Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 F-2 Zvezda 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Model zacząłem i skończyłem właściwie

Zajęło mi to dwa miesiące prac z długimi przerwami. Miałem nadzieję, ze pójdzie do gazietki, ale się przeliczyłem, więc mogę spokojnie pokazać tutaj. Może i lepiej? Ale postaram się stopniować napięcie. Zapraszam!

 

Zestaw Zvezdy ma dużo części jak na tę skalę, a wykonany jest według mnie lepiej od wszelkich Tamiya'i, Hasegaw i innych pierdół. Fajne płytkie linie podziałowe, subtelne detale, wszystko na miejscu... Żyć nie umierać!

 

Zacząłem od kokpitu. Farbki mieszałem na oko, od siebie dodałem pasy bezpieczeństwa (taśma maskująca, stare blaszki, drucik).

IMG_4929.jpg

IMG_4928.jpg

IMG_4927.jpg

IMG_4926.jpg

IMG_4925.jpg

 

A tak wyszedł mi silnik. Producent przewidział w tym przedziale około 50 części, ja dodałem parę drucików, jakaś puszkę...

IMG_4922.jpg

 

Jak mi się przypomni o tym wątku znów (a żeby się przypomniało musicie się też odzywać), to dodam kilka nowych zdjęć. Pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

jak tak się prezentuje model zasadniczo z pudła to faktycznie gwiazdka się postarała, najbardziej podoba mi się silnik (nie za bardzo pordzewiałe te wydechy?) no i pasy na 5+ kokpit jak na plastik zestawowy bardzo ok, no cóż - tablica zegarów to kolega się nie przyłożył, w 72 bywają lepsze jak jest jeszcze czas to może warto by zainwestować kilka zł i jakiegoś choćby zoom-a dorwać dla samych zegarów? w tej skali to zrobi b dużą różnicę.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 72 bywają lepsze

To nie argument, bo z nikim się nie ścigam, ale masz rację, nie wyszła najlepiej. Dodam tylko, ze uległa poprawkom po zrobieniu jej zdjęcia. A na poprawki nie ma szans, bo model jest już zaawansowany w jakichś 99.9%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie argument, bo z nikim się nie ścigam

ojj nie bierz tego do siebie po prostu wiem że stać cię na więcej a skoro za późno już na poprawki to - dawaj następne foty !

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wykrakałeś to macie kolejną porcję, zdecydowanie mniej ciekawą. Na zdjęciu widać składanie modelu do kupy, robienie podziałów "na zakładkę" klejem CA szlifowanym przed ściągnięciem taśmy maskującej. Modelowi dostało się zółtą farbę, leciutko tylko pocieniowaną. Krzyże pomalowałem od masek, przeszlifowałem papierem ściernym wodnym 2500 i pokryłem bezbarwnym błyskiem dla zabezpieczenia. Następnie przykryłem przezroczystymi maskami (wszystkie maski mojego autorstwa) i przystąpiłem do malowania, ale o tym jutro. Pochwalę się też swoimi maskami na oszklenie (jak na razie jedynymi na rynku do tego modelu ):

IMG_4933.jpg

IMG_4946.jpg

IMG_4952.jpg

IMG_4955.jpg

IMG_4956.jpg

IMG_4965.jpg

IMG_4966.jpg

IMG_5815.jpg

IMG_5818.jpg

IMG_5823.jpg

IMG_5821.jpg

IMG_5824.jpg

IMG_5826.jpg

maski%20F-2.PNG

maski%20ok%C5%82..PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wpasowałeś pokrywę silnika, mi to nie wychodziło i po walkach stwierdziłem że robię jednak zamknięty :/

Sam modelik jest przyjemny ale wydawało mi się że wnętrze powinno być RLM 02 :p

 

ps maski montexa już widziałem w jakimś sklepie ;P chyba na martoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok, przepraszaaaaam Ale sam mam ochotę na drugiego

Tak wyglądał model po pomalowaniu kolorkami podstawowymi i po nałożeniu kalek z Top Drawings KAGERO (genialne kalki, polecam!) (przeszlifowana farba na około krzyży została później podmalowana):

xxx%20002.jpg

xxx%20005.jpg

xxx%20006.jpg

 

Na tym zdjęciu widać, że silnik przemalowałem całkowicie. Mniej srebrnego, wiecej olejnego

xxx%20007.jpg

 

Obicia ver. 1.....:

xxx%20004.jpg

xxx%20005.jpg

xxx%20006.jpg

 

Owiewka po pomalowaniu za pomocą masek mojego projektu:

xxx%20008.jpg

 

A tu już zamalowane obicia, a model dostał olejnymi i pigmentami. Antena robiona żyłką termokurczliwą.

IMG_5905.jpg

IMG_5906.jpg

IMG_5907.jpg

IMG_5908.jpg

IMG_5909.jpg

IMG_5910.jpg

IMG_5911.jpg

messerJPG.JPG

 

Powyższe zdjęcie przestawia model w stanie, w którym został do dziś. Pozostało mi ubrudzić go bardziej na dole, zamalować jakoś syf przy śmigle, na dolnych żółtych powierzchniach i coś tam jeszcze zrobić... aaa zmatowić oponki... Na deser macie parę moich najnowszych wypustów. Na tego Pana z tyłu zapraszam do gazietki kiedyś tam

IMG_5912.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaję - bardzo efektownie wyglądająca 109tka, bardzo podobają mi się obicia w okolicach osłon silnika, również dobrze że nie przesadziłeś stosując zabiegi typu przeszajdingi na kadłubie zwłaszcza tylnej jego części, co nieraz się widzi a nie ma żadnego odniesienia do rzeczywistości, delikatne ciapkowanie boków kadłuba też zasługuje na słowo uznania

jedyne na co bym chciał pomarudzić to wspomniane efekciarstwo - czy masz jakieś papiery na to że typowy niemiecki kanciasty OSTRY kamuflaż z tamtego okresu był zmiękczony natryskowo? bo wygląda to na bajer psujący efekt, chyba że masz to udokumentowane - wtedy czapka z głowy aha i jeszcze to dziwne brudzenie przed oszkleniem (jak by kto kanister ropy wylał) przy prawie znikomych okopceniach, no i rdza wyłażąca i smużąca ze slotów? ileż lat by musiał stać pod chmurką żeby tak to się działo w rzeczywistości (i można było bardziej washem podkreślić piękną fakturę dołu skrzydeł )

 

powtórzę raz jeszcze - bardzo pożądnie wykonany model! chwaląc się co pochwila gazetką sam ustawiłeś sobie dość wysoko poprzeczkę, stąd moje wybrzydzanie :P

 

gratuluję i pozdrawiam!

 

p.s. a powiedz jeszcze co toto jest takie na kadłubie z tyłu tuż przed usterzeniem poziomym? wygląda na celowy zabieg imitacji uszkodzenia, pochwal się co to tam przykombinowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.