieco czasu na studiowaniu PC-10

Mh20493.jpg

 

EDIT: IPMS podaje, że PC-10 Top camouflage from 1916 to FS:14087, a to jest C304 lub A30 lub MM4728. I tu masz dość duży wybór bo dokładnie to nikt nie wie jak wyglądał 34087, jest to cała gama kolorów ciemno-oliwkowo-zielonych lub khaki. Zresztą nie ma tego we wzornikach FS ponieważ został on rozbity na 34086 i 34088. Może kup te dwa kolory, a po wnikliwej analizie coś Ci się uda dobrać.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

http://www.southsearepublic.org/article/1723/read/pc10_and_doping_variation_in_wwi/australian_flying_corps/

 

http://wwi-cookup.com/sopwith/modelling/pc10.html

 

Ale czy to się nadaje do francuskiego samolotu?

Spotkałem się z określeniem French Olive Drab. W każdym razie coś z brązem ten zielony chyba należy pomieszać (ten z instrukcji).

Link to comment
Share on other sites

Nie było i nie ma jednego PC-10 - były minimum cztery odcienie - jedne były bardziej brązowe, inne bardziej zielone - zależy którego pigmentu im się więcej nasypało.

 

Poza tym należy wziąść poprawkę na materiał na który była nakładana farba (płótno), zużycie płatowca, etc.

 

PZDR

Link to comment
Share on other sites

Można powiedzieć, że jaki kolor nie weźmiesz to będzie dobry:) Na upartego jakbyś wziął RLM71 to też będzie dobrze.

Poniżej masz dwie fotki z zielonymi i brązowymi Pactrami i MM. Są to tylko fotografie więc nie oddają rzeczywistych kolorów, ale powinno być Ci łatwiej coś dobrać. Druga fotka to to samo co na pierwszej tylko tło jest czarne; łatwiej wtedy wyłapać niuanse pomiędzy ciemnymi kolorami.

 

IMG_2336a.jpg

 

IMG_2336b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Obiecany lekki inbox. Model maleńki jak na skalę 1:48. Jak spojżałem to na pierwszy rzut oka el. foto wydało się więcej niż plastiku, choć wprawdzie tak nie jest. Farby już zakupiłem. Powoli mogę zacząć starować z tym maluchem.

 

1.JPG

 

2.JPG

 

3.JPG

 

4.JPG

 

5.JPG

 

6.JPG

 

Pozdrawiam

G

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Warsztat stanął w miejscu, bowiem zabrałem się za Kurogane a i niestety także z czasem mam pewien problem. W dzień choć często bym chciał to syn mi nie pozwoli sklejać (aż nie mogę się doczekać momentu kiedy będę mógł zasiąść spokojnie), więc tylko po nocach mogę dłubać. Niebawem ruszę z tym dwupłatem.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Wreszcie wracam trochę przerwy było od modelarstwa. Sudia skończone. Wakacje. Wczoraj po roku niebytu w modelarskim światku, odpaliłem na próbę kompresor, przejżałem wszystkie narzędzia i chemię i czas wystartować. Nieuport na pierwszy ogień.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zacząłem dłubać. Powoli do przodu. Jeszcze pasy bezpieczeństwa, trochę brudu i może zamknę kadłub. Średnio to wygląda, ale dopiero wracam po długiej przerwie.. Oby było lepiej

 

3.jpg

 

2.jpg

 

1.jpg

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.