Skocz do zawartości

Bismarck 1/700 Dragon


dawidcsmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów modelarzy

 

Od dnia dzisiejszego chcę zacząć relację z budowy mojego drugiego tak naprawdę modelu w życiu. Wybór padł na Bismarcka w skali 1/700 firmy Dragon nr katalogowy zestawu 7060.

 

Model przeleżał w szafie od października, w tym czasie miałem czas na dokładne obejrzenie wszystkich ramek i zaplanowania pracy. W ciągu dwóch miesięcy dokupiłem zestaw blach Eduarda oraz mini szlifierkę.

 

Od pewnego czasu śledzę poczynania kolegi skell, z jego zestawem Revella no i dużo się nauczyłem. Niemniej liczę na waszą pomoc, gdyż jako bardzo początkujący modelarz za jakiego się uważam sam nie jest w stanie wykonać modelu w stopni jaki chciałbym osiągnąć.

 

Nie robię zdjęć ramek, ze względu na fakt, że nie mam w domu aparatu jedynie taki w telefonie, który nie robi jakichś super jakości zdjęć. Dlatego przesyłam linka ze sklepu: http://www.mojehobby.pl/dragon-7060-bismarck-premium-edition--p-1-826413.html

 

Niedawno zabrałem się za sklejenie kadłuba, wymagał trochę szpachli, ale z efektu jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tak. Nie znam fotosika, ale myślę, że podobnie jak używany przeze mnie imageshack podaje nam bezpośrednie linki do umieszczanych obrazków. Link ten MUSI kończyć się .jpg, nie .html. I właśnie do takiego linku dodajesz przedrostek i%20przyrostek. Te kwadratowe nawiasy też są ważne.

 

Należy to zrobić tak:

8a32b8875e4a8637gen.jpg

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powoli napiszę Ci, jak uzyskałem powyższy efekt. Kliknąłem w Twój link http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a32b8875e4a8637.html . Pokazała mi się STRONA fotosika z Twoją fotografią, tzn. Twojego modelu. Następnie kliknąłem lewym przyciskiem myszki na miniaturze zdjęcia i pokazało się duże zdjęcie. Następnie kliknąłem PRAWYM klawiszem myszki na obrazku i pokazało się menu kontekstowe. Z niego wybrałem "Kopiuj adres obrazka" i adres TEN (http://images46.fotosik.pl/483/8a32b8875e4a8637.jpg) wklejam do posta pomiędzy a i efekt jest taki:

 

8a32b8875e4a8637.jpg

 

Zauważ, że masz tutaj ADRES OBRAZKA jpg, a nie ADRES STRONY html.

 

pozdrawiam

Grzesiek

 

PS. Przepraszam, ale idę na śniadanie . Będę za pół godziny z powrotem - w razie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces

 

Ok:) Na powyższych zdjęciach możecie zauważyć, że kadłub składał się z trzech częsci, tj. można go było wykonać do linii wodnej bądź cały. Za dioramy się nie biorę, a według mnie okręty wykonane do linii wodnej dużo tracą na wyglądzie i najzwyczajniej w świecie mi się nie podobają.

 

W przyszłym tygodniu zamierzam nawiercić bulaje za pomocą wiertła 0,5mm i w końcowej fazie oszklić je Clearfix'em Humbrola. Teraz pytanko? zrobić to przed czy po malowaniu kadłuba? Druga sprawa, że nie chcę mieć opiłek wewnątrz kadłuba dlatego zamierzam przykleić pokład po wykonaniu bulaji. Czy to dobry pomysł czy może się mylę? I najważniejsze w tym wszystkim - Clearfixa będę używał po raz pierwszy i nie bardzo wiem jak się z nim obchodzić. Myślę, że może po prostu przykleić taśmę maskującą od zewnątrz a od wewnątrz zalać otwory clearfixem mam nadzieję, że dobrze kombinuje.

 

Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś przyglądałem się in-box'owi owego modelu to chyba bardzo średniej jakości jest zrobiony mostek admiralski, ale ogólnie praca widzę, że idzie ładnie do przodu Ładny modelik wyjdzie z tego na końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bismarck jest to jedyny chyba okręt do którego jest pełno różnych materiałów [ w tym nawet sam wrak okrętu ;) ] Nie staraj się Wszystko jak najszybciej robić, bo pośpiech jest złym doradcą ;)

 

Tu masz także ciekawą relację z budowy Bismarcka w skali 1:200 wydania Halińskiego :

 

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=14110&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=d16b02d9040e7ebe7127de677e2a42e5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni okręt był robiony w pośpiechu i najgorzej nie było, ale tym razem nie zamierzam się śpieszyć. Sam fakt, że tak naprawdę zaczynam budowę dopiero teraz, wszystko staram się robić naprawdę przemyślanie.

 

Dzięki za tę relację. Pomimo, że dotyczy ona modelu kartonowego pewnie trochę z niej zaczerpnę.

 

Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam nawiercić bulaje za pomocą wiertła 0,5mm i w końcowej fazie oszklić je Clearfix'em Humbrola

 

Moim skromnym zdaniem wiertło powinno być 0,6mm a szklenie bulajów Clarfixem w skali 1/700 to perwersja....skala 1/700 to tak naprawdę skala iluzji i szklenie bulajów to dla mnie szaleństwo które lepiej wykorzystać na innych elementach modelu

Nie mniej jednak trzymam kciuki i będę podpatrywał kolejnego niemiaszka...tym razem w słusznej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

 

Uważnie przyglądam się, bo u mnie w stosie też leży ten kartonik

 

Po drugie: zrezygnuj z fotosika póki jeszcze czas i przerzuć się na coś innego np. photobucket.com - Fotosik to straszna lipa; nawet nie chce mi sie rozpisywać co i jak, ale faktem jest że tutaj na forum znajdziesz sporo osób wkurzonych funkcjonowaniem tego hostu jak i podirytowanych tym, ze zdjęcia z postów nie otwierają się.

 

Błagam - wszystko tylko nie fotosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Bismarck ostatnio stał się bardzo popularny na naszym forum, zatem nie pozostaje mi nic jak przyglądać się kolejnej relacji z budowy

Życzę powodzenia.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Następne zdjęcia będą hostowane z photobucket.com.

 

Po raz kolejny pytam Was koledzy modelarze - W przyszłym tygodniu zamierzam nawiercić bulaje za pomocą wiertła 0,5mm i w końcowej fazie oszklić je Clearfix'em Humbrola. Teraz pytanko? zrobić to przed czy po malowaniu kadłuba? Druga sprawa, że nie chcę mieć opiłek wewnątrz kadłuba dlatego zamierzam przykleić pokład po wykonaniu bulaji. Zastanawia mnie czy przyklejenie pokładu po malowaniu jest aby na pewno dobrym pomysłem?

Chciałbym omówić z wami kwestię malowania Jak myślicie czy w tej skali lepsze będzie malowanie z 1940 roku:

paintbism19401sidelarge.gif

paintbism19401abovelarge.gif

 

czy też z 1941 Operacji "Rheinübung"

paintbism1941rheinub02sidelarge.gif

paintbism1941rheinub02abovelarge.gif

 

Nie żebym był leniem, ale uważam, że malowanie go w kamuflażu bałtyckim w tej skali jest szaleństwem. A bynajmniej nie jest to mój poziom umiejętności. Nadmieniam, że z powodu ograniczonych środków finansowych będę malował go pędzlami, a nie aero.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.