Skocz do zawartości

Mercedes Actros 1854


Mobil91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem budowę nad nowym modelem, merasiem, chcę go złożyć w konfiguracji 6x2. Z związku że jest to mój drugi model proszę o pomoc i o radę na przyszłość.

 

Sory z zdjęcia ale nie mogę poszukać kabelka od aparatu, to zrobiłem z telefonu. Zdjęcia oryginału wkleję niebawem.

 

4757265.jpg 4757340.jpg

 

No i mam takie pytanie czy ta część nada się na oś wleczoną.

4757365.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam takie pytanie czy ta część nada się na oś wleczoną.

4757365.jpg

 

No Wiec tak jeśli chcesz zrobić zgodnie z oryginałem to nie za bardzo bo z tego co wiem to oś wleczona jest na 3 poduszkach 2 po bokach i jedna na ramieniu która umożliwia dźwignięcie ośki do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam takie pytanie czy ta część nada się na oś wleczoną.

4757365.jpg

 

No Wiec tak jeśli chcesz zrobić zgodnie z oryginałem to nie za bardzo bo z tego co wiem to oś wleczona jest na 3 poduszkach 2 po bokach i jedna na ramieniu która umożliwia dźwignięcie ośki do góry

 

No ja bym chciał zrobić zgodnie z oryginałem tylko nie wiem jak to dokładnie wygląda, szukałem fotek ale nie znalazłem, a te fotki co ja mam to nie pokazują tej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może poszukać u wujka google jakichś rysunków technicznych... To pozostaje życzyć powodzenia bo słyszałem że Actros to trudna 'zabawka'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko trudna, ale tez pelna dysproporcji i razacych bledow - ja swojego Actrosa sprzedalem po tym jak chcialem dopasowac schodki do przedniego zderzaka, a o przednim zawieszeniu juz nie wspomne bo komentarz wymaga lopaty i kilku godzin kopania.

Co do zdjec osi wleczonej to albo Google, albo.... e-mail do dealera z prosba o fotki moglby sie okazac owocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjec osi wleczonej to albo Google, albo.... e-mail do dealera z prosba o fotki moglby sie okazac owocny.

 

Napisałem do dilerów ale jest na razie cisza, w Googlach rysunki jakieś są ale nieczytelne albo nie szczegółowe. Pozostaje mi czekać i zacząć budowę merasia nad inną częścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do dilerów ale jest na razie cisza

Poszukaj w okolicy salonu i jak możesz to najlepiej udaj się osobiście do nich, to i folderów dadzą i zdjęć pozwolą narobić, a jak jeszcze im powiesz, że opiszesz ich życzliwość...

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do dilerów ale jest na razie cisza

Poszukaj w okolicy salonu i jak możesz to najlepiej udaj się osobiście do nich, to i folderów dadzą i zdjęć pozwolą narobić, a jak jeszcze im powiesz, że opiszesz ich życzliwość...

M.

 

Trochę daleko mam do daleko najbliższego i dojazd do nich jest ciulowy, pożyjemy zobaczymy może coś wymyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, zacząłem sklejać kabinę, położyłem trochę szpachlu i trochę prysnąłem na próbę podkład.

 

Zdjęcia:

4785126.jpg 4785130.jpg 4785129.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem na tym samym etapie budowy owego modelu, to co zauwazyłem trzeba wyciać dziurki, jak narazie 4 w dachu kabiny by zamontowac spojlery, dziurki można zidentyfikować patrząc od srodka kabiny na dach. Po instrukcji zorientujesz sie w którym miejscu na dachu montuje sie mocowanie spojlerów:) no chyba ze robisz bez spojlerów.

Ja osobiście zastanawiam sie kie przykleić do kabiny ,,policzka,, teraz czy jak juz wymaluje. Bedę tu zaglądał i wmiare równo z Tobą kleił. Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki krzysiek788 za informację, ja będę zakładał spojlery, na razie kleję kabinę bo nie wiem jak zrobić dodatkową oś wleczoną. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE JESTEM PEWIEN ale skoro chcesz zrobić pushera to chyba rame trzeba wydłuzyć. Na pierwszej fotce widzę ze jest już sklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uzbroisz w cierpliwość, to zobaczę, czy po moim powrocie do pracy (wtorek 4.01) będzie stało coś z osią wleczoną. Jeśli tak, to wyślę dokumentację do odpowiedniego działu. Chcesz konia z tego kleić, czy masz zamiar robić jakiegoś hakowca, BDF-a, albo inne cudo?

Tak się składa, że na codzień pracuję w ASO MB obsługującym głównie transport ciężarowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uzbroisz w cierpliwość, to zobaczę, czy po moim powrocie do pracy (wtorek 4.01) będzie stało coś z osią wleczoną. Jeśli tak, to wyślę dokumentację do odpowiedniego działu. Chcesz konia z tego kleić, czy masz zamiar robić jakiegoś hakowca, BDF-a, albo inne cudo?

Tak się składa, że na codzień pracuję w ASO MB obsługującym głównie transport ciężarowy...

 

Kolego jestem cierpliwy, jeżeli uda się tobie zdobyć materiały będę wdzięczny. Mam dalej zamiar skleić mercedesa w konfiguracji 6x2/2, takiego jak na zdjęciu:

4787988.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kabinie sa przeswity - prysnij ja jeszcze z raz. Rama i silnik wygladaja niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ładnie Ci idzie Model. Widać, że się starasz i robisz go powoli Na skrzyni w silniku widać jeszcze łączenie. Ale jak na drugi model to naprawdę świetnie.

 

Trzymaj tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, jakie jest tu przyjęte rozwiązanie przez producenta (czy jest odrębna część do wklejenia), ale osłonę cięgien wycieraczek powinieneś zamaskować i pomalować na czarno. Większość Actrosów ma ten element czarny wraz z rynienkami słupków "A" i dachu, jak na załączonym przez Ciebie zdjęciu.

Zderzaki, wnęki stopni i owiewki chcesz zostawić na szaro, czy malować w kolor budy? Jeśli na szaro i chce Ci się pobawić, to poproś w jakiejś mieszalni lakierów o domieszanie lakieru nr MB7354 - to odcień szarości używany na zderzakach Actrosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No na razie idzie ładnie z modelem. Do modelu bym dokupił dywaniki Kuchmodelu (Link: http://allegro.onet.pl/gumowe-dywaniki-i-chlapacze-do-mercede-actros-ls-i1397584443.html), niedrogie a zawsze udoskonali model Trzymam w kciuki, żebyś dotrwał do końca. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, jakie jest tu przyjęte rozwiązanie przez producenta (czy jest odrębna część do wklejenia), ale osłonę cięgien wycieraczek powinieneś zamaskować i pomalować na czarno. Większość Actrosów ma ten element czarny wraz z rynienkami słupków "A" i dachu, jak na załączonym przez Ciebie zdjęciu.

Zderzaki, wnęki stopni i owiewki chcesz zostawić na szaro, czy malować w kolor budy? Jeśli na szaro i chce Ci się pobawić, to poproś w jakiejś mieszalni lakierów o domieszanie lakieru nr MB7354 - to odcień szarości używany na zderzakach Actrosa.

 

Tak tam będę musiał pomalować na czarno to pod szybą, zderzaki, wnęki stopni i owiewki będę malował na kolor budy, dzięki za porady

 

Co do dywaników kolego Luke Sky Walker to pomyślę w sumie, na razie krucho z kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.