Skocz do zawartości

DAF 95 XF


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wsadziłem do kreta ten oto modelik DAFa

 

8c7e0930e75554e5.jpg

 

i postanowiłem nadać mu nowy design

To będzie raczej szybki wątek warsztatowy, gdyż nie zamierzam szaleć ani kolorystycznie ani detalowo, ot takie sobie po prostu odmłodzenie starego modelu.

 

Kokpit w dwóch kolorach 77 i 250 Humbrol plus kilka kalek:

 

d16e31a972362b51.jpg

64ab923353f67ed3.jpg

32f6ccf3ddeb7ba1.jpg

 

Kabina powoli nabiera kształtu. Dzięki temu, że maluje pędzlem zacząłem oczywiście od uszczelek, szyby wklejone za pomocą lakieru bezbarwnego Revella nr 1, kolorek wiadomo 55H - tu narazie dwie warstwy. Kalki troche zwichrowane, bo po moczeniu w krecie ledwie je odratowałem:

 

266fd338ef22625f.jpg

251148930b9d52e8.jpg

 

Dachu nie doklejam, aby był wgląd do wnętrza kabiny. Górne szafki też wzbogacone o kilka kalek, mają troche plam bo w pierwszej wersji przybrudziłem kokpit, a potem czyściłem go od nowa, bo jednak wolę czysty:

 

005cc7529b2dd84d.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne wnętrze

Co do firmowych kolorków, to mi się już one przejadły,ale przyznam że fajnie wyglądają one na Dafie.

 

Powodzenia i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model, wyglada bardzo dobrze w tym kolorze. Nie pasuja mi tylko te "panienki" wewnatrz kabiny - kojazy mi sie to z "cepelia"i, ale to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "panienki" i tak będą mało widoczne , a tymczasem kilka fotek z dalszego etapu prac:

 

e5149f26b006d582.jpg

c5f885ad02daf59f.jpg

 

Tutaj z dołożonym dachem (tak jak pisałem wcześniej dach będzie zdejmowany):

 

7a519c8bbe9b3a28.jpg

96a6378fcda164fa.jpg

 

Niestety nie mam ani jednego klosza do lamp i halogenów i właśnie zastanawiam się z czego by to najlepiej dorobić

A tymczasem pierwsze fotki scaniowskiego silnika, który będzie pod maską - fotki słabe bo ciemno za oknem niestety:

 

3710fc4de523bcd2.jpg

73767089acb3498e.jpg

e62050862ab9b32f.jpg

a126adbd541f8c1c.jpg

92cf428803c0deb9.jpg

 

Kolorystyka oczywiście sf - czarny mat 33H, szary 77H, silver 191H plus przecierka suchym pędzlem, całość ładnie zmatowiona revellowską dwójką.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elefantes, to już lepiej właduj tam pod tą kabinę jaki silnik z amerykańca, byle by nie był to jakiś widlak

 

A kabina wykonana wzorcowo, gdy by nie tylko te zacieki kleju na szybach,ale to pewnie relikt przeszłości.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elefantes, robota jak zawsze na wysokim poziomie, czyściutko i to się liczy . Trzeba wziąć pod uwagę, ze jest to model poddany renowacji, więc wszystko idealnie nie może być . W sprawie szkiełek do lamp to poszukam czegoś u siebie i Ci dam znać, najwyżej Ci wyślę .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio wpasowywałem silnik do dafa i właśnie miałem rzedowy to śmiało mogę powidziec ze v lepiej siedzi w ramie, sądzę, że nawet nie potrzeba poprzeczek, mocowań itd.. Ale chociaz mogłeś odciąc i przykleić skrzynie od dafa czyli ZF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy musi być tak jak jest w rzeczywistości? Kierowca stwierdził że podoba mu się daf, ale ma słabe silniki, więc włożył silnik ze scani . Bo to mało po świecie jeździ wynalazków i przeróbek.

 

Co do modelu to wygląda naprawdę fajnie, choć do niego ten kolor nie pasuje, ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolega Sandi podesłał mi kilkanaście fotek podwozia tak więc zabrałem sie do dłubaniny z kabelkami. Nie ma nic piękniejszego jak najpierw pomalować rame a potem druciki każdy z osobna

Rama jest w kolorze Humbrol 32

 

1efe36c6a8e49622.jpg

5fdf7942eb08f500.jpg

cb0cf47415f8196b.jpg

24e94e4d6933a4ab.jpg

c11fd3f2b40e64b4.jpg

80ea5c4359c036e8.jpg

05625ee6a356bdaa.jpg

c8e70364906bf809.jpg

 

Narazie tyle, bo żeby pociagnąć dalej kable musze założyć siodło. Kolejne fotki niebawem.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cieszę się, że się przydały. Chociaż zrobiłem sobie konkurencje. To co nasze dafiki się spotkają na konkursie? Kabelki ci bosko wyszły, moja instalacja troche bardziej jest uboga. Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dzięki temu, że sprzątam warsztat mogę odświeżyć niektóre stare tematy. Ten najwyraźniej po 2,5 roku...

Ciężko było zastartować po takiej przerwie, ale w końcu udało się. Podwozie osadzone na kołach, jest praktycznie już gotowe. Postanowiłem, że zostawiam wszystko (oprócz silnika, który jest matowy) w odcieniu semi-gloss. Opony też celowo wymoczyłem w płynie Ludwik, żeby się bardziej świeciły.

Niestety nie mogę znaleźć osłon międzyosiowych więc zapewne DAFik będzie bez nich. Kilka fotek, a w następnym wejściu przymiarka z kabiną.

 

709792b0b6797603med.jpg

 

4f7bb2b86fce3eb2med.jpg

 

4aa19d86de262a01med.jpg

 

450cd813b3fa87cdmed.jpg

 

01303d6436363ad7med.jpg

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka finalna:)

 

c740e8db4694bf2emed.jpg

 

Dach pozostawiłem nieprzyklejany i cała kabina da się łatwo rozmontować od podwozia.

Model odstawiam na półkę, choć brakuje w nim kilku części. Nie mam też już farbki 55, więc nie mogę nawet nanieść poprawek w malowaniu kabiny. Ale i tak jestem z efektu końcowego zadowolony.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.