Skocz do zawartości

ARADO Ar234C-3 e 381


Paweł S

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno miałeś zbyt gęstą białą (?) farbę do "wężyków" ...no i nie wiem czemu granice kamuflażu wyglądają jak odcinane nożem... dosłownie - rysy aż do plastiku... Tyle widze na tych fotach. No ale model jest efektowny i pewno fajnie wygląda na półce - wiem bo kilkanascie lat temu też go popełniłem ;)

5083142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, nie da się zrobić od razu bezbłędnego, rzucającego na kolana modelu. Mi się też to jeszcze nie udało w każdej mojej galerii znajdziesz jakieś uwagi do modelu ( ale to dobrze) i ja przy każdym następnym staram się nie popełnić błędu wytkniętego przy poprzednim modelu.

 

Teraz zrozumiałem że bez załorzenia warsztatu nie mam szans połączyć wszystkiego w super model, ponieważ uwagi robione na bierząco przez "oględaczy" są bezcenne. Dlatego założyłem warsztat z Herculesem( wiem że miałem go zacząć i przepraszam wszystkich ciekawych relacji , ale zwaliły mi się na głowe konkursy, sprawdziany i działalność pozalekcyjna że nie wyrabiałem, ale w ten weekend zacznę na pewno)

 

Co do tych rowków na modelu. Soro używasz taśny maskującej, malujesz pędzlem i nakładasz kilka warstw to może być że te warstwy są za grube i potem jak chcesz malować innym kolorem to maskując poprzedni możesz też przez nieuwagę maskować fragment malowany tylko warstwą podkładu i wtedy ten wąski pasek pozostaje wgłębiony.

 

Nie wiem czy mnie zrozumieliście ale inaczej tego wytłumaczyć nie potrafię. Przepraszam też zaniespujność tekstu i błędy ortograficzne ale jestem pochorowany i lekko nie kontaktuję. ( nawet nie wiem gdzie i te błędy popełniłem, ale gdzieś pewnie się znajdą )

 

Pozdrawiam

i podziwiam tych którzy tę moją nawijkę przeczytali do końca

 

Paweł S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valejo nie ma w ofercie rlm 81 - polecacie innego akryla?

jak nie ma jak ma? wg tabel z katalogów Vallejo: RLM 81 - Model Color 70.887 (w katalogu poz.93), Model Air 71.043, generalnie to niektórzy podają też Olive Drab ten bardziej brązowy (Air ma też taką nazwę), np Humbrol 155, ja osobiście najbardziej upodobałem sobie Pactre A98 RLM81.

 

Bardzo ciekawy ten zestaw, możesz coś więcej napisać o nim? producent? skala? jak ze spasowaniem? detalami?

 

Co do progów - przy malowaniu pędzlem aby uniknąć bądź zminimalizować efekt progów nie dojeżdżaj mokrym pędzlem do taśmy a takim już prawie suchym, jeżeli nałożysz normalną warstwe przy taśmie to jest ona jak to z pędzla - dość gruba (tzn w porównaniu do aerografu), więc zrywając taśmę to jak byś odcinał brzeg tej warstwy odsłaniając dokładnie jej grubość, generalnie z progami walczą chyba wszyscy malowanie aerografem wcale nie eliminuje tego zjawiska z marszu nie jest to wybitna umiejętność, popróbuj w następnym modelu - na pewno w końcu się uda

A na długie zimowe wieczory polecam dziaqły tego forum o technikach malowania, jest tego odstraszająco dużo do czytania ale zapewniam Cię- warto.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valejo nie ma w ofercie rlm 81 - polecacie innego akryla?

jak nie ma jak ma? wg tabel z katalogów Vallejo: RLM 81 - Model Color 70.887 (w katalogu poz.93), Model Air 71.043, generalnie to niektórzy podają też Olive Drab ten bardziej brązowy (Air ma też taką nazwę), np Humbrol 155, ja osobiście najbardziej upodobałem sobie Pactre A98 RLM81.

 

A z jakiego katalogu korzystałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego katalogu korzystałeś?

 

v1.jpg

ot takie mam w posiadaniu, z tyłu papierowej harmoszki są tabelki, m.in. ichniejsze odpowiedniki RLM, odpowiedniki wg ich mniemania rzecz jasna... można te katalogi dostać w sklepach a w szczególności u pewnego sympatycznego Pana Darka przy wielickiej/bierzanowskiej

 

pozdrawiam!

