Skocz do zawartości

Neoplan Cityliner 1:24 by szakal


Szakal85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://allegro.pl/neoplan-citylinder-n1216hd-revell1-24-nowy-i2020445412.html

 

napewno ma go w sklepie, bo bylem na miejscu i widzialem, pisze bo niektorzy wlasciciele sklepow dopiero po zakupie jada do hurtowni i kupuja, czyli wystawianie tego czego sie nia ma, a na miejscu juz roznie bywa, na cenach sie nie znam, ale mysle ze przystepna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z racji ferii i odrobiny wolnego czasu prace przy neoplanie ruszyły do przodu. Na pierwszy ogień poszła podłoga autokaru. Pozostały prace wykończeniowe i do końca tygodnia jakieś fotografie powinny się tu ukazać. Wkleiłem również schody środkowe wraz ze ściankami co również niedługo pokażę. W najbliższym czasie będę intensywnie myślał nad zawiasem klapy silnika aby to miało ręce i nogi i sprawnie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie silnika że tak powiem jest zerżnięte od gościa z Niemiec. Mark ma identyczne, może się różnić jedynie nieznacznie odcieniami. Fotki wrzucę może jutro, może pojutrze tego co udziałałem. Podłoga powinna być wówczas prawie skończona. A nie chcę pokazywać roboty w połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam po naprawdę długiej przerwie. Przez ten czas w zasadzie prawie nic nie robiłem (brak chęci do pracy). Dopiero niedawno zmotywowałem się do pracy, między innymi tym że powoli zaczynają ginąć części. Dziś zaprezentuję wykonanie otwierania klapy silnika.

Oto zdjęcia:

abbdc9cb1c4ba72bmed.jpg

1e7fc22d7340a014med.jpg

231bd63d3fd851demed.jpg

077584cf5c4641f2med.jpg

9891047eab9b7f93med.jpg

55ffdad264c7363emed.jpg

Teraz parę słów jak wyglądała praca. Z arkusza grubości 2mm wyciąłem 2 elementy w kształcie "L" o wymiarach 10x19mm. Następnie z rurki wyciąłem 3 odcinki o długości 42mm potrzebne do połączenia wcześniejszych elementów. Potem na krańcach eLek i w rogu nawierciłem otwory przez które przetknąłem pręciki i wszystko połączyłem na stałe. Cała konstrukcja jest ruchoma dzięki tulejkom które są przymocowane do klapy i tylnej ściany. W razie wątpliwości pytać, postaram się pomóc.

 

A teraz parę informacji co dalej z modelem. W najbliższym czasie będę starał się pomalować wszystkie fotele. Mam na nie własne ręczne zdobienie i jest to żmudna praca więc idzie to powoli. Boki foteli (stopa+podłokietnik) są już pomalowane i naniesione mają kalki. Czeka mnie również nanoszenie kalek z numeracją miejsc co również do najprostszych nie należy. Niestety nabawiłem się zagubienia jednego elementu i najprawdopodobniej zdecyduję się na kupno 2 modelu w celu samodzielnego dorobienia go na podstawie 2 części. Tak że jest duża szansa że pojawi się kolejna relacja z budowy neosia. Tamten jednak jeśli będzie to bez dodatków w postaci skrętnej osi i uchylnej klapy. Co mam zrobione a nie pokazałem. Pokład jest wklejony do podwozia, jest również zamontowany kokpit kierowcy i pilota. Pomalowane mam wszystkie szyby (czarne obramówki). Postępy w pracy będę starał się prezentować w etapach. Najbliższe dopiero po dokończeniu foteli i wmontowaniu ich na pokład. Na razie tyle i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Szakal.Sporo napracowałeś się przy tej klapie silnika,ale popełniłeś z całym szacunkiem poważny błąd bo klapa w neoplanie otwiera się pod kątem 90 stopni .Tak samo otwierają się wszystkie luki techniczne,jedynie luki bagażowe otwierają się tak jak zrobiłeś klapę silnika.Jeżeli chodzi o skrętną oś to OK bo i ja zastanawiałem się nad tym ale odpuściłem bo kąt skrętu i tak jest bardzo ograniczony zabudową nadkola.Niedługo i ja coś wrzucę bo sporo już zrobiłem ale nie ma czasu na sesję i wrzutę.Pozdrawiam i życzę sukcesu w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Szakal byłbym zapomniał pisałeś że spaprałem model Scanii przez rejestracje TY zrobiłeś grubszy błąd z klapą a Ja ten model malowałem rok.Więc zwracając uwagę na takie szczegóły skup się również na możliwych do popełnienia własnych błędach.w budowie np. autokaru Służę pomocą bo 27 lat jeżdzę w turystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że neoś ma otwieraną klapę na zawiasach i ten błąd popełniłem z pełną premedytacją. Głównym celem było stworzenie możliwości pokazania silnika poprzez otwarcie klapy a nie jej zdemontowanie jak to sugerował producent. Oczywiście mogłem pokusić się o zrobienie tego zgodnie z realem ale poszedłem na łatwiznę. Co do scani nie ja zauważyłem tę pomyłkę.

Co do postępów, pomalowałem kastę ale będę musiał poprawić nie wszędzie lakier pokrył idealnie i zrobiła się skórka pomarańczy tak że szykuje się zabawa z papierem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Szakal byłbym zapomniał pisałeś że spaprałem model Scanii przez rejestracje TY zrobiłeś grubszy błąd z klapą a Ja ten model malowałem rok.Więc zwracając uwagę na takie szczegóły skup się również na możliwych do popełnienia własnych błędach.w budowie np. autokaru Służę pomocą bo 27 lat jeżdzę w turystyce.

 

Szakal85 jak mogłeś być taki nie miły.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linki!!!ale zwróć uwagę na niemickiej stronie pomalował kaloryfer w kolorze tapicerki czyli niebieskl a ja zastanawiam się nad nawierceniem otworów w trzech rzędach i oczywiście musi być srebrny.A co do pracy to komin i cząsto bywam w twolm rejonie jadąc na spływ.Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o tunel grzewczy?? No zazwyczaj jest to aluminiowy element którego się nie maluje. Można założyć że niemiecki kolega przyjął wersję oklejenia go tapicerką (wykładziną) innej opcji dlaczego miałby nie być srebrny nie widzę. U mnie oczywiście jest aluminiowy jak fabryka dała. Adres strony podany jedynie jako pomoc dydaktyczna min. do zrobienia tylnej klapy. Mark postaram się przygotować Ci schemat jak najszybciej się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam po dłuuugiej przerwie. W tym czasie prace nad neosiem mocno posunęły się co zaprezentuję na zdjęciach. Kasta też jest pomalowana, aczkolwiek do ideału dużo jej brakuje, nie mniej postanowiłem więcej nad nią nie walczyć bo nic dobrego z tego by nie wyszło. Teraz myślę jak ją zamontować na wnętrzu, gdyż postanowiłem częściowo ją skleić i w tej chwili ściany i dach stanowią jedną całość którą muszę nałożyć na resztę modelu. Nie jest to łatwe dlatego nie wiem ile czasu zajmie mi ten etap prac. Jak uda mi się go skończyć oczywiście przedstawię wam zdjęcia. A teraż życzę miłego oglądania:

d3872a17c40306ddmed.jpg

00087d4904de93f2med.jpg

8b15eb15e850de8cmed.jpg

f25da007cfd364femed.jpg

a2952d4f8d32b2b2med.jpg

7d2c06fb79cd72dfmed.jpg

b5c1390f0a4c2278med.jpg

67d143044d88001dmed.jpg

3796adb27531f4afmed.jpg

4233a04a36120704med.jpg

 

Mark666 otwieranie tylnej klapy u mnie jest na tej samej zasadzie co otwieranie drzwi w tym autobusie.

89deb2fb1db83ed9med.jpg

10a52d383eb5f9d8med.jpg

d36e18531bcb73e8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to będzie jak założę poszycie. Niestety musiałem kastę rozkleić (dobrze że klej nie trzymał na zychier) i każdy bok będę musiał wklejać oddzielnie. Nie obejdzie się również bez poprawek wpustek, nie wszystkie pasują idealnie przez co powierzchnia boku nie przylega idealnie do wnętrza modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to będzie jak założę poszycie. Niestety musiałem kastę rozkleić (dobrze że klej nie trzymał na zychier) i każdy bok będę musiał wklejać oddzielnie. Nie obejdzie się również bez poprawek wpustek, nie wszystkie pasują idealnie przez co powierzchnia boku nie przylega idealnie do wnętrza modelu.

 

Jeszcze tak szczegółowo nie sprawdzałem. Może trzeba będzie te wpustki skracać. Mam nadzieję że w lutym ruszę z moim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód lub tył będzie trzeba dopasowywać. Myślałem że którąś stronę dziś założę ale niestety musiałem zmienić żyrandol w pokoju i od zmiany żyrandolu przeszedłem do gruntownego sprzątania, tak że dziś kleić już nie będę. Na szczęście mam wolne do końca tygodnia tak że ufam że przynajmniej boki i zadek wylądują na swoim miejscu Powodzenia w Twoich pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.