 

p.s.

sorki za kiepskie foto ale późno już i robiłem na szybko telefonem, myślę że każdy kto miał w ręce te katalogi mimo kiepskich fotek rozpozna je bez problemu, a jak pójdzie do sklepu je zdobyć to też pozna

 

p.s.2 zapomniał bym...

pisałeś że malujesz vallejo pędzlem, farba 2:1 rozcieńczalnik, nie wiem co koledzy na to napiszą ale ja szczerze tego rozcieńczalnika nie polecam, jest dziwny... gęstość jest dość bliska farbie z serii Air, a jak się go na dłużej odłoży to się zbiera na dnie glut jak pigment w farbie... moim skromnym zdaniem nadaje się on przy rozcieńczaniu farby do malowania np figurek (tym się vallejo w katalogu chwali) ale do większych powierzchni ten rozcieńczalnik jest kiepski bo sam w sobie jest gęsty... (wrażenie jak by się rozcieńczało farbe bezbarwnym...) jak kiedyś go dodałem więcej do matowego bezb. to wyszedł satyna wpadający w połysk... natomiast szczerze polecam wodę destylowaną, miesza się z farbą super, o jej gęstości nie trzeba się rozpisywać nie zmienia faktury farby, jedyna wada to że jak się jej za dużo doleje to odzywa sie napięcie powierzchniowe wody i mogą zbierać się krople, ale to już trzeba dobrze przesadzić... jak by za szybko schło to albo trochę wódki albo retarder vallejo (ale niedużo i dobrze rozmieszać, bo ma konsystencję wikolu - tu chyba też się kłaniają figurki...) tyle z moich skromnych doświadczeń i przemyśleń. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwumaster - dzięki za odpowiedź. Widziałem też te katalogi i to co piszesz jest prawdą.

Zupełnie inną sprawą jest to, że przy korzystaniu z tych katalogów trzeba zachować modelarską czujność Szczególnie ten RLM81 jest w porównaniu do Pactry, Gunze czy Agamy jest trochę zbyt zielony i zbyt jasny. Dużo bardziej pasi VA043 (tak jak napisałeś).

 

Zauważ, że w ostatniej wersji katalogu Vallejo MC, nie ma RLM81

http://www.acrylicosvallejo.com/pdf_web/MC_CC070-rev05.pdf

Tak samo nie występuję on w tabelach odpowiedników:

http://www.acrylicosvallejo.com/pdf_web/CC073_rev03.pdf

 

Zaznaczam również, że nie widziałem nigdy prawdziwego RLM81, a moje uwagi wynikają jedynie z przekazów ustnych i internetowych i własnych obserwacji różnych farbek

 

PS.2 Zgadzam się z tobą w 100% jeśli chodzi o Vallejo Thinner, dla mnie to nie jest rozcieńczalnikiem, ale raczej "rozrzedzaczem" (przepraszam za tragiczny neologizm). To tak jakby sido i może trochę retardera

 

karolkonw - następnym razem spróbuj zapytać na forum - czasami znajdzie się jakaś przyjazna dusza co się zlituje i Co odpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że w ostatniej wersji katalogu Vallejo MC, nie ma RLM81

http://www.acrylicosvallejo.com/pdf_web/MC_CC070-rev05.pdf

Tak samo nie występuję on w tabelach odpowiedników:

http://www.acrylicosvallejo.com/pdf_web/CC073_rev03.pdf

 

Zaznaczam również, że nie widziałem nigdy prawdziwego RLM81, a moje uwagi wynikają jedynie z przekazów ustnych i internetowych i własnych obserwacji różnych farbek Smile

 

a toś mnie dobry człowieku zastrzelił no cóż - panta rei - rlm81 było, rlm81 nie ma...

Natomiast także nie jestem szczęśliwym świadkiem naocznym oryginalnego RLM81 ale kolory niemieckie dość długo spędzały mi sen z powiek (przez pewien okres żyćka mojego nie miałem czasu na klejenie to chociaż kolorki rozpracowywałem ) i tak jak wspominałem Pactra mi najbardziej odpowiada (tzn był kiedyś lepszy... Aeromaster... ale już dawno niedostępny, Pactra to teoretycznie to samo co MM ale po RLM76 widze że Aeromaster MM i Pactra to 3 różne kolory...)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za "panta rei" - zostaję Twoim fanem

 

RLM'y to dość ciekawy temat i rzeczywiście trzeba trochę czasu zanim człowiek choć trochę się w nich obcyka

Też jestem zwolennikiem Pactry/MM choć kolory Gunze są dość mocno zbliżone do tej palety. Zastanawiam mnie natomiast dość duża rozbieżność jeśli porówna się je do Agamy.

 

Poniżej zestawienie kolorów MM Acryl w nieco innym ujęciu. Daje to pewne pojęcie na niuanse które występują pomiędzy poszczególnymi kolorami. Niestety mój skaner nieco przekłamuje kolory, szczególnie jasno niebieskie.

Koloru RLM84 - jest to niby późno wojenna wersja RLM76 kiedy już brakowało pigmentów. Jaśniejszy pas po lewej stronie próbek to efekt pomalowania lakierem bezbarwnym matowym

 

2010-03-3002-44-09_0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.